• Thriller

Jedna kočka za druhou (1993)

Hodnotím vysoko, ale přesto musím podotknout, že divadelnímu představení Dům na nebesích se tato filmová verze zdaleka nevyrovná.

Pražská 5 (1988)

Cítil jsem v tom budoucí základ pro filmy Kouř a Skřítek :)

Druhý tah pěšcem (1984) odpad!

Opět mě jímá podezření, že Olmer měl raději zůstat průměrným hercem, než-li být podprůměrným režisérem. Film je nudný a těžko uvěřitelný. Špiónské šifry psané na desetikorunách nemohl brát vážně snad ani sám Karel Heřmánek.

„Rakev ve snu viděti...“ (1968)

Tento film mám moc rád, ale přesto musím uznat, že se příliš nedivím diváckému zapomnění. Scénář jakoby nebyl dotažen do konce. Vůbec celý film působí docela odfláknutě.

Místenka bez návratu (1964)

Může mi laskavě někdo vysvětlit, co bylo na tomto filmu kriminálního ? 77 minut vzpomínek paní Šejbalové na pozadí příprav soudního procesu s bývalým dozorcem v koncentráku je stejně záživných jako půlnoční přímý přenos šachového turnaje.

Konec srpna v hotelu Ozon (1966) odpad!

Přinejmenším zabíjení zvířat v tomto filmu považuji za zcela nemístné. Po odstranění těchto scén by patrně zbyly jen úvodní titulky a pár velice nudných a nepřesvědčivých dialogů.

Botostroj (1954)

Tento film je z dnešního pohledu takřka odpadní, ale je to zároveň ukázka demagogie per excelence, které se rudá garnitura dopouštěla vždy a všude, a proto musím hodnotit vysoko. Tady je vidět ta zrůdnost soudruhů....

Předtucha (2004) odpad!

Myslím, že na nějakou dobu asijské filmy vynechám...

Mandragora (1997)

No přečíst si zase komenty některých lidí - velkých znalců filmu - na tento film, to stálo za to.....Tenhle film je hodně depresivní, ale hodně se mi líbil. Zatím neznám Grodeckého další filmy, ale myslím, že celé zpracování toho filmu bylo záměrné. Ten diletantismus ve zpracování (jak hojně se tohle slovíčko tady používá) mi k tomuto tématu absolutně seděl. Také neherecké výkony - především neherců Krysy a toho Američana. Z herců pan Karel Polišenský, který se svou vizáží snad ani jiné typy hrát nemůže. Hudba velmi povedená, skvěle dokreslující film. Postavy zákazníků podle mě perfektně vystihnuté. Film hodně dobrý !