• Romantický

Anaganaga - O - Dheerudu (2011)

Kde začať? Vidno, že fantazijný žáner je v Indii ešte v plienkach :( Nuda od začiatku po koniec, viacej pózovania s mečom než súbojov, nesympatický hlavný hrdina, romantická zápletka by bola lepšia, keby vôbec nebola... Jedna hviezdička za hudbu a za Siddhartha, ktorý ešte nikdy nevyzeral lepšie. Shruthi Hasaan mala za úlohu len pekne vyzerať a to jej išlo na jedničku. Snažila som sa udržať očakávania na uzde, ale aj tak ma Anagananga - O - Dheerudu strašne sklamal.

Lafangey Parindey (2010)

No tak, až také zlé to nebolo. Hej, bolo to vyumelkovano pekné, ale pre zmenu sa mi tu páčilo obsadenie, takže som sa nad to dokázala povzniesť. Nie sú yashrajovské filmy o tom, že všetko vyzerá dobre? :) Deepika sa mi začína trochu páčiť, pracuje na sebe a už ju nemám zaškatuľkovanú ako "tá modelka z Om Shanti Om". Film ma celkom bavil.... len akosi nedokážem pochopiť tie CGI efekty. Film by sa bez nich úplne zaobišiel a vyzeral by aj oveľa lepšie. Oh, a super album :)

My Brother... Nikhil (2005)

Keď tu boli nejaké chyby, nevšimla som si ich. Juhi a Sanjay boli skvelí, ich príbeh dojemný. Hudba sa opakovala, ale akosi to napomohlo k atmosfére stratenej nádeje do budúcnosti, keď sa ľudia utiekajú do minulosti. Krásny film.

The Moon-Spinners (1964)

Hodnotím na základe spomienok, videla som to asi pred 14 rokmi a tentkrát to na mňa zanechalo veľmi príjemný dojem :)

Sailor Moon (1995) (seriál)

Plné hodnotenie, nemôžem inak :) To boli časy.. rýchlo utekať domov zo školy a pekne nahrávať každú epizódu na kazety. Tento seriál ma v tej dobe nenormánle dostal a spustil moju lásku k japonskej produkcii. Dnes by som si ho nepúšťala, keby som na ňom "nevyrastala". Má pre mňa neskutočnú nostaglickú hodnotu.Do dnes oplakávam, že manga už nie je v obehu :(

Suraj (1966)

Skvelá zábava! Hoci na miestach príliš tragické a temné, aj napriek tomu by som to prirovnala k rozprávke. :) Kráľ obviní svojho verného služobníka Rama Singha, že ukradol princovu retiazku, ktorú dostali od najvyššieho kráľa ako znak spojenectva. Verejne ho poníži, nechá ho mučiť... a potom zistí, že retiazku ukradla slúžka. Je už ale neskoro. Ram Singh mu z pomsty ukradne syna a o niekoľko rokov mu podstrčí svojho vlastného. O mnoho rokov neskôr sa princezná Anuradha vydá so svojou slúžkou na cestu, aby spoznala svojho nastávajúceho. Vymenia si role, keďže chce chodiť medzi ľudí inkognito. Na svojich potulkách padne do oka zlodejovi Surajovi, ktorý sa jej po čase tiež zapáči. Samozrejme on je ten pravý princ :)) Vyjayanthimala bola skvelá ako temperamentná princezná a mladučká Mumtaz ako jej bezradná slúžka tiež zažiarila v každom zábere. Škoda, že herci pri nich vyzerali veľmi fádne. :P Krásne zábery prírody, nádherné kostýmy a šperky, pekná hudba. Proste skvelá zábava za doprovodu potrebného gýča. Tento film by sa bez preháňania proste nezaobišiel, ale fungovalo to :)

Qayamat Se Qayamat Tak (1988)

Ocko mu povedal, že z neho raz niečo bude. Možno, keby ho poslúchal, by sa tá predpoveď aj splnila. Lenže on sa musel zaľúbiť do dcéry úhlavného nepriateľa celej rodiny. :) Rómeo a Júlia na bollywoodsky spôsob. Filmový debut Aamira Khana a Juhi Chawla, ktorý v období akčných a dramatických filmov vrátil na plátna príbehy o mladej láske. Prvý krôčik správnym smerom, ale nebolo to celkom "ono" :)

Woh 7 Din (1983)

Kiež by tam bolo menej Anila a viacej Naseeruddina a príbehu :( Príliš veľa času bolo premrhanom na Mayi a Premovi, pričom ich príbeh lásky vôbec nebol zaujímavý. A ten koniec... mohli by sme sa presunúť o storočie dopredu? "Slobodná žena je ako zrkadlo, odráža v sebe každého muža, ktorého stretne. Vydatá žena je tieňom svojho manžela." Hej? Vážne? Trádicie sú sice milé a pekné, ale použiť ich na zastrenie slabosti je pre mňa trochu priveľa. Asi by som musela byť fanúšikom Anila Kapoora, aby sa mi jeho príbeh viacej páčil a tým pádom aj film.

Scrubs: Doktůrci (2001) (seriál)

Najlepšia dramedy ever! Nikdy mi charaktery zo seriálu neprilnuli tak ako tu. Mal svoje hluché chvílky, ale nikdy som sa nenudila. Okrem toho sa stal najcitovanejším v mojom okolí - nakazila som ním každého. Eagle!

Sparsh (1980)

Naseeruddin Shah, kde si sa po celú tu dobu ukrýval? :) Vidieť herca, ktorý väčšinou hrá otcov a ujov takého mladého, ale rovnako talentovaného, to bolo niečo. Krása Shabani Azmi občas odpútavala moju pozornosť od deja. Žial sa tu nedalo vyhnúť niekoľkým klišé situáciám a na pár miestach sa to vlieklo. Aj tak to rozhodne stálo za to.