• Romantický

Kahaani (2012)

Nechala som sa nalákať skvelými recenziami (a mojím obdivom k Vidye Balan) a dobre som spravila. Tie dve hodiny plynuli hladko, bez zádrhelov, bolo to napínavé. Ako Niktorius povedal, zobrazenie Kalkaty bolo úžasné, ako keby bolo mesto ďalším charakterom - nenačančané, realistické, úžasné zábery mesta a života v ňom. Páčilo sa mi, že občas mi niečo pripadalo nelogické, ale pri konečnom odhalení všetko začalo dávať zmysel :) Vidya je jednou z mojich obľúbenkýň a fakt jej tento úspech prajem. V niektorých záberoch bola taká krásna! Bez líčenia, strapatá, fádne oblečená a aj tak som sa na ňu pozerala s otvorenými ústami. Hranie na jedničku, ale už od nej ani nič iné neočakávam. Veľmi príjemným prekvapením boli vedľajšie charaktery. Toto je jeden z najlepšie obsadených indických filmov, aké som kedy videla. Keďže thrillery veľmi nepozerám, neviem, aké zvraty možno očakávať. Samozrejme som špekulovala, ako to skončí. A samozrejme bola moja teória nespráva, čiže som si Kahaani veľmi užila :D Ten koniec bol síce veľmi doslovný, ale pre diváka, ktorý indickej mytológii nerozumie, to tam asi museli dať :) Bravó, Vidya. Len tak ďalej!

Sadhna (1958)

Mohanovi zomiera matka a tak sa rozhodne splniť jej najväčšie želanie - oženiť sa. Samozrejme nie naozaj! Sused mu 'dohodí' Rajini, ktorá na pár dní predstiera, že je Mohanovou láskou. Ale hľa! Mama sa začne cítiť lepšie, 'nevestu' si obľúbi a najradšej by ich už videla zosobášených. Mohan by vlastne ani nenamietal, keďže sa do Rajini zaľúbil. Je v tom ale háčik - Rajini je v skutočnosti Champa, vychýrená kurtizána, ktorá sa nechala najať Mohanovým susedom, aby si privirobila. *** Stále rozkrikujem svoju nízku toleranciu k melodráme a druhá polovica filmu bola jedna obrovitánska melodráma :( Príbeh sa pekne rozvíjal, Sunil Dutt bol svojho času riadny fešák a Vyjayanthimala bola úžasná. Keď sa ale Champa zaľúbila do Mohana a zmenila sa na úctivú ženu a blah blah blah, začala som sa nudiť. Na druhej strane obdivujem, že sa rozhodli natočiť film, v ktorom tak otvorene kritizovali spoločnosť (a hlavne mužov!!). A už vôbec som nečakala ten koniec. Zahanbene sa priznám, že ma rozosmial :( *** Krásne tance vo filme s Vyjayanthimalou nemôžu chýbať. Okrem nich ma ale veľmi milo prekvapil aj text k Auran Ne Janam Diya Mardon Ko. *** Prvá polovica na 4*, druhá na 2*.

Sherlock (2010) (seriál)

I am sherlocked. *** Síce mi niektoré jeho charakteristické črty pripadali trochen prehnané "I'm BOOORED", po dopozeraní druhej série by som tomu najradšej dala 12 hviezdičiek :) Martin zostáva mojím favoritom :D A cena za najlepšieho psycho záporáka ide Andrewovi. *** Teraz pekne čakať na tretiu sériu. Ktorá sa začne nakrúcať budúci rok... ;__;

Hunger Games (2012)

Ajeje, tá hlúpa skackavá kamera na začiatku! >:( Dúfala som, že s tým prestanú a našťastie aj prestali - je mi úplne jedno, o čo sa s tým snažili, spôsobilo to len zbytočný hlavybôl. *** Páčilo sa mi to. Nijako ma to nezmenilo, ani moje hodnoty, ani môj pohľad na svet. Úprimne povedané, po 1984 mi každá Distópia pripomína len pochmúrnejší Disney Land :D *** Samozrejme si teraz musím kúpiť knihu, pretože mnohé veci sú mi nejasné. Teším sa na pokračovanie.

