• Mysteriózní

Expend4bles: Postr4datelní (2023) odpad!

Jako opravdu takhle si Sly představoval odejít z jeho projektu!! Jako jeho obrovský fanoušek, tohle už vidět nikdy nechci a pokusím se zapomenout co, že jsem to viděl. Když vyšla jednička, neuvěřitelný. Nečekal jsem, že takový biják ještě uvidím, pak dvojka taky cajk, jen tak dál a ať někteří remcaj a i když už nepřivedl tolik co se čekalo i ta trojka ušla……Ale tohle Rychle a podělaně nemělo nic :( Možná toho Dolfáka, ale jinak to teda byla taková blbost a točený někde na dvorečku s par kulisama a dvěma iMacky PRO kde dodělával někdo grafiku. Tohle opravdu ne.  Zlatá Stůj nebo Maminka vystřelí !!!!

Indiana Jones a nástroj osudu (2023)

Tak nakonec ano, bylo to tam a ja se opravdu netěšil  po předchozím díle. Ano CGI bylo zase moc a u záporáka jsem čekal víc, ale čert to vše vem. Byl to Indy a je to honosné zakončení. Velké poděkování všem, že si každý fanoušek mohl ještě jednou nasát atmosféru Indiana Jonese. Vše ostatní tu bylo řečeno a za sebe říkám sbohem Indy a děkuji že jsem mohl s tebou zažít to vše co každého kluka či chlapa muselo tak moc lákat. Zažít opravdové "dobrodružství"

Trojí hranice (2019)

Film, který jsem nevím jak přehlédl a viděl až ted. Zbožňuju ten druh filmů a tady jsem si chrochtal, Ano má to neduhy a můžou se najít nelogičnosti, ale jako celek prostě velká paráda. Kamera super, úžasná lokace ,dobrá parta herců, žádná moderní poblázněná kamera. Doporučím a klidně bych dvojku uvítal.......ale víme jak je to s dvojkama, málokdy se to povede,,,

Shaft (2019)

Pro mě celkem zklamání po parádní jedničce. A to jsem se těšil, asi jsem čekal více vážno, než teenagerské krimi. Hudba parádní, Samuel furt dobrý a záběry na město jak má být. Ale průhlednost příběhu, dětinské scény střídané s drsným, mně nedokázalo držet u sledování a chvilkami to nudilo :(. Opravdu škoda, že se to nebralo trošku vážněji. Jinak samosebou trojce Shaftů na konci, jistě potěšila, ale Junior mně nepřirostl k srdci...

Everly (2014)

Na konci roku někdo přišel na to, že je ve skladu ještě 5 sudů umělé krve. Tak co s tím. Vezmem teda nějakou fajnou paní a někdo do zítra napište pár vět co bude jakoscénář. No a do pátku to máme hotové. Dvě hvězdy za Salmu. Ale jinak nesmyslov. Asi mně to nesedlo, ale přijde mně, že každou chvilku hraje jinou postavu. Chvilku z ní je zabiják a pak drží zbraň zas jako poprvé a za chvilku zase na profíka. Každej záporák byl retarda co jí nevidí, nebo neslyší, nebo nevim. Myslím, že to šlo natočit i líp smysluplně a dalo by se pak přehlídnout hromada chyb jako průstřel v levo a za chvilku v pravo. Nic pro mně prostě Céčko který už nemusím.

Rambo: Poslední krev (2019)

Tak mně vystrašilo veškeré to brečení jak ten film je odpad a za mně si to už nemyslím. Možná jsem neměl číst ty kecálky, dokud neuvidím na vlastní oči. Měl jsem víc strachu, než při návštěvě zubaře. Ale nakonec mně film dokázal vtáhnout a i když se z filmu opravdu vytrácí Rambův vzhled a ten pocit, hudba a některé záběry vás opět vrací. Jak jsem si myslel u čtvrtého dílu,že bude nelehké navázat na předešlé díly (a navázalo se výtečně) tady to bylo o poznání horší. Možná opravdu měl zvolit o něco delší vlas. Trochu mně to odpojovalo z předchozích dílů. Naopak hudba vás vrací myšlenkou přesně na místo kde vás nechal 4tý díl. To chválím. Sly ač je již opravdu v důchodovém věku, myslím dokaže pořád pózy, ze kterých by si člověk stojící před ním cvrnknul do trenek. A to jsou chvíle kdy ten hněv vrací myšlenky na veterána, který prošel tu dlouhou cestu a vy s ním. Rambo tímto končí a já jako spousta z vás tady šel tu jeho cestu rád. Viděl předešlé díly nesčetněkrát a jako malej jsem si dělal Rambonože a střílel z luku. Děkuji za tuto ikonu a můžu říkat, že jsem žil v dobách Ramba. Oproti 4tému dílu ušel velký kus a jeho rozloučení není provar, je to snímek který se více váže na první díl a uzavírá tím velký kruh.

