Tučňáci z Madagaskaru: Vánoční mise (2005)

Je to téměř zdařilejší než celý první Madagaskar. A to se mi také moc líbil. Ale natočit celý ten film s více tučňáky a méně ostatními, to by bylo něco pro mě.

Madagaskar (2005)

Jeden z nejlepších animáků, který jsem viděl. Dneska se točí jeden za druhým, ale málokterý si takhle moc oblíbím. Jsou zde některé dobré vtipy, kterým se opravdu zasměju, povedené hlášky a výborná ústřední píseň, ať už v češtině nebo angličtině. Animace jsou moc pěkné a hudba od Zimmera je také zdařilá. Jen mě mrzí, že nedostali více prostoru tučňáci, protože jsou z celé té party zvířat rozhodně nejzábavnější.

Arn (2007)

Bylo to dost dlouhé, ale stejně jsem si před koncem řekl, že bych chtěl ještě víc a že to uteklo nějak moc rychle. Arnovy zážitky na křížové výpravě jsem hltal jako o život, stejně jako jsem byl napjatý, jestli se jednou konečně vrátí domů. Trochu více pozornosti mohlo být věnováno bitvám, obzvláště Arnově zajímavému stylu. Na to, kolik do toho bylo investováno peněz, se z bojů dalo vytěžit možná i víc.

V zajetí démonů (2013)

Dost by mě zajímalo, nakolik je film podle skutečnosti a kolik si autoři vymysleli. Každopádně ten zbytek domysleli téměř dokonale. Takovýchhle hororů jsem já osobně viděl velmi málo. Nevím jestli se tak málo točí, nebo jsem měl prostě smůlu jen na špatné horory. Moc se mi líbila celková atmosféra, práce se zvuky, lekačky, vlastně skoro všechno. A zapojení páru démonologů do děje bylo taky skvělé.

Noční můra v Elm Street 3: Bojovníci ze sna (1987)

Ta atmosféra prvního dílu už se asi nikdy nevrátí. Objevily se tu ale některé nové prvky a především nové dovednosti Freddyho, které filmu dodávají šmrnc. Jako samostatný film by to možná obstálo, jako pokračování legendy to ale znatelně pokulhává. Pořád je ale výborné, jak mě takhle starý film s takhle starými efekty dokáže ještě dnes vyděsit.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Asi i lepší než první díl, ale k dokonalosti pořád chybí velký krok. Víc to odsépá, děj je akčnější, herci lépe hrají, postavy jsou zajímavější. Po shlédnutí se ale nemůžu dočkat dalšího dílu a to je vždy dobré znamení.

Hunger Games (2012)

Hunger Games rozhodně stojí zato vidět. Není to nějaký naprostý zázrak, ale ten děj mě prostě chytnul. Hodně jsem se sžil s postavami a fandil jsem jim. Dovedl bych si u některých scén možná představit výraznější hudbu a některé herecké výkony asi nebyly úplně ideální. Jinak jsem ale moc spokojený nebo spíš zažraný do další filmové série.

Shrek (2001)

Svého času dost převratný animák a pro mě na věky jeden z nejlepších. Po Shrekovi se začala objevovat jako na běžícím pásu spousta nových a nových, ale jejich kvalita byla dost často o poznání někde jinde. (směrem dolů) Ty hlášky snad nikdy nezestárnou a kvalita animací je skvělá. Když si k tomu přičtu příjemný příběh a nezapomenutelnou hudbu, tak z toho mám další, pro mě kultovní, snímek, ke kterému se vždy rád vrátím.

Tanec s vlky (1990)

U tříhodinového filmu je to zvláštní, ale utekl strašně rychle a na konci mi bylo líto, že už se toho o postavách nedozvím víc. Dlouho mě nic nedokázalo tak moc vtáhnout do děje a zaujmout. Je tu snad všechno, co já od filmu očekávám.