Pár správných chlapů (1992)

V ročních intervalech se na to dá koukat stále znova a znova. A vždycky mi připadá, že skoro happyend na konci neměl být ani skoro.

Wall Street (1987)

Dneska už je to bohužel nuda a už ten film asi nebudu chtít nikdy vidět. Schází napínavější tempo a jakoby se stále nic neděje. Beru to jako přípravu na blížící se Wall Street 2, jinak to snad ani nemělo cenu sledovat.

Chyťte Cartera (1971)

Dost zmatené, moc postav, doteď nevim kdo byl kdo a jestli nebylo lepší si místo toho přečíst raději bibly. Potěšilo jen hudební doprovod, který se pak objevil upravený i v remaku. Ten byl zároveň o dost zábavnější. Tohle stojí za zhlédnutí jen ze zvědavosti, žádný velký zážitek nečekejte. Jak verze se Stallonem tak verze s Cainem se zbytečně snaží získat u diváka sympatie k hlavnímu hrdinovi, což je v obou případech tak zbytečné. Navíc Caine na mě působil trochu úchylným dojmem a nemám pocit, že to byl záměr.

Invictus: Neporažený (2009)

Dlouho jsem neviděl film, který by měl takhle emocionálně hecoval k projevům prožívání průběhu filmu. A ani mě nemusel citově vydírat. Ještě, že zvědavost na Eastwoodovi filmy předčila nechuť koukat na další film o sportovním vítězství, jak jsem mylně usoudil z upoutávek. On to totiž film o SPORTOVNÍM vítězství vůbec není! Hodně kvalitní snímek.

Ve službách Jejího Veličenstva (1969)

Doporučuju s českým dabingem, nebáli se toho a místy je český dabing ostřejší a především vtipnější než originál... V anglickém znění bych dal o hvězdičku méně.

...a bude hůř (2007)

Po přečtení oficiálního popisu filmu jsem musel ještě hvězdičku ubrat... Zas tak "husté" to není...

Sherlock Holmes (2009)

Po druhém shlédnutí (po 1. jsem dal jen 3 hvězdy) mám stále divný pocit, že se celý film odehrával na jednom místě... zvláštní a nudný pocit. Nicméně zábavné dílko to je a to se vším všudy. A vůbec byl nebylo od věci, kdyby Downey přehrával ještě o trošku víc, Sherlock si to zasloužil. Otázka je, kam nám to směřuje Ritchie, protože tohle není Pudfu(c)k a už se něčeho podobného zřejmě nikdy nedočkáme, chjo :-(

3 sezóny v pekle (2009)

Velké zklamání. A to hlavně díky trailerům, které naznačovali, že půjde o burčiskou drsnotu, ostrost a vtipnost. O což se snaží první třetina filmu a daří se jí to tak 70:30. O čem byl zbytek filmu jsem už hodinu po shlédnutí neměl tuchy. Čekal jsem film o buričství a impotentství té doby, abych se mohl zamyslet nad naší dobou a svým životem. Chyba v mém očekávání.

Vánoční koleda (2009)

4 * za 3D verzi... ne3D verzi jsem neviděl a mám za to, že to nebude zas takovej zážitek...

Extra život (1997)

I když mě nakonec rozesmál nejvíc český dabing - Stanley Tucci ve scéně, kdy dělá sexy fotky Diaz "JOo... Ukaž mi to dětátko", tak to stojí za to...