• Romantický

Stanley nemá oběd (2011)

V "Stanleyho obedáriku" len sledujeme každodenný život na cirkevnej základnej škole. Striedajú sa milí, prísni a nepríjemní učitelia, chlapci si jednu chvílu na seba sťažujú a o chvílu sa už spolu hrajú. A všetci do jedného sa musia podeliť o svoj obed s nepríjemným učiteľom Vermom. Keď Stanleyho mama vycestuje a on kvôli tomu nemá čo jesť, chlapci sa dohodnú, že sa s ním do jej návratu podelia o svoj obed. To znamená, že sa musia ukryť pred nenásytným učiteľom, aby im toho dosť zostalo. Niekoľko dní sa im to aj darí, ale nahnevaný Verma ich jedného dňa predsa len nájde a v hneve vyhodí Stanleyho zo školy. Môže sa vrátiť, až keď si prinesie vlastný obedárik.***Veľmi príjemné, realistické, s veľmi dobrým obsadením. Až do konca som nechápala, o čom to vlastne chce byť. Potom ale prišiel koniec a s ním ten "ahááá" moment :)

Nadiya Ke Paar (1982)

Príjemný romantický film. Vidiecke prostredie nie je pre bollywoodske filmy dosť lukratívne, preto sa teším každému dobrému príbehu o každodennom živote na dedine :) Recenzia

100% Love (2011)

Strááášne dlho som čakala na tento film, niekoľkokrát za mesiac som si púšťala trailer, až som nakoniec mala pocit, že som ho už videla. Bol presne taký, ako som očakávala. Namyslený, múdry, neohrabaný a vo veciach vzťahoch VEĽMI nemotorný chlapec, jeho sesternica z dediny, ktorá ohrozí jeho pozíciu najlepšieho študenta na škole, malilinko rodinnej drámy ( vďaka bohu ), SUPER hudba (v sprievode skvelých textov!) a nenormálne nádherná Tamanna v hlavnej roli. Menšie nedokonalosti som odpustila akonáhle som si ich všimla, keďže hlavní predstavitelia zatienili všetko ostatné :)

Delhi Belly (2011)

Očakávala som niečo oveľa, oveľa lepšie. Pripadalo mi, ako keby si úživali nadobudnutej slobody a tak vložili slovo "fuck" do každej druhej vety. A po chvíli to prestalo byť vtipné. *** Väčšina zábavných scénok bola ukázaná v upútavke a trochu aj v promo videách. Celkom chytrý scenár, skvelé momentky. Gang pašovateľov bol zábavný. Z hereckého obsadenia sa mi najviac pozdával Kunal Roy Kapoor. Vir Das strávil väčšinu času v kŕčoch (:D) a Imran si zachoval pravý poker face. *** Nie je to film, ku ktorému sa vrátim, ale rozhodne sa teším na hudobné videá (ktoré neboli súčasťou filmu). Hudba bola skvelá, ale v rámci filmu celkom zabudnuteľná. Keby som na nej takú dlhú dobu nezávislačila, ani by som si ju nevšimla :) Za Jaa Chudail a Aamirovu "itemovku" sú to silnejšie tri hviezdičky (postarali sa o potrebné oživenie). *** Keď už indickú komédiu, tak to radšej Tere Bin Laden a Aagey Se Right - tie boli viacej mojou šálkou kávy :)

Yeh Saali Zindagi (2011)

Celkom zaujímavý počin, pri ktorom sa striedalo niekoľko dejových línií. Len ma miatlo, že skoro každý, kto sa mihol v obraze, musel byť predstavený. Strácala som prehľad o tom, kto je dôležitý a čo sa vlastne deje. Potešilo ma najme skvelé herecké obsadenie. Asi by som si to mala pustiť ešte raz... ale nechce sa mi. :p

Ala Modalaindi (2011)

Gautham a Nithya sa obaja (v mierne podnapitom stave :D) stretnú na svadbe svojich bývalých lások. Potom sa (už triezvi) zoznámia a celkom radi spolu trávia čas. Nithya po nejakom čase odchádza domov za svojim (dohodnutým) snúbencom, ale pochytia sa nad jeho nevinnou poznámkou o tom, že má Gauthama asi dosť rada, keď mu o všetkom potrebuje písať. Rozíde sa s ním, pretože jej nedôveruje, ale potom si uvedomí, že má Gauthama naozaj moc rada. Lenže on už má medzičasom priateľku. A zakaždým, keď sa mi zdalo, že sa už konečne dajú dokopy, ukázala sa nejaká nová prekážka. Až toho začalo byť príliš. Našťastie boli Nani a Nithya (hlavní predstaviteia) naozaj dobrí, takže sa to dalo dopozerať. :)

Aladin (2009)

Obyčajná rozprávka, ale s veľmi peknými kulisami a strašne sympatickým hlavným párikom. Tak na tri hviezdičky, ale za slniečkovského člena dávam ešte dve navyše :D

Ajab Prem Ki Ghazab Kahani (2009)

Prvá polovica bola tak na 60%, tá druhá s privretými očami na 20. Nemám rada humor, pri ktorom musí byť každá "vtipná" scénka sprevádzaná "vtipnými" zvukmi. Ranbir je dobrý komik, Katrina toho nemusela robiť veľa, ale bola zlatá. Okrem toho veľmi dobre zvládala náročnejšie scénky (prestávam chápať, prečo ju ľudia tak radi nenávidia). Plus body za album a klipy.. hoci Follow Me by si zaslúžilo byť oveľa dlhšie a Oh By God bolo z filmu úplne vynechané :(((((

Madhumatí (1958)

Príbeh o reinkarnácii, ktorý s tou témou pracuje len okrajovo. Z mojho uhľa pohľadu len príjemný romantický film. Recenzia

Chitchor (1976)

Také jednoduché, až to bolo miestami príšerne pomalé a nudné :( Pesničky mi zneli všetky rovnako, takže sa potrebné oživenie nekonalo. Charaktery ale boli veľmi sympatické, ten koniec som tiež nečakala. Nebolo to na tú dobu trochu pokrokové?? :)