Expres na západ (2011) (TV film)

Myslím, že přenést cokoliv z knižní předlohy na plátno je neskutečně těžké. A obzvlášť je tomu u McCarthyových knih. U tohoto filmu se to ale podařilo, a tak na každého diváka musely dolehnout pocity beznaděje, nicoty a pesimismu... " Everything you do, closes the doors somewhere ahead of you. Finally, is only one door left."

Rebelka (2012)

Pixarovky mám osobně velice ráda, ale tentokrát mně tvůrci trochu zklamali. Přestože je Merida, její rodiče a krásná skotská příroda propracovaná do každého detailu, film bohužel pokulhává na banálním příběhu. A právě originální námět je to, co jsem si u Pixaru vždy nejvíce vážila. Svůj standard si naštěstí ponechali v podobě mota a ponaučení pro děti.

Zápisky mladého doktora (2012) (seriál)

Anglický černý humor, jak kouzelné! Kdyby to nebylo tak morbidní, smála bych se ještě víc. :)

Pelíšky (1999)

Perla české kinematografie

La Luna (2011)

Dokonalé. Hlavně ten zvuk cinkajících o sebe hvězdiček!

Jomei ikkagecu no hanajome (2009)

April Bride je romantický film, a už proto jsem se na to neměla dívat. Tragédie, která postihla mladý pár mně nějak nezasáhla jak měla a film se proto stal strašně dlouhý a nudný.

Atlas mraků (2012)

U takového velkofilmu je minimální herecké obsazení spíše vzácností. U Atlasu mraků si toho skoro ani nevšimnete a proto stojí za to, si počkat na závěrečné titulky :-) Navíc, tleskám všem designerům a maskérům za skvěle odvedenou práci, za kterou si zaslouží Oscara.

Jeden den (2011)

Nuda. Asi mám patologickou nechuť k romantickým komediím, a dojemný konec tohoto filmu mně v tom jenom utvrzuje.

Melancholie (2011)

Celou dobu jsem si myslela, že očekávaný konec světa nastane v den svatby. Teprve toto by bylo poetické. Takhle snímek na mě působil jako přehlídka pochybných lidských vlastností, které se čirou náhodou dostaly do jedné rodiny. Lehký nadprůměr filmu si Trier získal dokonalými zpomalenými záběry.

Sbohem, baby (2007)

Větší morální otazník stojí snad jenom u otázky euthanasie. Zaslouží si teda rodič, který udělá chybu druhou šanci nebo platí to, co bylo ve filmu řečeno jako "U nás by mu bylo líp" ? Z tohoto brutálního a zároveň dojemného filmu mně zamrzely závěrečné dvě scény, ve kterých právě na tuto otázku autoři mají docela jednoznačnou odpověď.