Tygr lidožrout (2007) (TV film)

Kdyby mě tam tak neskutečně nesral ten fakan a jeho pánbíčkářská matka, možná bych to byl i dokoukal. Ale nedal jsem to.

Špinavé práce (2005) (pořad)

Tenhle seriál se američanům skutečně povedl. Naučnou formou ukazuje, jak se dělají ty nejbizarnější věci.

Mozek za miliardu dolarů (1967)

Gen. Midwinter for president! Make America strong again. Celkem prča. Jestli tohle tenkrát viděli bolševici, museli srát maggi v kostkách. A děrnopáskový miliardový počítač je nejmíň na jednu hvězdu sám o sobě.

Maigret - Maigret klade past (2016) (epizoda)

Atkinson, když se nešklebí, je to někdo úplně jiný. Překvapivě dobře zahraná hlavní role.

Strašidla (2016)

Velice špatný film. 10 procent.

Fenomén VHS (2017) (TV film)

Pěkná nostalgická vzpomínka, která ukazuje trochu jiný pohled na něco, co jsme všichni většinou brali jen jako spotřební samozřejmou zábavu. Videokazety jako fenomén, nástroj boje za svobodu projevu a nakonec i jako podhoubí v boji proti totalitě. Člověk si ani neuvědomí, že klasické copy-parties, známé od dob osmibitových počítačů, kdy se sjela spousta lidí se svým hardwarem a celý víkend se pirátilo, existovaly už za dob Betamaxu. Film nám ukáže vývoj fenoménu v USA, západní Evropě i socialistickém bloku. Jediné, co mi tu chybí, je pohled jak to vypadalo v místě vzniku videorekordérů - Japonsku.

Slimák (2006)

Jo, tohle docela šlo. Takovej návrat do 80ek. Kulová Brenda je ovšem nejvíc aneb "moje ségra byla tlustá kráva".

Ano, šéfová! (2018) (pořad)

Ta tetka je fakt hrozná. A rozhovory mezi hlavní dvojicí jsou hraný, strojený, nepřirozený. Dávám tomu max jednu sérii. Hodnotit ale nebudu.

Concorde (2016) (TV film)

Co se mi fakt nelíbí je způsob, jakým je komentář podáván. Je to nekonečná sekvence vzletných frází, naléhavého tónu a dunivého soundtracku. Jinak fajn.

Hitlerovi narkomani (2015) (TV film)

Velice zajmavý dokument. Syntetické drogy se za druhé světové války používaly na všech stranách, nicméně v tomto pořadu se dozvíme mnoho o historii metamfetaminu a jeho použití v nacistické mašinerii. Cesta pervitinu je celkem dobře známá, tenhle dokument ji ale pěkně a srozumitleně shrnuje pro široké obecenstvo. A že to nějací nejmenovaní zabedněnci v komentářích považují za fantasmagorii, toho si nevšímejte. To jsou takoví, kteří jsou pak schopní třeba popírat holokaust.