Žiješ jenom dvakrát (1967)

"Sto ninjů se nepozorovaně vylodí na ostrově a vmísí se mezi místní obyvatele..."

Duna (1984)

Jedním slovem: nedůstojné. Je tu špatné snad úplně všechno - kamera, režie, herecké výkony, hudba, triky. Celkem pěkní byli červi a boj se štíty. Vypadá to jak sovětský televizní film. Další rána je naprosto dementní český dabing, ve kterém jsou vyložené faktické chyby, neodpovídající ději na plátně, ani logice. Nutno tedy přiznat, že už tak špatnému filmu dabing už tolik neubližuje, je to spíš guilty pleasure. Knížku jsem si přečetl, nějaký extra dojem ve mně nezanechala, ale oproti tomuhle zpracování je to o vesmír jinde.

Skeletoni (2007)

Amatérské po všech stránkách, ale snaha vidět byla. Natočil bych to s pár kámošema líp? Nemyslím si, takže ode mě za tři. Velice pěkný vizuál a velice špatné dialogy. Taky si režisér nepohlídal Hanku Vágnerovou coby televizní hlasatelku, která konce vět mumlá tak, že jí není rozumět. Zajímavé angažmá několika historických škodovek (1201, 1202, Octavia kombi).

Commando Ninja (2018)

Dost dobrý. Ale Kung Fury je prostě lepší.

Čelisti 3 (1983)

Ty naklíčovaný zadní projekce jsou fakt hrozný a je mi jedno jestli to v tý době bylo moderní.

Cargo (2009)

Nepříliš originální, ale přesto zajímavě natočený film. Velmi pomalé tempo připomíná staré ruské sci-fi jako Solaris, prostředí trochu Princip Noemovy Archy, námět Matrix a tak dále. Je to směska, ale šikovně namixovaná.

Noc v muzeu 2 (2009)

Horší než předchozí díl. Navíc otravná taneční čísla.