Solomon Kane (2009)

Myslim že Solomon Kane si zaslouží víc, než zdejších 66%. Nevim co proti tomu máte? Vždyť je to bomba. Krásný český scenérie prohnaný filtrama, Vašut dostane přes držku, co víc si přejete? Purefoy je borec jak hovado a hlásí jednu hlášku za druhou, do toho burácí orchestr pod Badeltovou taktovkou a z oblohy prší krev. P.S. První povídka se Solomonem Kanem byla publikována roku 1928! v Magazínu Weird Tales a nesla název Red Shadows.

Tron (1982)

Na Trona jsem sbíral síly asi dva měsíce a pořád ne a ne se na to podívat. Nakonec to vůbec nebylo tak špatný. Vizuální stránka je sice trošku zastaralá, ale přišla mi zajímavě pojatá. Uplně si představuju, že v tý době na to čuměli jak pucy. Příběh je teda ze slabšího soudku, ale některý nápady jsou parádní. Ovšem je pravdou, že když se člověk má učit na zítřejší zkoušku, tak mu přijde zajímavý ledacos:)

Maršál (1969)

Dobrej western, kterej jsem dokoukal v pohodě až do konce. (to se u starejch westernů často nestává) Wayna moc neznám, ale tady hraje dobře. Horší už byly ostatní postavy. La Beouf byl hrozně nevýraznej a takovej... zbytečnej. A ta holka byla přímo na zabití. Dlouho sem neviděl ve filmu takhle nepříjemnou postavu ( o to víc nechápu, že to bylo asi schválně). Scéna, jak Texas Ranger mlátí větví tu otravnou holku, ve mně vyvolala tak pozitivní emoce, až sem se zastyděl:) Ta Coenovic verze se mi líbila o trošku víc, hlavně díky lepšímu výběru herců.

Zbouchnutá (2007)

Od filmu Judda Apatowa nečekám, že se budu celou dobu řezat jak blázen. Přijde mi, že točí spíš takový úsměvný, milý filmy. Samozřejmě pár opravdu hodně vtipnejch momentů ve filmu je a většinou se o ně postará sympaťák Rogen, nebo jeho retardovaný kamarádi. Nejlépe by vystihlo film tři a půl hvězdičky. Zaokrouhlím to nahoru, protože ve dvou hodinách má Zbouchnutá minimum hluchejch míst, a navíc se ve filmu objevuje snad celý obsazení Freaks and Geeks a The Office:)

Má mě rád, nemá mě rád (2010)

Příběhu nemůžu nic vytknout, protože ve filmu v podstatě žádnej nebyl:) ale tentokrát mi nesedl styl vyprávění. Mám hrozně rád tenhle americkej retrostyl a na Flipped jsem se moc těšil, ale kvality Stand by me to rozhodně nedosáhlo. Ono s pořádnou předlohou se natáčí asi o něco snadněji.

Opravdová kuráž (2010)

Western není můj oblíbenej žánr, ale tohle si mě získalo. Rozjezd sice trochu pomalejší, ale jakmile se dostane na scénu Bridges, tak se to rozjede v pekelným stylu. Hlášky házel fakt skvělí. Originál jsem neviděl, takže nemůžu srovnávat. Režie je v tomhle filmu fakt výborná. Navíc mě vždycky potěší věci typu: když čtrnáctiletá holka střílí tak jí zpětnej ráz posadí na prdel, nebo když někdo někoho tahá lanem z propasti, tak to nedělá rukama, ale vezme si na pomoc koně. Zkrátka takový ty věci, který tomu přidaj nádech reality. Konec byl jak se patří a žádnej velkej happyend se nekoná. Rozhodně plánuju shlédnout i originál s Johnem Waynem.

127 hodin (2010)

Ještě že se držel Boyle při zemi a film má rozumnou stopáž. Kdyby to bylo delší už by to neutáhl ani James Franco. Přecejenom se hodinu dívat na to stejný místo není zas tak zábavný. Hudba je fakt dobrá a kamera taky ujde. Celkově jsem čekal něco trochu jinýho, ale nakonec jsem byl příjemně překvapenej.Tím spíš, že po Slumdog Millionaire jsem od Boyla nečekal žádnou pecku.

Vratné lahve (2007)

Pár momentů bylo super, ale bohužel se našlo něklolik, který se moc nepovedly. Například ty snový vsuvky byly udělaný fakt odporně. Moc rychle to neubíhalo, ale posledních cca 15minut jsem se bavil výborně. P.S. Hned v prvních záběrech jsem se málem posral u násilně vloženýho product placementu na nejmenovanou značku dámských vložek:D

Defendor (2009)

Srovnání s Kick-assem se asi nevyhnu, ale až na námět je to uplně o nečem jinym. Na Kick-Ass jsem slyšel samou chválu, jaká je to řežba atd.. a nakonec jsem se u toho docela slušně nudil. O DefendOrovi jsem neslyšel vůbec nic a nakonec jsem se nenudil vůbec. Hrozně mě bavilo propojení vážnýho filmu a komedie. Vtipný momenty vůbec nerušily celkový smutný vyznění filmu. Harrelsna nijak zvlášť nevyhledávám, ale tady fakt zazářil. Věřil jsem mu, že je fakt trochu magor:) Byl jsem docela překvapenej, když jsem zjistil, že se jedná o režisérův debut. Docela se těšim na jeho další film.

Černá labuť (2010)

Tak nevim. Aronofskyho filmy jdou mimo mně. Asi nedokážu ocenit to "umění". Ta jedna hvězdička je za scénu v klubu, která byla fakt dobře udělaná a opravdu vystihla jak člověk totálně zmatlanej vnímá svět kolem něj. Jinak mě film odradil svojí audiovizuální stránkou. Všudepřítomné záběry zrcadel mě bavili ze začátku, ale pak mě začali neuvěřitelně srát. Hudba se do jednotlivých scén vůbec nehodila.. no prostě takhle ne. Konec mi nijak zvlášť vygradovanej nepřišel a vlastně jsem od začátku věděl co se ve filmu stane. Ale abych nekecal tak se docela těšim jak si poradí s tim Wolverinem. Snad tam nebudou žádný zrcadla:)