Čarodějův učeň (2010)

Tohle jednorázové cosi že mělo stejný rozpočet jako první díl Transformers? Vypadá to, že inflace zasáhla za poslední roky filmový průmysl docela razantně... Disneyovka o nicnetušícím klukovi, který zjistí, že se stal vyvoleným a jen on může zabít prsatou verzi Voldemorta, byť nic netuší o kouzlení a jenom se mu to nějak daří díky pomoci homeless verze mladšího Brumbála. Nenáročné, nešpatné, nemastné, neslané... mám rád všechno, v čem se metají blesky. 3*

Auta 2 (2011)

Ano. Nedosahuje to kvalit předchozího dílu, ale nemyslím, že to je jakkoli špatné. Pro děti je tam spousta Buráka a pro dospělé parodie na bondovky a světové hodnostáře... Je to svěží a vtipné... nevidím důvod dát méně než 4*

Na nože! (2010) (pořad)

Pořád, který se snaží v mnoha ohledech kopírovat originální MasterChef. Bohužel producenti dost nezručně zpracovali skoro stejný pořad se zlomkovým rozpočtem. I tak to bylo slušné a když jsem na to v televizi narazil, tak jsem u toho zůstal.

B*A*T*M*A*N (2011) (amatérský film) odpad!

Já ani nevím, co k tomu napsat...

Talentmania (2010) (pořad) odpad!

Bestiář české trapnosti a nucenosti; korunovaný angažováním Zdeňka Trošku a jeho slzami.

Squatteři (2010) (seriál)

Může být dost zavádějící, pokud tu někdo hodnotí podle prvního dílu, který je skoro na odpad. Seriál má ale velmi se zvyšující tendenci a rád bych to viděl jako plnohodnotný sitcom. Kvůli špatnému rozjezdu dávám zatím 3*. Možná pozdějí přehodnotím.

Hra o trůny (2011) (seriál)

Uznejte, že kdyby tam nebylo tolik krve a nahoty, tak je tu hodnocení o 10% níže... Přesto musím po přečtení knihy přidat další hvězdu. Lépe to zpracovat nešlo...

MasterChef (2010) (pořad)

Výborný formát, skvělý pořad, se kterým nemůžete Na nože srovnávat. Už jen kvůli tomu, že měli stejnou cifru pro rozpočet - ovšem jeden v dolarech a druhý v korunách. Jednu hvězdičku musím srazit za předvídatelnost. Pořad ztrácel na věrohodnosti, když bylo znát producentské hnaní napětí na hranu, což působilo ve výsledku nuceně. Gordon Ramsey se drží svého dobrého standardu a předvede dokonce i (asi 2x) lidskost. Joe Bastianich je (asi) profík, ale exceluje Graham Elliot, se kterým by člověk chtěl z fleku zajít na pivo...

Báječná léta (1988) (seriál)

Kvalitní seriál, který je neuveřitelně (později dost otravně) přeplněný sentimentem.

Rango (2011)

Poslední hvězda je spíše za nápady, odvahu a neotřelou animaci postav. Příběh se nějak v tom všem skákání, bouchání a vykřikování "uaaaaaaa" nějak ztratil.