• Thriller

Sjezd abiturientů (1999) (TV film)

Když jsem dočetl knihu Franze Werfela, nemohl jsem se dočkat shlédnutí tohoto televizního počinu. Nebyl jsem zklamán, ba právě naopak. Skvělý příběh, který násobí perfektní Jiří Lábus a Radek Zima. Celému filmu navíc dodává kouzlo výborně zvolená hudba Gustava Mahlera. V epizodní roli profesora na abiturientském večírku se představil doyen ostravské činohry pan František Šec.

Případ ještě nekončí (1957)

Tento film se mi líbil. Měl napětí a na dobu svého vzniku byl velice dobře natočen. Akorát úvodní a závěrečné komentáře ve mě vzbuzovaly dojem propagandistického snímku. Pro mě osobně velice zajímavá role pro pana Vosku. Pan Pešek je zde v záporné roli, což také považuji za neobvyklé. Na svou dobu opravdu zajímavá a povedená kriminálka.

Letní bouře (2004)

Některé scény mi přišly velice vtipné. Celkově se mi ale tento film příliš nelíbil. Jímá mě podezření, že to je způsobeno německou produkcí, ke které a priori chovám silnou nedůvěru. Klasický milostný trojúhelník všech teen filmů s gay tématikou už mě docela nudí.

Gas (2005)

Takový Mechanický pomeranč a Trainspotting v queer verzi. Film na mě působil velice sugestivně a po jeho shlédnutí mě přepadla zvláštní tíseň. Byla to ale jiná tíseň než ta, kterou podléhám při poslechu recitování soudružky Ludmily Pelikánové. Film opravdu doporučuji !

Panic je nanic (2006) odpad!

A co takhle film " Ivo je nanic" ?

Tajemství loňského léta 2: Rok poté (1998) odpad!

...ale jako parodie to není špatné. Začínající filmaři by se mohli na této sračce poučit, čemu se vyhnout. Všechny rádoby napínavé scény jsou prvoplánové, dávno profláknuté a nudné, přičemž spíše loudí na tváři úsměv, než-li strnulost strachem. Docela mě ale příjemně překvapilo, že v závěrečné scéně, kdy Julie do vraha vyprázdnila celý zásobník, tento po následném pádu do hrobu ještě neotevřel oči. Sázel jsem se, že tak učiní...

Síť na bludičku (1983) (TV film)

Pánové Husák a Kopecký byli perfektní. Film byl zajímavý, určitě se z toho dalo vytlouct mnohem více. Ovšem v porovnání s tím, co se tehdy točilo, se dle mého názoru jedná o povedený film. Akorát Štaidl mi tam vadil.

Strakatí andělé (1964)

Zajímavou podívanou byla pro mě pouze povídka odehrávající se v Ostravě. Jinak jsem tento filmový počin příliš nepochopil.

Tísňové volání (1985)

Je pravdou, že všichni ti kluci vypadali jako štamgasti Modré Ústřice. Ale ten film má své zajímavé kouzlo. Předně mě zaujala hudba. Dále se mi zvláštní postava, která chodí po Praze se svou loutkou. Romská dívka, která byla těhotná dle svých slov už nejméně hodinu mě také velice pobavila. Ten film má prostě něco do sebe.

Mravenci nesou smrt (1985) odpad!

Tenhle Trainspotting po československu socialisticku snad ani sám Brynych nemohl myslet vážně. Jako parodie by to vydalo na 5 hvězd, ale obávám se, že to scénárista myslel vážně. Nulové herecké výkony, nudnost a trapnost nade vše. Jak několikrát řekl Josef Vinklář v tomto filmu, To se nemělo stát....