• Thriller

Kiss Me, Kill Me (2015)

Musím ocenit poněkud nevšední námět. LGBT téma je většinou v žánru drama, nebo komedie, ale krimi a thriller málokdy. Za originalitu tedy 3 hvězdy, jinak se nejedná o nějak zvlášť propracovanou podívanou.

Retake (2016)

Velmi se mi líbil námět a scénář. Konečně trochu neotřelé téma, kterých je v queer kinematografii velmi poskrovnu. Ačkoliv jsem tajně doufal přece jen v trochu jiný závěr, jsem vlastně rád, že byl přesně takový, jaký byl. Kdyby film skončil jinak, asi by mě tak nenadchl.

Poslední večírek (1996)

Film o improvizovaně nachystaném večírku na rozloučenou sám o sobě na mě působil značně improvizovaně, jako by snad herci hráli bez scénáře a režisér jen mlčky vyčkával, kam se jejich herecké improvizace dostanou. V době svého vzniku mohl být tento film snad v něčem zásadní, ale po 25 letech a v záplavě dalších, nových filmů na podobné téma už patrně veškerá vypovídací hodnota tohoto filmu expirovala.

Dej mi své jméno (2017)

Musím se přiznat, že film mi přišel až příliš rozvláčný a místy nekonečně dlouhý. Některé dialogy a chování hlavních protagonistů jsem ne zcela pochopil, ale možná v tom byl nějaký hlubší jinotaj, který mi jen prostě nedošel. Je mi to líto, ale tento film bude patřit k těm, které ve mně hlubokou stopu nezanechaly.

Ústava (2016)

I takový je život...Édouard Lalo a jeho cellový koncert d moll jako stvořený pro tento příběh. Téma lidskosti neznající etnické ani sexuální jinakosti v balkánském duchu mě příjemně překvapilo.

Místo zločinu Plzeň (2015) (seriál)

Jako nízkorozpočtový ročníkový projekt studentů FAMU by to snad mohlo být akceptovatelné, ale jako plnohodnotný seriál dospělých herců a tvůrců, to určitě ne. Skoro by se mi chtělo napsat, že se jedná o nudné, amatérské dílko provinčního střihu, ale uznávám, že některá místa mi přišla vtipná a mám dojem, že tvůrci se snažili v některých scénách trochu experimentovat s nadsázkou a černým humorem. Dvě hvězdičky jsou zasloužené.

Smrt v Benátkách (1971)

Mám rád hudbu Gustava Mahlera, mám rád knihy Thomase Manna, mám rád Benátky a v neposlední řadě mám rád i Belle Époque... tento film nabízí vše, a přesto mě film nezasáhl tak výrazně, jak jsem čekal. Pohled na neurotického Gustava von Aschenbacha věčně komandujícího představitele nižších společenských vrstev a pronásledujícího polského adolescenta zarámovaný do podmanivého vizuálního ztvárnění mě zkrátka neuhranul.

Případy podporučíka Haniky (1989) (seriál)

Musím přiznat, že oceňuji určitou nadsázku a humor, které jsou tímto seriálem protkány, stejně jako poněkud nezvyklé zápletky. Je to ale dílko vhodné spíše jako kulisa k nějaké činnosti.

Případ hodného vedoucího (1977) (TV film)

Ne náhodou se říká, že herectví je trojí - dobré, špatné a v Brně. Asi je problém ve mě, ale mám problém vstřebat v podstatě jakékoliv televizní dílko brněnského studia. Tento počin nebyl výjimkou.

Psíčci lorda Carltona (1970) (TV film)

Podle mého názoru malý klenot z tehdejší produkce Československé televize!