Boříkovy lapálie (1972) (seriál)

Skvělý, byť kratičký seriál. Škoda, že Česká televize tyhle archivní kousky neopakuje.

Třicet případů majora Zemana (1974) (seriál)

Samozřejmě, že jde o propagandu, ale velmi zručně natočenou, navíc s tehdejší hereckou špičkou. A po pádu komundírů to odnesl jen Vladimír Brabec a to bylo velmi nespravedlivé. On, který ve straně ani nebyl. Smočili si v tom téměř všichni a my ostatní jsme na to vejrali, protože v televizi běželo úplný hovno. Těžko soudit z dnešního pohledu, rudé to bylo, ale zábavné taky.

Chyťte doktora (2007) odpad!

Tohle je fakt koncentrované trapno.

Tajemství Ocelového města (1978)

Trochu televizním způsoben zpracovaná verneovka, ale to jí nic neubírá na působivosti a atmosféře. Jaromír Hanzlík a Josef Vinklář jsou naprosto skvělí , Jan Potměšil v jedné ze svých první rolí, které se zhostil bravurně, v epizodní roli barvurní Petr Kostka, . Celá tehdejší první herecká liga. (Martin Růžek, Josef Somr a další.. to se musí vidět a mít doma na dvd.

Poslední relikvie (1969)

Aby nedošlo k nedorozumění - film není sovětský, ale estonský..., že v té době bylo Estonsko nedobrovolně v SSSR je už jiný příběh. Podívejte se na jména herců. Jde o příjemný film v dobrodružném historickém žánru (byť hodně proticírkevní) s krásnými písničkami Karla Černocha (v české verzi) Normálně bych dal za 4, z nostalgie musím dát 5 bodů.

Noc na Karlštejně (1965) (TV film)

Také bych rád viděl a myslím, že ti co ho uvádí ve filmotéce jej zaměnují s muzikálem ze 70- tých let. Ani pří výročí Karla IV jej Česká televize nereprízovala. Před lety jej promítali v klubovém kine MAT v Praze.

Ohrožení Britannicu (1974)

Skvělý film s vynikajícím Richardem Harrisem a neméně dobrým Davidem Hemmingsem (známým ze Zvětšeniny) . Triky obstojí i v dnešním měřítku, amtosféra napětí a strachu by se dala krájet. Plný počet :-)