• Thriller

Okno do ložnice (1987)

Nechápu, jak může mít tento film tak vysoké hodnocení. Scény, chování jednotlivých postav i dialogy působí krajně nevěrohodně a amatérsky. Přívlastky typu napínavé, mrazivé, mysteriózní a dramatické považuji za hodně velkou nadsázku ze strany zdejších uživatelů.3 hvězdy jsou pro mě strop a obávám se, že to nezachrání ani pěkné oči Steva Guttenberga.

Umberto D. (1952)

Úžasný film! Příběh o jednom životem unaveném a ztrápeném penzistovi, který má jen svého milovaného psa, v kterém nalézá svůj jediný smysl života. Skvělý herecký výkon neherce Carlo Battistiho. Sekvence odehrávající se v útulku musí chytnout za srdce snad každého...

Muž, který vycházel z hrobu (2001) (TV film)

Podle mého názoru nadprůměrná detektivka. Dva zdánlivě nesouvisející příběhy, které se nakonec překvapivě protnou. Jan Kanyza zahrál stárnoucího alkoholem zmítaného kriminalistu skvěle a Risus sardonicus Miroslava Etzlera bylo jak vystřižené z Tesařovy učebnice Soudního lékařství.

Nepodepsaný knoflík (2003) (TV film)

Velice příjemná a povedená kriminálka z dílny České televize. Povedený námět i děj. Nesourodá dvojice Vlach - Zadražil byla výborná. Líbilo se mi, že se zde objevil pan herec Jiří Holý a v epizodní roli soudního lékaře rovněž Karel Polišenský, který na můj vkus dostává málo prostoru ve filmu. Bylo rovněž příjemné po dlouhé době vidět ve filmu krále českého dabingu Petra Olivu a Jana Novotného.

Mlha (2007)

Musím uznat, že pár silných momentů v tomto filmu bylo, avšak osazenstvo supermarketu bylo snad ještě děsivější než s jakým se setkávám já při občasných (nedobrovolných) nákupech v Kauflandu. Toby Jones byl velice sympatický. Námět mi přišel neotřelý a zajímavý, ale přesto jsem se zkrátka nudil a usínal jsem. Závěr na mě ovšem udělal dojem, takže 2 hvězdy jsou zasloužené.

Travis (1996) (TV film)

Pominu-li samotný konec, pak musím uznat, že na domácí poměry se jedná o nebývale povedený horor.

TOP STAR (2010) (pořad) odpad!

Opovrženíhodný hnus vyprodukovaný televizní stanicí, kterou bych nejraději jedním podpisem nechal ze dne na den zrušit.

Výměna manželek (2005) (pořad) odpad!

Odpad o odpadu pro odpad. Jedním slovem odpad.

Nevěsta k zulíbání (1980)

I přes sympatickou Danu Syslovou mám z tohoto filmu rozpačité pocity. Milan Kňažko a Otakar Brousek mi byli krajně nesympatičtí. Film na mě působil, že by se dal "zfouknout" za 45 minut, ale scénáristé to dokázali natáhnout na 81. Jako kulisa k práci je tento film skvělý, věnovat se mu naplno se však dá jen stěží. Velice se mi líbila jako vždy přirozená Darja Hajská v epizodní roli "pavlačové ženské".

Kam nikdo nesmí (1979)

Myslím, že konstatováním "Film je tak nudný, že ani nebudete schopni vydržet do konce filmu, abyste zjistili, kdo je vrah" jsem plně vystihl dojem z tohoho filmu. Pozitivní však je, že zde byl dán prostor takovým hercům, jako byli Libuše Geprtová nebo Ivan Luťanský.