Panika (2001) odpad!

Jestli někdy mělo Béčko svou hranici, tak filmy jako je Panika ji s přehledem odbourávají. Kdo proboha má tolik peněz, že může financovat takovou debilitu ?!?!?

Přes palubu (1987)

Úvod a závěr je sice o trochu slabší a má místy tendenci inklinovat k "šaškárně", ale jinak se jedná o výtečnou romantickou komedii s originálním scénářem a hezky komediálním podáním zůčastněných herců.

Ronin (1998)

Jestli tento film opravdu kvůli něčemu stojí zavidění, pak jsou to naprosto, ale naprosto dokonalé kaskadérské výkony, které jsou tak sugestivní, až by mě zajímalo, kolik kaskadérů potřebovalo po natáčení ošetřit. Auto-honičky jsou vynikající a ruka zkušeného režiséra je při akčních scénách vidět. Navíc...Reno + De Niro, to zaručuje určitý standard. Bohužel, příběh je víceméně o ničem, místy extrémně překombinovaný a dost zmatený a konec by jednoho nas...! Dobrý a napínavý akční thriller, vystavěný na (někteří snad prominou) velmi špatném příběhu.

Maringotka (1996)

V hlavní roli pojízdný bufet a v něm dva přátelé na život a na smrt, jejichž vzájemné souznění není v tak těžké situaci, jakou práce bezpochyby je, vůbec jednoduché. Relativně klidná, hezká a odpočinková komedie, jenž většinu času sice ničím nepřekvapí, ale zároveň ani nenabídne prostor k nudě. Jestli mě film opravdu něčím zaujal, pak to byli dva poslední záběry, jenž jsou tak jednoduché a efektní, až jsou neskutečně nádherné!

Robin Hood (1991)

Televizní verze slavného románu je ozdobena několika známými herci, slušnou výpravou (tedy na tv film) a vůbec, určitě nedělá svým slavnějším bratříčkům ostudu, i když ani zdaleka nesplňuje náročnost velkofilmových maniaků... Dobrodružná zábava na sobotní odpoledne.

Úlet (2003) (TV film)

Televizní inscenace s velmi kvalitním scénářem a velmi standardním zpracováním. Herecké výkony jsou tak akorát, ale bohužel, mám nepřekonatelnou nechuť k "jednopokojovým" inscenacím, které prakticky neobsahují hudbu ani žádné dynamické momenty a jsou tedy vlastně pouze o konverzaci několika herců...

Není co ztratit (1997)

Autoři se snažili o humorný nadhled na jeden nepovedený den v životě jinak úspěšného obchodníka, ale ve snaze o spoustu vtipných situací zůstali někde u bodu mrazu. Film sice není vysloveně špatný, ale scénář buduje své základy na nepříliš věrohodných (obsahově i ztvárněním) scénách, což je neskutečně rušivé a bohužel i smutné, protože to s talentem hlavních představitelů mohlo určitě dopadnou lépe...

Projekt X (1987)

Příběh tohoto filmu mi připadne značně nevyhraněný. Veselé scény s opičkami pohladí po duši a navodí lehký úsměv na rtech, naproti armádním suitám, které připomínají spíše temný a nemilosrdný thriller, kde však místo lidí umírají opice. Scénář tak působí trochu nevyrovnaně a zjednodušeně. Film je natočen přesně ve stylu 80. let, což mi však nepříjde jako chyba, ale spíš jako melancholická vzpomínka na mé ranné detství...

Vyjednavač (1998)

Vynikající filmový thriller, jenž obsahu vše, co je v tomto žánru žádáno. Napětí je gradováno s dokonalou přesností, hereckým výkonům není co vytknout a vše ostatní (režie, příběh, kamera, hudba) je na naprosto špičkové úrovni. Neříkám, že Vyjednávač nemá žádnou chybu, ale v tomto případě je spíše jen pomyslná a navozuje dojem, že šlo vše přeci jen udělat ještě o trošičku lépe! Jmenovitě však opravdu není co vytknout!

Řetězová reakce (1996)

Technické thrillery okořeněné spiknutím v nejvyšších kruzích mám ve velké oblibě. Tento je však pouze nepříliš povedenou směsicí vesměs trapné akce, s injekcí nelogických scének, rutinní hudbou a nepříliš originálním podáním. Nepopírám, koukat se na to dá, ale rozhodně mě film ničím nepřekvapil, ani neohromil. Kdyby to šlo, dal bych asi nejčistších **1/2!