• Romantický

Minnale (2001)

Tak trochu nuda. Hlavná predstaviteľka veľmi nesympatická, Maddy bol roztomilý ako vždy. Celá zápletka bola wtf, ľúbostný príbeh ma vôbec nezaujal. Niektoré hudobné kúsky boli ale veľmi dobré.

Bommarillu (2006)

Príjemná romantická komédia sa môže zaobísť aj bez lásky na prvý pohľad.. Áno, niekedy preskočí iskra až po barani-buc :). Stará formulka Dilwale Dulhaniya Le Jayenge bola prerobená, vyleštená a prenesená do modernej domácnosti bohatého obchodníka. Aj napriek tomu, že bol hlavný "hrdina" popudivý a správal sa ako idiot, jeho náhle úsmevy a bezradnosť ma dostali. Film mám rada najmä vďaka Siddharthovi, Genelii a Prakashovi - na týchto troch by som sa dokázala pozerať do nemoty :) Obrázky z filmu

Boss Engira Baskaran (2010)

Akosi nemám veľké sympatie voči detinským mužským charakterom, ktorý sa urazia ak im niekto vytkne ich chyby. Mala to byť komédia o dospievaní jedného daromného chlapca v zodpovedného muža, ale po 40 minútach som stratila trpezlivosť a začala som pretáčať. Koniec nebol o nič lepší než zvyšok filmu :(

Brindaavanam (2010)

Jr. NTR si zahral v ďalšej úspešnej masale. Úžasne strelený príbeh, veľký počet hercov / komikov, okázalé bojové scénky, super hudba.. všetko, ako má byť. Netreba čakať nič prevratné, ale o zábavu bolo dobre postarané :) V oblasti príbehu a hlavného charakteru je silnejší Juniorov predošlý film - Yamadonga.

Co pro tebe znamenám (1994)

Treba vidieť už len z toho dôvodu, že tento film bol akýmsi milníkom vo svete Bollywoodu. Vyše troch hodín sledujete vysmiatych ľudí v prepychových domoch, ako si navzájom vyjadrujú lásku a všetko je perfektné. Teda až kým nepríde potrebný zvrat 15 minút pred koncom :P Odporúčam nadabovanú telugskú verziu, aspoň nebudete musieť počúvať Latu Mangeshkar - svojho času veľmi dobrá speváčka, ale okolo roku 1990 už stratila svoj sladký hlas a počúvať ju v 14 (!!!!) pesníčkach bol úmor :(

Orange (2010)

Neviem, o čo sa tu režisér Bhaskar snažil, ale vôbec mu to nevyšlo. Jaanu (Genelia) na začiatku vyznela ako päťročné dievča na prozaku snívajúce o večnej láske, a Ram (Ram Charan) sa správal ako otravný vševed, ktorý neverí na celoživotnú lásku. Mohlo to byť zaujímavé, ale bolo to len hlúpe. A nudné. A nikam to neviedlo. Keď nedržím palce ústrednej dvojici, tak nie je čo riešiť. Obaja vyzerali veľmi pekne, ale o tom predsa film nemá byť. Bolo tam zopár úprimných okamihov, keď sa niečo aj dialo. Hudba je vydarená a hudobné vsuvky celkom zaujímavé (dobre využité lokácie). Inak strata času.

Ayitha Ezhuthu (2004)

Mani Ratnam natočil hneď dve verzie príbehu - bollywoodsky Yuva a kollywoodsky Ayitha Ezhuthu. Táto tamilská verzia mi je oveľa milšia. Veľmi príjemne ma prekvapil Madhavan. Videla som ho potom hrať len v romantických filmoch a keď som sa spätne k Ayitha Ezhuthu vrátila, s prekvapením som si uvedomila, kto ten nahnevaný gangster vlastne je - nejak som si jeho meno s týmto filmom nespájala. Surya a Esha Deol spolu vyzerali veľmi prirodzene a charizma tohto mladého muža sa k roli vodcu študentov hodila OVEĽA viacej, než starnúci a monotónny Ajay Devgan v Yuve. Siddharth a Trisha namiesto Viveka a Kareeny? Hocikedy :) Mám slabosť pre filmy, v ktorých sa stretáva niekoľko dejových línií a hlavní predstavitelia sa nakoniec stretnú. Tu to bolo dotiahnuté na jedničku. Trochu idealistické, ale aj tak napínavé do poslednej minúty.

Pournami (2006)

Musela som Paurnami vidieť dvakrát, aby som všetko dokázala oceniť. Pri prvom sledovaní mi pripadal akosi nezosúladený, ale chcela som mu dať ešte šancu, keďže režisérov predošlý počin - Nuvvostanante Nenodanntana - mám strašne rada. Keď mi už zážitok z Paurnami nekazili moje očakávania uvedomila som si, aký je krásne indický - tradície, príbeh, kostýmy, hudba (8 klipov!!!) a hlavní predstavitelia si ma bezhranične získali. Postupom času predbehol Nuvvostanante na mojom rebríčku obľúbenosti :)

Bludiště (2007)

Jeden z tých lepších Priyadarshanových filmov. Celkom som sa aj bála, dobre sa im podarilo navodiť atmosféru tajomna. Celú hodinu som čakala, kedy sa konečne ukáže Akshay Kumar, ale aj bez neho to išlo. Ale až keď sa ukázal on sa príbeh naozaj rozbehol, dovtedy to bolo len křoví - ale zábavné křoví :) Vidya Balan zahrala svoju rolu na jedničku a Amishe konečne dovolili, aby bola počas celého filmu krásne oblečená, bez hocijakého odhalovania. Hudba a klipy sú väčšinou zabudnuteľné, ale Vidya mi to v Amije To Mar nanajvýš vynahradila :) Škoda, že vo filme nenechali hudobné video k Sakhiya Re - patrí medzi moje najobľúbenejšie.