Mořský vlk (1971) (seriál)

V kinech byly dva díly : 1. Mořský vlk a 2. Pomsta - šlo o sestřihy 1. a 2. dílu u Mořského vlka a 3. a 4 dílu u Pomsty. Mořského vlka se mně podařilo sehnat, Pomstu bohužel ne.

Městečko Twin Peaks (1990) (seriál)

První řada byla naprosto geniální, u druhé řady chyběl stejně silný motiv jako byl u první řady (vražda Laury Palmerové). Druhá řada ale velmi rychle nabrala dech a byl to jiný, ale i tak velmi silný příběh. Na pokračování jsme si počkali 26 let .Třetí řada (Return) je už jen neúspěšný pokus  udělat něco naprosto nového. Jenže další "revoluce" v TV seriálech se nekoná a nikdo na to už nedívá. Dokoukal jsem Return jen z nostalgie. Takže 5 hvězdiček je za první 2 řady :-) Nějak nechápu to pětihvězdičkové "uchcávání" nad jakoukoli kravinou, kterou Lynch vymyslí...ale třeba je chyba ve mně a nechápu záměr tvůrce... jediné co mě potěšilo, že Laura žije, ale je to Laura?

Žraločí jeskyně (1978)

Je to kravina, ale zábavně natočená - někdy vzbuzující smích, tam kde to má být vážné, jindy se pobavíte nad naivními triky. Nicméně drží to pohromadě a je to zábavné "céčko" :-)

Zapruder Film of Kennedy Assassination (1963)

Nejznámější natočená vražda na světě. Díky tomuto záznamu přetrvávají pochybnosti, kdo skutečně v Dallasu střílel. Souhlasím, že toto nelze bodově hodnotit.

Twin Peaks: The Missing Pieces (2014)

Zajímavý počin, bylo by pěkné sledovat tyhle vystřižené nebo prodloužené scény dohromady s původním filmem. Pro milovníky první a druhé řady dobré vidět - dovysvětluje to ale hlavně film. Oproti Returnu z roku  2017, který mně nesedl, jistě tento materiál uvidím ještě mockrát.

Městečko Twin Peaks - Návrat (2017) (série)

Nevím, zda třetí řadu uvidím někdy znovu, asi ne. Postrádá to vše, co jsme někteří měli u první a druhé řady rádi. Absolutní tvůrčí svoboda byla bohužel vykoupena totálním nezájmem a nepochopením diváků, včetně mého. Dokoukal jsem jen z jakési nostalgie a s nadějí, že to bude "někdy příště" lepší. NEBYLO. S Twin peaks je konec...už od roku 1992

Městečko Twin Peaks - Epizoda 18 (2017) (epizoda)

Byl to jiný seriál, než někteří z nás čekali. Podíval jsem se znovu na 17. a 18. dil a opravdu jsem zklamán nepřehledností děje a nedokončeností příběhových linek. Zajímavý nápad byl ten s Laurou v jiné realitě. Spousta věcí zůstala úplně nedořečených a nedořešených .... a to , že se čtvrté řady nedočkáme, kde by se věci možná trochu vyjasnily, víme všichni. Podívejte se na sledovanost Pilotu první řady a závěru Returnu. Propastný rozdíl, který nečekali ani největší skeptici. Takže fajn, že Laura asi žije (jeden z nejlepších nápadů Returnu), Ed a Norma jsou konečně spolu , Bobby je hodnej policajt ,ale to bohužel nestačí a úplně otevřený konec to zazdil zcela. Komu se to líbí fajn, já si jdu pustit 1 a 2 řadu :-)

Městečko Twin Peaks - Epizoda 17 (2017) (epizoda)

Je to fakt hodně ulítlé, spíš šílené - co mě ale hodně překvapilo byl návrat do minulosti s Laurou v této epizodě. To bylo velice originální kombinovat staré záběry druhé řady s novými a chtít změnit minulost. To se mně tedy hodně líbilo. Vysvětlení, jak vzniklo jméno Judy je ale příšerně křečovité až trapné.. . Jinak mně tam hodně chybí trpaslík ve wigwamu- Obr (Hasič) ani jednoruký Mike jej plnohodnotně nenahradili. První série a část druhé série byla o vraždě Laury Palmerové. Druhá část druhé série byla o Cooperovi a jeho bývalém kolegovi Windomovi Earlovi. Vše okořeněné místním koloritem a rázovitými a podivnými obyvateli městečka Twin Peaks. O čem byla vlastně třetí série byla ? Ví to někdo ???... tím nemyslím odpověď ve stylu - je to čistý a krystalický surrealismus :-) ... protože to je odpověď o ničem....Tomuto dílu dávám 5 bodů za vrátivší-se Lauru :-)

Můj přítel delfín (1964) (seriál)

Pro mě těžká nostalgie, proto tak vysoké hodnocení :-)