• Romantický

Bindaas (2010)

Alebo kde si to od zatvrdnutej rodiny zase odskáče nevinný chalan. Nedopozerala som to, nebaví ma sledovať, ako sa starší príslušníci rodiny vŕšia na svojom synovcovi za "priehrešok" jeho rodičov.

Khatta Meetha (2010)

Nudné. A to je jedna z najhorších vecí, ktoré sa o filmu dajú povedať. Priyadarshan ako stráca cit pre remeslo. Teda aspoň v Bollywoode, jeho južasnkú tvorbu som zatiaľ nevidela.

3 Deewarein (2003)

Kto si myslí, že Juhi nedokáže hrať vo vážnych filmoch, by si tento film nemal nechať újsť. Úžasné obsadenie - Naseeruddin vládol plátnu (ako vždy) ** Ako presne je to inšpirované Shawshankom? Síce som ten film už niekoľko rokov nevidela, zasadenie do väzenského prostredia hneď neznamená inšpiráciu, či áno? Asi si budem musieť oprášiť spomienky, aj tak som sa na "Vykúpenie" už nejakú dobu chystala. :)

Jannat: In Search of Heaven... (2008)

Pozerala som to s častým pretáčaním. Príbeh o mužovi, ktorý chcel mať všetko a nebral ohľad na svojich blízkych. Hoci potom tvrdil, že sa do nekalých kšeftov pustil len preto, aby mohol svojej milej dopriať, čo jej na očiach videl. ** Emraan vyzerá ako dieťa so strniskom a jeho herecká partnerka bola krásna, ale nemotorná. Album si budem musieť vypočuť zvlášť, pretože vo filme na mňa nijako nezapôsobil.

Abhiyum Naanum (2008)

Prvá polovica sa vlieeeekla, ale po príchode ženícha, najmä jeho rodiny, to začalo byť roztomilé. Je to najmä o otcovi a jeho vývoji skrz roky :)

Pocta lásce (2007)

Malo to 216 minút a ešte stále som chcela viacej. Preto som bola šťastná ako blcha, keď som zistila, že som videla zostrihanú verziu a môžem si to pozreiť znovu, tentokrát v celosti. A bolo to úžasné :) Obľúbený pár: Priyanka a Salman. Ešte žiadna herečka nezahrala divu tak krásne prehnane, aby pri tom zároveň vyzerala tak roztomilo a zraniteľne. Jeden z mála filmov, v ktorých sa mi neprieči Salman. Ostatní boli tiež dobrí, ale bez Kkamini a Raoooula by to nebolo ončo. :)

Bujjigaadu: Made in Chennai (2008)

Bujji a Chitti sa ľúbia. Jedného dňa sa ale strašne pohádajú a Chitti ho nechce minimálne niekoľko rokov počuť. Bujji odchádza do dobrovoľného vyhnanstva, keďže by nevydržal byť s Chitti a nerozprávať sa s ňou. Tak sa schytí a na 12 rokov odíde z domu. Čo iné by ste čakali od desaťročného chalana? :D Keď sa vráti do rodného domu a nenájde Chitti v susedstve, vydáva sa na kľukatú cestu za svojou láskou. Keby aspoň vedel, ako vyzerá, aby ju hneď pri prvom stretnutí nechcel zaškrtiť... ** Tento film sa nevedel priamo rozhodnúť, čo chce byť, a tak bol zo všetkého trošku. Nebolo to ale tak zosúladené, aby konečný celok bavil stále rovnako. Najmä komická vsuvka je nezmyselná a nevtipná. Zato Prabhas ešte nikdy nevyzeral lepšie, jeho podanie dialógov a mimika boli suprové. Trisha je stále zlatučká, tu mala ešte aj bojového ducha a zdravú aroganciu. Takže, chyby tam boli, ale s pretáčaním nezmyselných častí som si to veľmi užila. Obrázky z filmu

Ready (2008)

Chandu s kamarátmi unesú nevestu zo svadby, pretože ona v skutočnosti ľúbi ich kamaráta. Omylom ale schmatnú Pooju. Nakoľko sa ale i ona nechcela vydávať, je im za ten "prešlap" vďačná. Chandu sa tomu ale teší ešte viacej, pretože v nej spoznal dievča, do ktorého sa predtým zaľúbil. Poojina rodina ale vôbec šťastná nie je a skupinku kamarátov už zachvíľu prenasleduje celý konvoj po zuby ozbrojených chlapov. V prvej polovici sa naši dvaja hrdinovia zblížia. Prečo bola Pooja nútená k sobášu a ako Chandu nakoniec všetko vyrieši tvorí druhú polovicu. *** Nikdy neuvidíte viacej prešpekulovaný plán, ako získať svoju vyvolenú a usmierniť jej rozhádanú rodinu. Nemala som potuchy, ako sa to všetko skončí. Chandu bol proste samé prekvapenie. :D

Happy (2006)

Vystresované dievča trpiace pod železnou rukou svojho otca - politika, bezstarostný chalan, pre ktorého je svet gombička. A policajt, ktorý vyzerá na psychoša, ale v podstate je dobrák a má srdce romantika. Dievča stretne chlapca, nenávidia sa. Robia si napriek a potom sa akosi vezmú... a idú si naďalej po krku. Potom ale zistia, že by na tom mohli byť aj horšie. Oveľa. :) Až na ten krvavý a prehnaný koniec to bolo veľmi veselé. Dobre som sa bavila. Manoj Bajpai bol úžasný. "Kto povedal, že som džentlmen? Ja nie som džentlmen!" :D

Urumi (2011)

Ja som bola práve až prekvapená, nakoľko boli "zlí belosi" umiernení. Toho som sa bála najviac, že ich zobrazenie bude zase ako nejaká zlá karikatúra (Lagaan, Madrasapattinam..). Nestalo sa. Príbeh bol napínavý, choreografia súbojov a hudobných scén super, herci... proste wow. Skúsim sa trochu rozpísať neskôr, ale tento film je až príliš nádherný, než aby som ho čo i len o minútu dlhšie nechala bez komentára. :) *** Recenzia