Válka o planetu opic (2017)

Film od začátku začne mít nádech trochu jiné jizdy nez akčního total našupu. Tim pomalejším tajemnem vas začne víc a víc zajímat. Máte chuť s partou čtyř objevoval dále ten svět kolem a parádní hudba vás táhne do vyprávění. Padouch v podání Woody Harrelsona sice nedosahuje na Kobu ale parádně zapadá do nasazeného tempa filmu a Woody je tu opravdu na jedničku. Škoda jen konce který není úplně tak jak očekáváte a nebo třeba právě takový jaký se čekal. Nevim u mně to mělo klesavou tendenci poslednich 15 minut, ale jinak pouze chválím úžasně vytvořený svět a cit pro efekty opů. Je neuvěřitelné kam až došla technologie kdy fandíte a cítíte to s hlavním tahounem filmu. Trilogie, které jsem původně dával tak málo šanci ukázala jak moc jsem se mýlil. Bravo 👌

Den nezávislosti: Nový útok (2016)

Dal jsem tomu filmu druhou šanci, že jsem třeba poprvé neměl úplně náladu a třeba byla chyba na mojí straně .... bohužel ne! U mně je to promarněná šance!! Ani ten nadech nostalgie neprehlušil tu pachuť kýče! Umele vytvořený béčko s par pěknyma efektama ale zaživnost nula! Z puvodních zprav že se nevatí will mi to teď vlastně ani nevadilo. Tohle by byla dalsi promarněnost. Za mne smutnej smajlik :( tohle opravdu někdo vydal po dvaceti letech po prvnim dile!! Tohle! No fuj :((( Škoda! Obrovská škoda! Filmu by slušel vážnější kabát a něco co by vás vthlo do děje a do chvile s herci. Ale nic :(

Jean-Claude Van Johnson - Pilot (2016) (epizoda)

Tak takhle jsem se nebavil u Vandamovo filmovani už pěkně dlouho. Je vidět, že nějaký ten peníz na to byl (a doufejme na pokračování i bude) a hned to ma úplně jinou štábní kulturu! Je až s podivem jak si fanoušek tohoto akčního hrdiny dokáže vychutnat vše již davno viděné a to s nadsázkou a humorem k tomu!! Dobře napsáno, dobře zahráno, žádná modernotřesoucí se kamera ale navrat do srdcí těch kteří nezapoměli na svého akčního koně z let minulích! Doufám v alespoň několikadílné pokračováni s neklesající urovní!! Dekujeme JCVD 👍

Marťan (2015)

Napsáno o filmu bylo mnoho. Já nešel na film v duchu Interstellaru ani Apola 13. Šel jsem prostě na Marťana a toho jsem taky dostal. Sice film není kdovíjaké drama. Není v něm takové to, když držíte v kině držadlo sedadla jako by jste ho chtěl utrhnout. Není tam takové to úzko, kdy se vám chce s postavou truchlit a brečet. To ne. Zato tam je Matt, který vás baví jako v nějaké one man show. Povídá si se sebou a vlastně to říká vám. Ať už se operuje a nebo vyrábí barevné čmoudíky, pořád to máte chuť s ním prožívat a čekat co zase vymyslí. Samosebou je kolem ještě potřebný ancábl, který se ho snaží zachránit a politicky to všem na zemi vysvětlit, ale to základní se děje daleko od všech a mně to opravdu udrželo v pozornosti a to je předci ten hlavní účel filmu. Vizuelně je film na povedený ale paradoxně nejvíc mně utkvěl v hlavě úplně první záběr a pár tónu kdy jsem znejistěl jestli náhodou nejsem na novém vetřelci. :)