Odpočítávání (2010)

Jak mám Samuela rád pro jeho maniakální pohled, na tuhle roli se mi vůbec nepozdávaĺ. To samé CAM. Obecně počínání většiny postav bylo jak z nějakého WTF snu plného houbiček. Scénáristicky šlo (ač chápu záměr) o velikou slátaninu. Perlička nakonec. Teroristovi useknou všechny prsty, aby si na konci filmu s bouchačkou ustřelil hlavu. Za tohle berou peníze? Gratulace. 61%

Lítám v tom (2009)

Veliký aspirant na 5*... o křídlo boeingu 737 to nevyšlo. Velice povedený pohled na chlápka, který vede svůj osamocený život a jeho prázdnotu schovává a naopak ještě prodává za teorii batohu. A jak to tak bývá, přijde osoba, která tuto teorii naprosto rozbije a nechá ho prozřít. Některé scény patří do zlatého fondu kinematografie. 79%

Psí ostrov (2018)

Tak tohle mě vskutku pobavilo, neotřelý humor Wese Andersona je naprosto osvěžující, animace brilantní, dabing psů jako jejich samotné postavy jsou geniální. 85%

Pomsta (2017)

Film by se měl spíš jmenovat jak udělat s pár litry krve a trochou prachu z blondie redneck killer brunette. Pokud na film půjdete jako na komedii, odejdete prakticky bez výhrad spokojeni. Kde jinde najdete lidi, kteří dokážou krvácet celé hodiny množství krve, jenž by naplnilo Želivku. Pomocí plechovky si udělat úhledné tetování a ještě tím zacelit díru o velikosti sekvoje. Nechat si vytrhnout osmičku ostřelovačkou. Udělat lobotomii skrze oční důlek nožem zapůjčeným od Ramba. Místo obvazu používat potravinou fólii. Vytáhnout střep z nohy tak, že si strčím ruku až do pr... asi bych nikdy neskončil, nebýt toho, že i tento film má nějaký konec. Krásných 73% za komedii roku. Jestli to bylo myšleno vážně, strhněte si tak 73%

Zápisník jedné lásky (2004)

Jeden by řekl, že jde o přípravu na olympijský běh v podání Rachel McAdams, divák pozornější si však všimne, že jde o příběh dvou lidí, kteří přes všechny překážky jim nastavené, najdou společnou cestu a dojdou až na společný konec. Průběh celého příběhu pro mě obsahuje několik scén, kde jejich podání je natolik kouzelné, že je z hlavy nedostanu ani po Zákroku lobotomií (asi i s ohledem na menší paralely z vlastního života). Film jasně ukazuje, že dva osudově spjatí lidé, si k sobě vždy najdou cestu, i když se může zdát sebesložitější. 92%

Cesta do fantazie (2001)

Mijazaki je bůh. Nevídané. Podmanivé, plné všeho. Propadám se do propasti jeho imaginace. 91%

Pásky z Nagana (2018)

Emoce se dají ždímat, neskutečně silně natočený dokument rezonující s ohledem na dobu, ve které se odehrával. Událost neztrácí na své síle ani po 20 letech. Za mě možná nejvyšší hodnocení, co jsem kdy dal. 96%. PS: scéna, kdy se ptá moderátor, co znamená Svoboda anglicky dokáže vymyslet opravdu jenom život.

Joker's Wild (2016)

Viděl jsem poslední 2 minuty a přesto mi to stačilo na to, abych věděl, že tohle je... šetřím slovy... 15%

Deník strojvůdce (2016)

[Výzva od PZ] Absurdní a naprosto super... Jak si srazit svýho cikána. Trochu mi to připomínalo South Park, akorát v hrané podobě. 9 z 10 šotoušů doporučuje jako pohádku na dobrou noc.

Osm hrozných (2015)

[Výzva od PZ] Malinko zklamání po všech těch dokonalých Tarantinovkách. Zklamání plynoucí ani ne tak z obsahu jako spíš jeho rozdělení. O půl hodinky kratší stopáž by filmu rozhodně neublížila. Celkově však nakonec stejně zůstává spokojenost - Tarantino totiž umí jedno - vybudovat napětí a to se ke konci dá krájet na hodně silný plátky. Druhou věcí je neskutečná kamera a v neposlední řadě herecké výkony - Goggins se narodil pro tyhle role. 78%