Psí poslání (2017)

Jakási PZ mi doporučila tento film. Film, na který bych se asi normálně nepodíval. Film běží, pes najednou umírá, říkám si, co mi to sakra doporučila, vždyť to měl být hezky film. Jdu jí napsat a trochu ji vyčinit. Film však pokračuje dál, pes umírá znovu a znovu. To snad nemyslí vážně. Najednou je konec filmu a já naprosto překvapený kam se film dostal. Děkuji za doporučení. 83%

Nejtemnější hodina (2017)

[ČSFD projekce - kino Atlas] Přesně proto miluju filmovou tvorbu. Nic jiného nedokáže tak působivě p(r)odat emoce někoho jiného. Starý muž bez přehánění podal jeden z nejlepších filmových výkonů. Víra ve svůj národ a obrovské odhodlání se dala krájet a je neskutečně inspirativní. Škoda, že v naší politice nikdo podobný není. 83%

Velká hra (2017)

[ČSFD projekce] Jessica Chastain opět ukazuje, že ji role sebevědomých žen v konverzačních filmech typu Miss Sloane a nově i zde sednou líp než prdel na hrnec. Za mě veliký palec nahoru a jasný účastník mého žebříčku top 10 za rok 2017. 84%

Velký dar (2017)

Filmů na podobné téma bylo natočeno spousty, ale tento se umí tak nějak dostat pod kůži. Vtip, dramatické chvilky, všechno působí, jak má. Navíc Mckenna je neskutečná. Člověk si tuhletu malou ďáblici musí zamilovat hned od první chvíle. Pozadu ovšem nezůstává ani Chris Evans v roli jejího otce (pro mě veliké překvapení). Chemie mezi nimi funguje na jedničku. A nakonec, kde máte jednookou kočku jako milovaného mazlíčka. Palec nahoru. 84%

Blok 99 (2017)

Jamííííííí, chuťové buňky každého správného úchyla a onanisty si nad zlámanými (ne jen) končetinami přijdou na své. Je sice pravdou, že začíná člověk na suchých rohlících, když však počáteční půst zvládne, prožere se ve finále k hodně šťavnaté pečínce. 78%

Thor: Ragnarok (2017)

Tak trochu jako dort co vařil pejsek s kočičkou. Trochu Mad Maxe, trochu Speed Racera, trochu Jupiter Ascending, trochu Pátého elementu, naházet něco málo postaviček z Marvelu a nechutně moc zamíchat s velikým množstvím třpytek a barviček a celý navrch to polít ještě trochou toho osmdesátkového feelingu. Výsledná kombinace není rozhodně pro každého. Což je nejsilnější i nejslabší stránkou filmu zároveň a já si jí ve finále na tom filmu cením nejvíc. Martin Sedláček bude určitě velice spokojen, náročnější typ diváka však nikoliv. 68%

matka! (2017)

Tenhle snímek je za poslední dobu tím nejdivnějším, co jsem viděl. Nevím, jestli to není až moc silné vyjádření, ale... asi... snad... možná... i rozumím tvůrcově snaze absurditou scén ukázat na sobeckost Bardema. To, že k tomu používá naprosto jinou formu než ostatní režiséři ho činí sice zapamatovatelným, nevím však, jestli zrovna tím nejlepším způsobem. Na můj vkus trochu nabubřelá filmařina. A přitom má i civilnější filmy (Černá labuť a Wrestler). Docela by mě zajímal opravdový tvůrčí úmysl a do jaké míry je (i náročnějším) divákem plně pochopen. Chvalte Ježíše a požírejte jeho sémě. 58%

O těle a duši (2017)

[Be2Can - Evald] film má pro mě 2 roviny. První je, že jsem na představení potkal super sympatickou žábu, která mě prosila, ať si nesedám na svoje místo (na něm seděla ona) a přitom mi aktivně opakovaně nabízela, že mi podrží pivko. Já sice vedle ní sednul a pivko ji opakovaně nechal podržet. Avšak blbec jsem se neosmělil a nikam ji nepozval a o číslo si neřekl. To je ta smutnější část. Druhou rovinou je film samotný, který dokáže pobavit jako dlouho nic viděného a to jsme toho už viděl hodně a hodně. Námět je sice naprosto jednoduchý, ale svou neotřelostí naprosto dokonalý. Hlavní představitelku, jakožto zástupkyni všech možných poruch jako Aspergerova syndromu, OCD, autismu a bůh ví čeho ještě, si jí musíte zamilovat (stejně jako Sagu Norén z kriminálního seriálu Most). Finální procitnutí ve vaně je naprostým vyvrcholením... 83%

Odnikud (2017)

Silná káva vařená s příměsí hnojiva a trochou zrezlých hřebíků. No není to pro každého. Já se tím však prokousal. 83%

Janička (2017) odpad!

Na úrovni studentského filmu by si člověk řekl, že to jsou přece věčně nalitý mláďata a tak si prostě chtěj dělat prdel z normálních lidí. Jenže on to točí už x filmy provažený režisér. Kde nic není, ani smrt nebere. Hrůza všech hrůz. Člověk se modlil, aby do tý malý kurvy uhodil blesk a tím film předčasně ukončil. Ani za mák nerozumím těmto počinům a serou mě ti, kteří se o to snaží a zvyšují hodnocení na úroveň naprosto filmu neodpovídající. Škoda, že nejsem Spáčilová, abych odcházel v půlce představení. Každopádně odpad jako varování dát mohu.