Městečko Twin Peaks - Epizoda 1 (2017) (epizoda)

Dost nesrozumitelné, křečovité a zdlouhavé, mám pocit, že Lynch už si opravdu bude točit jen co chce, ale problém je, aby na to někdo koukal

Městečko Twin Peaks - Epizoda 16 (2017) (epizoda)

Matka Laury je klon ? Diana je klon ?... nebo mimozemšťan ? Nebo nějaká tulpa nebo kurva CO ??? Otevírající se obličeje, zlaté kuličky do kterých se mění tyto postavy - mně to připadá hodně debilní. . Blbý na tom je, že sledovanost returnu je naprosto mizivá, takže další televizní Lynch asi už nebude. Lynch si opravdu natočil co chtěl, ale bylo to na úkor diváků a točit filmy nebo seriály jen sám pro sebe, nebo pro pár nadšenců, se nikomu nevyplatí. Těším se na velké finále, škoda, že Cooper je Cooprem jen na poslední tři díly. Vzhledem k tomu, že v Twin Peaks je v dobrém slova smyslu možné vše, je škoda, že Laura a Leland Palmer (řekne celkem dvě slova) dostali v celém Returnu tak mizivě málo prostoru.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 15 (2017) (epizoda)

Tady fakt nevím, co si o tomto dílu myslet... po minulém dílu, ze kterého byli všichni nadšeni, přijde díl, který je temný, brutální a těžko pro mě myšlenkově uchopitelný... jako Lynch dost často. Jediné pozitivum je, že snad se Cooper po zásahu elektrickým proudem probere a poslední tři díly nebude chodící loutka, kterou vodí na záchod a který ze své minulosti ví jen, že mu chutná káva a koláče. Kde jsou "koblihy, káva a třešňový koláč", chce se nostalgicky vzpomenout... to už není "naše" Twin Peaks. Tři body za začátek dílu s Edem a Normou v baru RR, ten mě potěšil. Ano, Lynch bohužel kašle na všechny co vzpomínají na první dvě řady, diváci ale zase kašlou na něj . Absolutní tvůrčí svoboda je vykoupena mizivou sledovaností... škoda . Filmy a seriály jsou pro lidi a ne pro tvůrce samotné.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 14 (2017) (epizoda)

Dle mého nejlepší díl z celé třetí řady, absolutní špička. Škoda, že takhle nevypadal celý seriál. Coopera už jsem vzdal, mimochodem v tomto díle naštěstí vůbec nehraje... ale "výlet" do lesa pod vedením Bobyho, Andyho hrdinství, paráda. Jen mám pocit, že si Lynch (Gordon) zahraje daleko více než MaLachlan (Cooper), který bude blbem asi až do konce...škoda. Ale finále se blíží a vypadá to nadějně. Doufám, jen, že nás nečeká otevřený konec jako po druhé řadě, protože ve čtvtrou řadu už asi nevěří ani největší snílci.

Městečko Twin Peaks - Epizoda 13 (2017) (epizoda)

Pohodový díl (spousta starých známých tváří) -s moc pěkným závěrečným hudebním číslem - ostatně jako v téměř všech dílech třetí řady. Jinak mně připadá, že se toho moc neděje, děj se posouvá hodně pomalu a nemohu se smířit s tím, že už nemáme Coopera, co jsme znali a měli rádi. Scény se "zlým" dvojníkem Cooperem jsou zbytečně a nevkusně brutální ...u Boba ve starém Twin Peaks stačil jen jeho škleb v krátkých sekvencích - tady teče krve jak v béčkovém hororu a "zlý" dvojník Cooper je vše, jen ne ztělesněním hrůzy... vypadá spíš směšně, místy i trapně jako nepovedený indián . Uvidíme kam se seriál posune v posledních pěti dílech. Četl jsem i novou knihu Twin Peaks , co teď vyšla a ta stojí vážně za to :-)

Srdce v Atlantidě (2001)

Skvělé zpracování jedné z povídek knihy Srdce v Atlantidě od Stephena Kinga. Dokonalá je hlavní dvojice filmových hrdinů , Antohony Hopkins spolu, s bohužel předčasně zesnulým Antonem Yelchinem. Není zde žádná slabá postava - např. David Morse s minimem prostoru odehrál svůj part fantasticky .Tohle je u mě herecký koncert . Skvěle je  vykreslená atmosféra padesátých let v Americe . )

Městečko Twin Peaks - Epizoda 11 (2017) (epizoda)

Je to pořád strašně natahované a už jsem se smířil s tím že, Cooper bude vystupovat jako blb až do konce seriálu...možná mimo úplný závěr To co se u Coopera jevilo jako legrácka v prvních dílech, bohužel pokračuje dál - tohle není Twin Peaks na které jsem se těšil. Vím, že není snadné po 25 letech navázat, ale pro mě je více zklamání než nadšení. Nostalgie částečně funguje, ale nové postavy jsou dost mimo a dějově je to místy nuda...navíc brutalita zde působí dost samoúčelně...viz díl č.8 Zcela jistě dokoukám, ale pak si pustím znovu 1 a 2 řadu.