• Romantický

Jhoom Barabar Jhoom (2007)

Film, ktorý som dokázala doceniť až s odstupom času. Ak by sa ma niekto opýtal, čím je Bollywood taký výnimočný, tak ho posadím pred tento film: naprosto suverénne charaktery, okázalé hudobné klipy, láksa k žánru a indickému filmovému priemyslu (čiže odkazy na iné filmy) a neskutočne veľa zábavy. Väčšinou ma dej typu "dvaja ľudia sa rozprávajú" nudia, ale tu to fungovalo - od hlavných predstaviteľov, skrz ich bláznivé báchorky, prístup k príbehu, až po hudobné vsuvky. Len ten nešťastný Amitabh mi do toho nesadol :( Preity a Abhishek spolu vyzerali úžasne a skvelo sa dopĺňali. Skvelá zábava - o to väčšia, keď má človek určitý prehľad v bolly filmoch: odkaz na Sholay bol roztomilou čerešničkou na torte :))

Tashan (2008)

Keby Kareena nevyzerala tak anoreticky a mala by aspoň trochu komediálneho talentu, dala by som o hviezdičku viac. Saif a Akshay to ale ťahali jedna radosť :)

Amrapali (1966)

Príbeh sa odohráva 500 rokov p.n.l. Zranený kráľ Adžatšatru utečie z bitevného pola, len aby sa dostal do znepriateľeného územia a skolaboval do náručia krásnej tanečníčky Amrapali. Tá netuší, že v uniforme miestneho vojaka sa ukrýva úhlavný nepriateľ jej krajiny, pomôže mu, ošetrí jeho rany a znovu ho postaví na nohy. Kráľ sa rozhodne v prestrojení zostať na mieste a zistiť, prečo bolo jeho vojsko porazené. Amrapali sa medzičasom stáva dvornou tanečníčkou a Adžatšatru je čoraz viacej bezmocný voči jej šarmu. Je ale len otázkou času, kedy sa jeho pravá identita dostane na svetlo sveta... a Amrapali bude musieť čeliť najťažšiemu rozhodnutiu svojho života. ****Jedinečný zážitok. Tento film sa veľmi rýchlo šplhá na špičku mojich obľúbených bolly filmov. Nemalú zásluhu na tom má jedinečná Vyjayanthimala a jej nádherné tance. Na dvdčka sa dostala zostrihaná dvojhodinová verzia, takže niektoré dejové línie nikdy neboli ukončené, alebo boli len spomenuté a ďalej sa s nimi nepracovalo. Je miestami trochu naivný, ale ma krásnu atmosféru starých filmov, v ktorej sa to ľahko stratí :)

Patiala House (2011)

Zopár zaujímavých momentov film nezachráni. Po prvej polhodine neúmorne nudné. Dve dobré skladby, inak som z tohto filmu nič nemala.

Malliswari (2004)

Nápad to bol celkom zaujímavý - do princeznej na úteku sa zamiluje večný smoliar, ktorý ju považuje za slúžku. Len škoda toho Venkatesha - vyzerá príliš ujovsky, než aby som mu uverila romantické role. :( Príjemné prekvapenia: hudba a Katrina Kaif. Celkom jej tu to hranie išlo.

Iruvar (1997)

Politiku v Indii nedokážem pochopiť (miliónkrát komplikovanejšia, než som videla v iných štátoch). Mohanlal mi nebol sympatický a po prvých 30 minútach som začala pretáčať. Prakash Raj bol skvelý a Aishwarya vo svojej prvej roli zahviezdila. Dve hlavné postavy boli zrejme založené na skutočných ľuďoch, ale ani tak ma ich príbeh veľmi nezaujal :( Radšej už nebudem pozerať filmy s politickou tematikou.

Jeans (1998)

Shankar už v prvých filmoch ukázal, akú má záľubu v CGI. Na to, že bol film nakrútený pred 13 rokmi mal dosť dobré špeciálne efekty. Samotný príbeh bol pritiahnutý za vlasy, ale veľmi zábavný. Potreboval by trochu skrátiť. Bol príliš dlhý a zbytočne moralizoval. Kebyže si mám pozrieť len 20 minút z filmu, tak by som rozhodne zvolila hudobné klipy Poovukkul, Anbea a Nityasree Mahadevan. A T-Rexa na konci :D

Azhagiya Tamizh Magan (2007)

Dvaja úplne rovnakí muži (Vijay), pričom jeden z nich má nadprirodzené schopnosti a ten druhý je zločinec. Nezmyselný film s výborným albumom. Nebyť AR Rahmana a hudobných klipov, bol by to jeden z mála odpadov, ktoré som tu dala - ani Shriyina krása by tento film nezachránila.

Padouch (1993)

Jedna hviezdička za Madhuri Dixit a tá druhá za klip Choli Ke Peeche. Inak ale štandardné wtf Bollywoodu deväťdesiatych rokov.

Duplicate (1998)

Toto nefungovalo ani ako paródia. Po prvej polhodine prestalo byť Shahrukhove brebtanie a mračenie zábavné. Ešte aj Juhi hrala afektovane :( Nebyť klipu Ek Sharat, ani by som si to nepozrela. Nakoniec to bol ten najlepší moment z celého filmu.