• Romantický

Něco se děje (1998)

Malej Anjali zomrela mama pri pôrode, ale zanechala jej listy. V deň svojich ôsmich narodenín sa z toho posledného dozvedá, ako sa jej rodičia zoznámili a o priateľstve svojho otca s uličníckou Anjali. Mama ju na konci listu žiada, aby našla svoju menovkyňu a dala ju dokopy so svojim otcom, keďže mala pocit, že sa votrela do ich začínajúceho príbehu lásky. Prvá polovica je americký romantická komédia o vysokošlolských študentoch prenesená do Indie, tá druhá je klasický Bollywood. Asi najlepší z Karanových filmov, ktoré som videla... ale to ešte nehovorí nič o jeho kvalite :p 50%

Kismat Konnection (2008)

Raj je večný smoliar. Všetci mu predpovedali úžasnú kariéru architekta, ale šťastena sa stále pozerá opačným smerom, než je on. A potom mu jedna veštkyňa poradí, aby sa pridŕžal svojho talizmanu, keď ho nájde. Postupom času si uvedomí, že keď mu je nablízku Priya, všetko mu vychádza. Rozhodne sa využiť jej dobrý vplyv, aby získal vysnívaný projekt. Shahidovi vyčítali, že sa hral na Shahrukha. Asi nemohli chlapcovi odpustiť, že je taký roztomilý :) Vidya sa k nemu veľmi nehodila. Bolo to celkom zábavné, chcelo by to ale viacej prepracovať dej. 50%

Někdy veselo někdy smutno (2001)

Patriarchálna domácnosť Harsha sa rozpadne, keď sa zriekne adoptovaného syna. Ten si dovolil oženiť sa s ženou z nižšej kasty a zronený opustil Indiu. O desať rokov neskôr sa jeho mladší brat snaží dať rodinu zase dohromady. Môj prvý oficiálny Bollywood, ale spätne len ďalšia manipulatívna Joharovka, ktorá stavia na popularite páru Shahrukh - Kajol. Prebudil vo mne chuť vidieť ďalšie indické filmy, už len za to mu budem naveky vďačná :)

Zítřek už možná nepřijde (2003)

Naina je nepríjemná na každého (okrem mamy a sestry), Rohit proste nie je dosť štýlový a Aman sa každému pletie do života. Nebiť Saifa, tak by to bol ďalší film, ktorý nenávidím. Babka, ktorá terorizuje svoju vnučku, pretože bola adoptovaná? A pripisuje jej vinu za samovraždu svojho syna (jej adoptívneho otca)? No fuj. Nebol to jediný problém, ktorý som s filmom mala, ale bol to ten najzávažnejší. A vyriešili ho aboslútne smiešne (mali tú babku proste zobrať niekam na výlet a zabudnúť ju tam...). A prečo Naina ešte aj po toľkých rokoch plakala za Amanom, keď mala doma takého úžasného manžela? Bollywood, niekedy ti nerozumiem, ale nevadí. Nemusí sa mi páčiť každý film...

Nikdy neříkej sbohem (2006)

Prvý a zatiaľ aj jediný bollywoosky film, ktorý som väčšinu stopáže nenávidela. Sebecké a nesympatické charaktery, nezmyselný príbeh a vraj tam je aj posolstvo. Hej, že keď budete dosť plakať a terorizovať každého okolo seba, nakoniec budete šťastný. Odmietam si pozrieť ďalší film od Karana Johara. Najradšej by som tomu dala mínusové hodnotenie, ale Abhishek a Preity boli veľmi dobrí. Sranda, že práve oni mi mali byť nesympatickí.

Dabangg (2010)

Nerátam sa medzi Salmanových fanúšikov. Zakaždým, keď sa mi nejaký film s ním páči, som z toho neskutočne prekvapená. Tu ale nehral svoje typické macho role. Ešte stále bol macho, to rozhodne, ale aj hral (vo väčšine svojich posledných filmov sa o to len trápne snaží). Mám rada masalu a skorumpovaný Chulbul bol zaujímavý charakter. Páčili sa mi herci. OVEĽA stupňov lepšie, než väčšina stupídnych salmanoviek. Krásna hudba. A ten konečný súboj dobra a zla? Hotový súboj titanov. :D

Ayan (2009)

Asi takýmto akčňákom neprídem na chuť. Alebo možno musia byť len lepšie :) Niektoré dejové zvraty sa stali len na pár minút, potom sa všetko vrátilo k starému a hlavný hrdina a jeho nepriateľ behali v nekonečnom kruhu (aspoň mne sa zdal nekonečný). Okrem toho mi niekedy išiel rozum postáť nad jeho taktikou (dovolil zloduchovi, aby znásilnil dievča, len aby niečo proti nemu mali? Pekné. Pekné. Vôbec!) Tamannah úžasná, Surya až príliš krásny :P Nechávam si hudobné videá, tie boli fajné. Film bol dobrý, kým na obrazovke bola Tamannah. Bez nej to bolo jedno obrovské a zbytočné wtf. *** Sranda, že práve Koena Mitra je ako jediná uvedená medzi obsadením filmu. Tú plastickú "krásku" by som z filmu najradšej vyhodila a nahradila ju... napríklad s Mumaith Khan :) *** 50%. Keby som vystrihla všetky zbytočné a nezábavné scény, tak tá zvyšná polovica sa mi predsa len páčila.

Paiyaa (2010)

Shiva sa zaľúbi do krásnej neznámej, ale stále ju o vlások minie. Šťastnou zhodou okolností sa stane jej šoférom na ceste z Bangalore do Mumbaja. Keďže Charu utiekla od rodiny, tá ju po celej ceste prenasleduje a keď prídu do Mumbaja, ich situácia sa nijako nevylepší. ** Hoci akčné filmy nie sú mojou šálkou kávy, tento som si vyslovene užila. Zaujímavá zmes žánrov - road movie, romantika, akčný a samozrejme nemohla chýbať (krásna) hudba. Karthi je zaujímavý herec. Veľmi dobre zvládal všetky scénky, či sa už jednalo o bitky, alebo tanec v daždi :* Tamanna sa s týmto filmom zapisuje medzi moje juhoindické favoritky :)

Ishqiya (2010)

Khalujan a Babban utekajú s peniazmi svojho gangsterského šéfa a hľadajú pomoc v dome Vidyadhara. Nájdu tam len jeho vdovu, ale tá im dovolí, aby sa u nej na čas ukryli. Obaja muži prepadnú jej šarmu a nechajú sa nahovoriť na únos jedného obchodníka. Skvelý film, úžasná Vidya a senzačné duo Naseeruddin-Arshad. Škoda niektorých hluchých miest. Našťastie ich bolo málo.

I Am (2010)

Nemám problémy s filmami, ktoré ukazujú útržky zo života, ale I Am ma nedokázalo vtiahnuť do deja. Pri treťom príbehu som už začala robiť všetko možné mimo sledovania, pri tom štvrtom som to vzdala hneď na začiatku. Radšej zostanem pri My Brother... Nikhil