Čestné modré oči (1977) (seriál)

Tu melodii od dětsví hraju na piáno a vzpomínám (jako Aybí) na "kreslenou kočku se zipem na zádech":) Kéž by se tenhle seriál zase někde objevil... (26.9.2010). A seriál se objevil! Ač dávám přednost filmům s původním zněním s titulky ve mně srozumitelném jazyku, v tomto případě bych klidně udělal výjimku. Vzpomínám si na původní SK dabing v Československé televizi, ale tuto alternativu seriálová série DVD neobsahuje. I tak jsem ale rád, že jsou konečně tyto povedené příběhy na světe:)

Kick-Ass (2010)

Musím přiznat, že - možná ke své škodě - téměř nesleduji současné komixy (odchovanec starým Ábíčkem - Vzpoura mozků, Kruanova dobrodružství a podobně, Pravěkým lovcem Rahanem a také Thorgalem -odtud můj nick..). Tento svižný příběh kombinuje realitu s komixem tak úžasně, že mi nezbývá než souhlasit s Civalem - holt to napsal dřív a já už bych se jen opakoval. Perfektní nadsázka, která strčí do kapsy každé (druhé) filmové zpracování Supermana;)

Ztroskotání na ostrově (1967)

Pamatoval jsem si z dětství tenhle seriál, netušil, kolik to má dílů, ani jak se to jmenuje, ale od počátku jsem hrál na klavír ústřední melodii a zpíval text o vráně, která "volala pusťte mě hned a toho rána holka malá spatřila svět..." Až později jsem zjistil literární předlohu a nedávno i zdroj těhle kouzelných filmů. Tohle funguje v každé době. Je ale znát, jak děti neobklopené tolik civilizací (ba i dospělí) mají větší fantazii a schopnost hrát si. Nejen z nostalgie plný počet hvězd i pro Astrid Lindgren - smekám, veliké díky!

Piráti na Albertině (1966)

Svatba s překážkami (1965)

Akce Mojžíš (1964)

Úsměvem ke štěstí (2007)

Za čtvrthodinu stihnout to, co někdo nedokáže celý život, tomu říkám skutečné prosté a pro někoho možná naivní lidství. Hodnota člověka není v jeho postavení ve společnosti, není v tom, co dokáže nahromadit za hmotu, ale kolik nehmotných světýlek na tomto světě po sobě nechá. U tohoto krátkého filmu se dá smát i brečet a to současně. Ordinoval bych to povinně každému bručounovi aspoň třikrát denně;). Myšlenka tohohle dílka je stará jak sám lidský svět. Je zvláštní, kolika lidem v komentářích to připadá hloupé, až protivné. Zkuste někdy sami přinést ostatním kolem sebe aspoň kousek radosti. Stojí to za to!

Alenka v říši divů (2010)

Nevím jak u vás - aspoň podle hodnocení - ale u mne spojení Lewise Carrolla a téhle verze od Tima Burtona dokonale funguje... Nečekal jsem hororové napětí a složité psychologické momenty, nečekal jsem logiku věcí, ani děje. Očekával jsem parádní příběh a jeho pěkně barevné zobrazení a hudbu, která bude se vším ladit. A dočkal jsem se! Proměna nejisté slečny v kočáře v Alenku/Alici, která vylézá z králičí nory a ví, co chce, byla z mého pohledu dokonalá. "Čarovný den!" Pohádka jak má být, kde dobro vítězí nad zlem a ti, co mají, najdou sami sebe.

Kids (1995)

Djkoma: "Tento film se snaží ukázat jaká je dnes mládež co dokáže a jak se chová. (...) PROBUDTE SE !!!!" Jsem "probuzen" natolik, abych řekl (JINAK) ano, ČÁST mládeže se takto chová, zatímco JINÁ ČÁST se chová docela opačně. Tohle je pohled na mladou spodinu a jak je jednoduché se do ní dostat. Dokonce se obávám, že JINÁ ČÁST mládeže může při shlédnuté tohoto filmu mít pocit, že ti mladí jsou borci a na jiné mladé to bude působit jako způsob života, který je jim naprosto cizí. Společnost nikdy nebyla a není jen jednobarevná, ale pěkně pestrá. Jen vyjmenováním různých vrstev a jejich prolínáním se popsaly stohy papíru. Svět není jen černý nebo jen bílý, ale pořádně duhový. Zkušenost - 20 let v mimoškolní činnosti.