Dokonalá bouře (2000)

Po lehkém začátku a těžším úvodu jsme vrženi přímo do chřtánu zuřivé bouře, jejíž průběh je natočen téměř bezchybně, a která za možná trochu delší čekání v úvodu rozhodně stojí. Skvělě natočený dobrodružný film, s uchvacujícími triky, kvalitní hudbou a vynikající režií. Petersenovy filmy prostě mají něco do sebe!

Policejní akademie 3 (1986)

Dle mého názoru druhý nejlepší díl série, který lze brát jako bláznivou komedii s parodickými narážkami na původní film. I když stupidita scénáře mnohonásobně vzrostla, pořád je to celkem slušná bžunda, ale jinak už to prostě není "ono". Spíš ***1/2.

Policejní akademie (1984)

Dokonalý vzorek komedie let osmdesátých. Svižné tempo, přehršel slovních i vizuálních vtipů (často trochu lechtivých), skvěle padnoucí role a nezaměnitelná atmosféra. Policejní akademie je prakticky dokonalá filmová zábava, která neomrzí ani po sté projekci. Navíc vrchol akademické série a jedna z královen pirátského videa své doby!

Může to potkat i vás (1994)

Pitomoučká romantická komedie, která ani vlastně není moc vtipná, ale na kterou se kouká velmi odlehčeně a s lehkým úsměvem na rtech. Jestliže si film zaslouží za něco vynášet do nebeských výšin, pak je to naprosto dokonale nádherná hudba Cartera Burwella, která bohužel nikdy nikde nevyšla.

Eso es (1982)

Hezké, vtipné a místy i inteligentní. Scénář by se však každopádně dal ještě trochu vychytat a tak jsou některé scénky spíše lehce směšné. Jinak však výborně natočený film, který pobaví, s výborným Belmondem v roli šité na míru.

Výlet (2002)

Od Ene Bene určitě velký krok správným směrem, ale jinak standardně zábavná komedie s vynikajícími hereckými výkony a slušně pojatým stylem realizace (hudba, kamera..). Dal bych i vyšší hodnocení, ale na snímcích Alice Nellis mi něco hrozně vadí - možná styl vyprávění, možná drobnosti ve scénáři... Každopádně se tak pro mě stávají rutinní záležitostí, mezi žánry, nemastné neslané. A Výlet, který je sice mnohem chutnější než Ene Bene, se tohoto pravidla zatím striktně drží.

Čtyři svatby a jeden pohřeb (1994)

Žánrově velmi vytříbená romantická konedie, která sice obstojně pobaví, ale zároveň nechápu, proč se stala téměř kultovní záležitostí. Hugh Grant je výborný, stejně jako Andie, která se mi však do své role příliš nehodí, protože mi připadne příliš dospělá, hrající lišáckého ďáblíka, na což bohužel nemá. Slušný film, který mě však rozhodně nikterak neohromil.

Rukojmí (2001) (TV film)

Znáte to. Koukáte na typické akční béčko, s nudným zpracováním a stupidním příběhem, šaškoidními postavičkami běhajícími po obrazovce a pak.... Pak z ničeho nic usnete. Smůla? Nee, je lepší se vyspat, než ponocovat u takových hovadin...

Tango a Cash (1989)

Jedna z nejlepších akčních komedií co znám. Stallone i Russell si střihli dynamické akční sekvence s vtipnou jiskrou v oku, podpořenou nejednou dokonale suchou hláškou... Sice standardka, ale velmi akční, velmi vtipná a dokonale zábavná!

Ostrov hrdlořezů (1995)

Co naplat - tohle je opravdu špatný film! Ujeté, nereálné a neuvěřitelné scény, které jsou však místy přece jen zábavné, výborné kulisy a skvělá hudba. Toť vše, co může tento film ukázat.