Adam (2009)

Pár moc hezkejch momentů.

Johnny Mad Dog (2008)

Tak strašný události natočený tak strašně krásně.

Avatar (2009)

Už několik málo hodin po skončení Avatara se mi chtělo zpátky na Pandoru. I u mě se tedy projevil adiktivní efekt nádherně vizualizované planety a jejích domorodých obyvatel. A to i přesto, že šlo o velkotonážní "cameronovku" se vším dobrým i špatným, a přesto, že šlo o totální utopii "hodné divočiny" (žít v pralese plném krvelačných potvor přináší především dlouhodobě neúnosný stres a brzkou smrt - proto jsme se tak hezky vyvinuli v panelákové králíčky, je nám tak mnohem lépe). Proč tedy ta touha jít na film znovu? Protože jsem nešel na Camerona s falešným očekáváním mistrovského dramatu, ale na takřka dokonalý vizuální výplach mozku. A ten se povedl. Ostatní je vedlejší. Nejedná se přitom o čistě 3D ohromení (naopak efekty byly více viditelné než v jiných filmech, až mě to překvapilo - především v kombinovaných záběrech je okamžitě rozeznatelné, co je animace a co realita), jde hlavně o design planety a života na ní. Tvary a barvy nutily zírat s otevřenou pusou. A výborná kinetika všeho, co se mohlo hýbat. V těchto ohledech šlo o mistrovský výkon a to také přispělo výraznou měrou k tomu, že se člověk snadno nechal dojmout, přestože všechny ekologicko-humanistické key-messages byly podávané mechanicky polopatě. Pětihvězdičková 2D Princezna Mononoke je někde úplně jinde, Avatar jí dějovou linií a hloubkou nesahá ani po kotníky, přesto jsem Princeznu Mononoke nechtěl pustit rovnou znovu od začátku. Avatara ano. Neskutečně krásné obrázky.

Vítězové a poražení (1999)

Pořád dokola ohřívaná polívčička trenérskejch řečí pro hrdiny. Jednou dvakrát, ok, ale poslouchat celej film pořád jedno a to samý dokola, ne děkuji. A Oliver Stone? Profi práce, jako vždy. Ale nic fenomenálního. Navíc nechal Al Pacina, aby byl přesně tím stejným Al Pacinem s nachlup stejnými hereckými postupy, jako ve všech filmech, kde hraje. Samozřejmě, že Al Pacina milujeme pro jeho legendární role, ale opět mě utvrdil v tom, že není o nic tvárnější než modelína vyhrabaná ze země po půl století.

City Island (2009)

Luxusně decentně natočená komedie. Radost pokoukat!

Zlo mezi námi (2003)

Mohly to u mě být snadno 4 hvězdy, ale Ondskan si to pokazil prvoplánovostí a předvídatelností. Brilantně natočené, ale bez sebemenšího překvapení, ať už ve filmovém řemesle, nebo v linii vyprávění. Navzdory tomu, moc pěknej film. NA www.metacritic.com má zatím 61%. http://www.metacritic.com/film/titles/evil?q=ondskan

Symptom Pandorum (2009)

Nedělá ze sebe víc než co je a baví. Klasicky vystřižené sci-fi od začátku do konce. Vzdálená variace na kultovní román Non-Stop od Briana Aldisse - kdo nečetl, musí přečíst.