Na hraně temnoty (2010)

Vyloženě zbytečně ukecané, nenapadá mě nic, proč by tenhle film měl ještě někdo vidět. Nebylo v něm vůbec nic, co by už stokrát nebylo jinde. Zůstává tedy jen otázka, proč byl tenhle film vůbec natočený?

Prokletý ostrov (2010)

Jsem puntičkář a když mi někdo servíruje jednoduché slohové cvičení plné chyb, tak mě to prostě vyprudí a výsledek mi to pokazí, neužiju si to! Navíc jsem měl neustále pocit, že podobné rozuzlení už jsem zažil v 6. smyslu, takže mi to ve výsledku přišlo jako trapas. Na druhou stranu napětím film jenom blýská a přitom se tam zas až tak moc neděje, což je pro mě naopak grandiózní výsledek, který je mírně potlačen přehudbováním.

Bratři (2009)

Ou, tak silný téma a tak špatně zpracovaný. Dialogy, že by z nich vyrostl i 4 metrovy bonsai a důležité momenty filmu mají stejnou váhu jako všechny ostatní, čili je to ploché jako moje sestra. Ale emoce to vyvolat dokáže, to jo.

Prokletí žlutozeleného škorpióna (2001)

Takhle jsem se dlouho nezasmál, takových frků v jednom filmu :D :D :D To je prostě moc! Ale je fakt, že musíte být pozorní, jinak se možná vůbec smát nebudete.

Obvyklí podezřelí (1995)

V roce 1995 to musela být ještě větší pecka, v roce 2010, po všech podobných filmech, už od půlky víte, kdo asi za všechno může, ale tak jako tak je nádhera to sledovat. A úžasné je to v původním znění, kdy zvuk zní šeptacím dojmem a atmosféra je prostě úplně jiná než u současných filmů. Prostě zážitek!

Crazy Heart (2009)

Country vůbec nemusím, spíš naopak. Ale u tohle filmu jsem se bavil... teda až na místa, kde se zpívalo. Jinak je to zajímavý neoriginální příběh, kde vystupuje nekomický Lebowski, který Vás donutí se chvílemi smát a chvílemi vůbec ne.

Informátor! (2009)

Neurazí ani nenadchne... Ale musím uznat, že když už jsem si myslel, že vím a že je trapné, že je to tak předvídatelné, tak najednou zvrat! A všechno bylo jinak, aby to pak na konci bylo vlastně tak jak to původně mělo být, ale už to nebylo trapné, protože už to bylo vlastně úplně jedno a ten film o tom ve výsledku vůbec nebyl... no a tak jak působí zmateně můj komentář, tak trochu působí i ten film ;-)

Černej Dynamit (2009)

Zvláštní film, párkrát jsem vážně od srdce zasmál. Ale přišlo mi to jako dlouhý film (a to je co říct, když to má jen 83 minut). Rozhodopádně doufám, že jednou někdo natočí film Chuck Norris vs. Black Dynamite, byla by to řežba ;-)

Všichni jsou v pohodě (2009)

První 3/4 filmu se budete nevědomky usmívat, občas se i nahlas uchychtnete. Poslední čtvrtina filmu Vás bude lehce dojímat a občas i trochu citově vydírat, ale tomuhle filmu to i rádi prominete.

Max a maxipříšerky (2009)

ja jsem jim proste nerozumel, ale jinak to vsechno bylo desne roztomily :)