Ek Main Aur Ekk Tu (2012)

Ek Main Aur Ekk Tu je tichý film. Neviem ho inak opísať. Nie je taký zábavný a hlučný ako MBKD, ale vôbec mu to neškodí. Hudba len podkresľuje určité scénky a okrem Ek Main Aur Ekk Tu a Aunty Ji som ju nijako extra nevnímala (asi aj vďaka tomu, že ich Dharma ZASE neotitulkovala!). Kareena a Imran boli skvelí - tak dobre splynuli so svojimi charaktermi, až som si vôbec nevšímala, o akých hercov sa jedná (hoci v Ri som občas videla záblesky Geet z Jab We Met). *** Prečo som tomu nakoniec dala plný počet bodov? Pretože som sa niekoľkokrát prichytila, ako premýšľam nad určitými scénami, dialógmi, musela som si niektoré pasáže znovu pustiť (a skoro som si zase pozrela celý film :D). Mám tieto novodobé romantické komédie rada, pretože aj napriek tomu, že vychádzajú z inej kultúry, nachádzam v nich charaktery a situácie, do ktorých sa dokážem vžiť. Niekomu to asi bude pripadať nudné, ale ja som sa bavila. Bavila a zároveň aj cítila starosti a radosti hlavných predstaviteľov. A o tom to má byť :) *** PS: Netrpezlivo očakávam, kto to ako prvý prirovná k What Happens in Vegas :D pretože okrem svadby v opilom stave (čo sa vo filmoch neobjavilo prvý ani posledný krát) nemajú tie filmy NIČ spoločné. *** PPS: V Aunti Ji sa na okamih mihla aj manželka Imrana Khana, Avantika :))

Veer-Zaara (2004)

Bez servítky - toto bolo dosť trápne. Od hrania, skrz "love story" až po uškriekaný hlas Laty Mangeshkar, ktorá zabila jedinú vec, ktorú by som si inak užila - hudobné klipy. Tieto uplakané epické príbehy lásky s ubrebtaným Shahrukhom nemusím, ale chcela som mu dať šancu. Nevyšlo to a už to radšej nebudem ďalej skúšať. Aspoň nie s choprovinami.

Kimi ni todoke (2009) (seriál)

Prvých asi 7 epizód bolo naozaj pekných, ale odkedy sa tam ukázala tá vlasatá princeznička, tak tomu dochádza dych. Dúfam, že sa to znovu rozbehne, pretože ak sa odteraz budú odohrávať len obdivné vnútorné monológy... tak to nedopadne dobre :-/ Našťastie sú vedľajšie charaktery fakt zábavné :))

Mausam (2011)

Ach jaj, ja som dala epickej romanci o prekliatych milencoch 3 hviezdičky? Aj také zázraky sa dejú :) Užila som si to, rovnako ako si užívam rozprávky, v ktorých nič nie je nemožné :) Aj tak uberám body kvôli rozpačitému strihu a kvôli určitým antiklimatickým scénkam a všadeprítomnej nelogickosti. Na Shahida a Sonam bol ale taký krásny pohľad a hudba bola tiež pekná...

Rockstar (2011)

Dobré, veľmi dobré, malo to potenciál byť vynikajúce, ale... ale Nargis Fakhri. Kvôli nej som musela ísť s hodnotením dole. Scénky, u ktorých som mala dojatím roniť slzy, som presedela s nemým úžasom - ako je možné, že jej také zlé hranie prešlo? Dúfam, že sa z Bollywoodu vytratí rýchlejšie než Giselle Monteiro. Na druhej strane to bol Ranbirov film a on bol úžasný :) Asi môj obľúbený film od Imtiaza Aliho.

Síta zpívá blues (2008)

Toto bolo niečo úžasné!! Odlišné druhy animácií, ironický komentátori... ešte aj prestávka uprostred filmu v real-time (to ma neskutočne pobavilo) :D Len som nejak nechápala spojitosť medzi príbehmi a tých pesníčiek tam bolo predsa len priveľa. Rozhodne to ale stálo za to!