Povídky z New Yorku (1989)

Z tohoto filmu mě asi nejvíce zaujala Scorseseho a Allenova část. Coppola také nebyl špatný, ale nějak mi tenhle styl nesedl. 75%

Seber prachy a zmiz (1969)

Výborná bláznivá Allenovka. Celkem normální nápad doveden k dokonalosti množstvím gegů, které převážně spočívají v Allenově nerozvážnosti a nervozitě. 90%

Tři dny Kondora (1975)

Knížku jsem nečetl, ale asi se do ní brzy pustím. Snímek mě zaujal. Dokáže si člověka zaujmout a udržet. Starý dobrý špionážní snímek. 85%

Sedm životů (2008)

Tenhle film byl pro mě akorát útokem na city, který mě netrefil. 40%

Nelítostný souboj (1995)

Klasika a jeden z nejlepších filmů tohoto žánru. Film jsem viděl asi po 7mi letech a zácěrečnou scénu jsem měl stále v paměti. 92%

Vyšší princip (1960)

Výtečný snímek, který by měl každý vidět. Ani nevím co pořádně psát :) Každopádně výtečný Smolík, výtečný děj který si diváka udrží od začátku do konce a spousta dalších věcí. 92%

Stopařův průvodce po Galaxii (2005)

Docela nechápu tak nízké hodnocení u tohohle filmu. Knížku jsem pravda nečetl, tudíž nedokážu posoudit nakolik je snímek věrný předloze. Já jsem byl ovšem spokojen. 75%

Kozí příběh - Pověsti staré Prahy (2008) odpad!

Jakožto 3d grafik jsem si musel tuto českou prvotinu z dílny Jana Tománka sehnat. Naštěstí, narozdíl od náhodných díváku, jsem přibližně věděl do čeho jdu. Jednak díky tomu, že znám Tománkův předchozí počin žáby, kterému jsem se musel hodně divit, jak je vůbec možné něco tak špatného vytvořit a navíc to vydávat za vrcholnou práci a pak jsem si přečetl pár kritik a shlédl trailer. Pokud bych se měl dostat k filmu jako takovému, vezmu nejprve asi děj. Film byl určen mladšímu obecenstvu, aspoň dle toho co jsem se dozvěděl. Ovšem to co jsem ve filmu viděl? Prsatá dívka, jejíž jméno si nepamatuji, mluvící koza toužící po vztahu se svým majitelem na jehož jméno mi také ne a ne přijít na jazyk. To rozhodně není příběh pro děti. Z příběhu jako celku si také moc nepamatuji. Jen vím, že naprosto nedostál svému podtitulu, příběhy staré Prahy. Děj bych hodnotil jako odpad. Pokud vezmu vizuální stránku věci, hodnocení nedopadne jinak než opět odpadem. Někde jsem četl, nebo dokonce viděl, že autor přirovnával film k produkci Pixaru či Disneyho. Asi si hodně věří, protože jeho snímek nedosahuje ani kvality Pixarovských prvotin, pocházejících někdy z poloviny 80. let. Na první pohled je znát, že postavičky jsou takto stylizované a scéna celkově, protože to autor a jeho tým prostě jinak neuměli. Nebylo to kvůli stilizaci, to pozná každý grafik a lépe ještě 3d grafik. Stejný problém je se scénou, tedy budovami, prostředím, předměty atp. Je to stejně tak nezvládnuté jako postavy a ze stejého důvodu. Obdobný problém mám s texturami, které jsou nekvalitní a nevhodně použité. Světla? Taktéž špatné. Kamera? Špatné DOF, mapping textur, špatně zvolené pohyby kamer. Posledním co zbývá je snad kinematika postav, která taky není nijak zázračná, spíš špatná. Co dodat, působí to na mě jako hra, zhruba z roku 2003 - 2005. Tak by rozhodně film vypadat neměl. Ať o tomto filmu přemýšlím jakkoli, nenacházím nic, co by na něm bylo dobré. Pro mě skoro určitě nejhorší 3d film co jsem viděl a jeden z nejhorších českých filmů.

Jednoduchý plán (1998)

Pro mě je tento film druhým Fargem, akorát s trošku jinak stavěným scénářem. Závěr mi navíc připomíná do určité míry knížku O Myších a Lidech od Johna Steinbecka. Popravdě řečeno se mi ale film líbil zhruba stejně jako Fargo, ačkoli jsem ho viděl až po něm. 95%