Lidice (2011)

Na tomto filmu si cením toho, že se mnohdy držel historických detailů a vlastně by se dal považovat za hraný dokument. Byl napínavý, zlý a jako jeden z mnoha českých filmů z té doby skutečně zajímavý. Mám k tomuto tématu blízko, jelikož jsem navštěvovala kladenské Gymnázium a Lidice mám za humny. Na druhou stranu mě trochu zklamala teatrálnost a zbytečné přehánění, když to vůbec nebylo potřeba.

Pod jednou střechou (2010)

No, z tuctu romantických s***k je v tomhle filmu aspoň nějaká zápletka. A dítě. Vlastně je to zase stejný koncept - dva lidi se nenávidí a divák od začátku tuší, že to bude láska až do smrti, pak přijde zvrat a je to. Jenom na to čekáme 2 hodiny. Ne, je to film úplně na nic :(

Robinsonovi (2007) odpad!

Nééé! Už dost! Už dost roztomilých 3D animovaných tvářiček hrajících celý film na citlivou strunu divákovu. Vždyť ten film je o ničem! Nemá žádný děj! Není vůbec zábavný a je úplně stejný jako jiné animované filmy. Oni to dělají schválně! Chtějí nám vymýt mozek! Hajzl Disney.

Všemocný (2011)

Jé, já chci také být všemocná a brát tyhle drogy! Geniální námět, dobře udělané a suprácky natočené. Bylo to napínavé, akční a prostě super.

Prázdniny (2006)

Ach, další úžasně romantický film plný nečekaných zvratů, smysluplně běhajících lidí sem a tam za svoji láskou, vlastně takový úplně sluníčkový film plný pěkných tvářiček a já už vlastně ani nevím, o čem to bylo.

Gran Torino (2008)

Ach, srdcervoucí pohádka s (ne)sympatickým hlavním hrdinou, který je vlastně Hrdina s velkým H. Moc pěkný film, který zahřeje u srdíčka.

Poznáš, až to přijde? (2010)

Nepoznám. Proč dávají slavné herce do takového braku? Asi aby nalákali diváky. Ten film není ničím zvláštnía vlastně je docela nudný. Proč já vlastně na tyhle filmy koukám?!

Trable v ráji (2009)

Co to bylo? Komedie? Uf. Asi jsem na tyhle filmy moc mlada, nebo stara, nebo ja nevim. Přijde mi spíš, že si herci chtěli udělat dovolenou na pěkném ostrově a při té příležitosti natočili film, aby jim to taky někdo zaplatil, nebo nevím. Naprosto o ničem.

Poklad pro knížete Auersperga (2012) (amatérský film)

Tomuto filmu nemohu dát hodnocení. Nápad by to byl zajímavý, kdybych věděla, že to je produkt filmového kroužku dětí ze ZŠ. Takto jsou dialogy, děj, zpracování (mimo jiné děsné dlouhéééééééé), akce a hlavně kostýmy spíše směšné.

Auta 2 (2011) odpad!

Moc hezky udělaný, technicky dokonalý film. To se musí nechat. Pár fórků tam bylo, zápletka byla akční a napínavá. Druhý díl ale ztrácí originalitu oproti prvnímu dílu. Není tu nic nového a naopak film působí velmi klišé (looser hrdinou), vnucuje rádoby dobré myšlenky (přátelství znamená hodně), ale bokem mu unikají nesmyslné pointy. Příliš se film podobá světu lidí a auta tu nemají žádný účel - stejný film mohli natočit s lidmi. Co mě ale hodně irituje na tomto filmu, jsou rasistické, xenofobní a brutální kontekxty schované pod líbivou zástěrku ekologického hnutí. Kam proboha ta kinematografie spěje? Chápu, že zajeté stereotypy (nacista je vždycky záporák) se hodí, ale tohle je film pro děti! Vždyť v jedné scéně bylo umučeno auto! A nenadávejte, že spoiluju, tohle je fakt nechutný a fakt to přepískli!