Detektiv Varg Veum: Černá ovce (2011)

Veum zkrátil vlasy, zkrátila se taky stopáž o pět minut, ale jinak je to pořád o tom samým. V těch pár dílech co jsem viděl, je schéma pořád stejný a z těch několika dílů jsem pochopil, že v norsku jsou asi kriminálníci pěkně nudní patroni, protože bud tam někoho furt přejížděj autem, nebo ho utopěj a takhle to je pořád dokola:) Atmosféra tentokráte nebyla nikterak hustá a příběh spíše ze slabších končin. Ale pořád lepší než naprostá většina krimi filmů vytvořených např. v německu (u nás ani nemluvim).

Sucker Punch (2011)

hmm to zas bylo něco. Všechny náboje vystřílený v traileru a jinak prachsprostá nuda. Hudební videoklip nataženej na dvě hodiny. Těšil jsem se na nadupanej vizuál a ten jsem taky dostal, ale nic víc. A s těma zpomalovačkama by mohl začít trochu šetřit, už to moc originální není.

Shadows & Lies (2010)

Drama, které se nese v tak pomalém tempu, že mi tam nic dramatickýho nepřišlo. Franco nemá moc co hrát a ostatní herci jsou tak nevýrazný, že ani nevim jak hráli. Jediný plus je muzika (i když se jedná o jeden jediný motiv a ke konci už mi taky lezl krkem) a docela hezký záběry přírody, který jsou ale do filmu našroubovaný velmi podivně (hlavní postava je střihač dokumentárních filmů o přírodě). Mam docela rád nezávislý filmy, který nesou takovou tu melancholickou náladu a vyprávění je takový tajemný, ale tohle mi teda nesedlo.

Jussi Vares: Polibek zla (2011)

Velmi příjemná Finská detektivka v temnějším stylu Män som hatar kvinnor, která dokáže udržet v napětí po celou dobu. Nejedná se o žádné veledílo, ale velmi dobře odvedené řemeslo, které milovníky severských kriminálek určitě potěší. Celou dobu jsem si říkal, že mi to tak nějak připomíná Wallandera. Slušná zápletka, sympatický hlavní hrdina, výborná hudba, temné prostředí finska, co víc si přát na nedělní večer. Soukromý detektiv Jussi Vares dostává tentokrát za úkol vystopovat vraha dvou dívek. Natočeno podle novely spisovatele Reijo Mäki. Režie Anders Engström. P.S. Pokud patříte mezi ty co jsou schopni o obyčejné detektivce napsat padesátiřádkový komentář a hledat v ní něco jako ,,srovnávní své reality s fikcí románu bla bla bla atd. atd., tak se vám pravděpodobně film líbit nebude:)

Zevlovat a prudit (2009)

hrozně divnej film. Rogen hraje skvěle, ale nejde tak o to jak hraje, ale KOHO hraje. jeho postava je totiž kokot největšího ražení a skoro celej film sem ho litoval. Občas jsem nepoznal kdy to bylo myšlený vážně a kdy ne. Příběh o chytání úchyla, byl opravdu trapnej a vedlejší dějová linka se zlodějem ještě trapnější.

Blbec k večeři (2010)

Pro mě velmi milé překvapení. Když jsem viděl jak na Dinner for Schmucks všichni nadávají, nečekal jsem vůbec nic. Bez Carella a Galifianakise by se na to nedalo vůbec koukat, ale tihle dva jsou opravdu totální exoti a celkem to táhnou nahoru. Kdo je nemá rád, vůbec bych se nedivil kdyby hodnotil odpadem. Jediná věc kterou bych vytknul je samotná závěrečná večeře, která vůbec nemá grády a jako vrchol filmu docela selhává. Ve vedlejších rolích mě potěšili David Walliams z Little Britain a Chris O´Dowd z IT Crowd.

Za plotem (2006)

Průměrnej animák, kterej zachraňuje posledních cca 15minut. Příběh samozřejmě ničím nepřekvapí. Animace ujde. Veverka na speedu byl dobrej nápad a Steve Carell tomu dodává pořádnou šťávu. Zbytek postav nestojí za zmínku, protože nedokáží pořádně zaujmout.

Vykoupení z věznice Shawshank (1994)

Jednoznačně můj nejoblíbenější film. Samozřejmě by bylo na delší debatu jakou zásluhu má na tom Darabont a jakou King, protože se jedná o velmi věrný přepis Kingovy knihy. Vyvážený děj nenudí ani na chvíli a hercům není co vytknout. Já osobně mám nejradši postavu Heywooda, kterej je takovej správnej buran a obstará sem tam nějakej ten vtípek. Nejsilnější scénou z celýho filmu pro mě vždycky bylo dehtování střechy. Jakmile se rozezní ta hudba tak mi začne běhat mráz po zádech. Konec mám sice radši původní podle knihy, ale celkem chápu tu změnu pro filmový plátno.

Korgoth of Barbaria (2006) (TV film)

Tohle mohl bejt slušnej seriál. Pilot je to peckovej. Sice jsem snad neviděl hnusnější animaci, ale ta je v podstatě vedlejší. Hlavní jsou potoky krve, násilí a barbar Korgoth. Pro určitou malou skupinu lidí to je jasná bomba, ale pro ostatní to není. Proto se nedivim tý stopce od producentů. Hned ze začátku na mě dejchla atmosféra starýho dobrýho Dračího doupěte a když přišla scéna s 20ti stěnou kostkou tak mi bylo všechno jasný:)

Podivné dědictví (1972)

Třetí western v řadě, u kterýho jsem se bavil. Já se na ty kovbojky snad začnu dívat. Skvělá hudba, povedený vtipy, ucházející exteriéry, ale hlavně nejdelší a nejklasičtější barový bitky ve stylu Hill / Spencer který jsem snad viděl.