Hnízdo - Epizoda 4 (2020) (epizoda)

Tak vysvětlovačka proběhla poměrně rychle, a posunula se trochu jiným směrem, než jsem čekal. Potažmo doteď jsem automaticky předpokládal, že Norisovou někdo znásilnil, ale co když ne?!... Vyptávající se kamarád jako další podezřelý? Že by pocit viny, nebo strach z toho, že by to prasklo? Zatím úplně nevím, kam zařadit linku okolo MItaše, který zkušeně rozhazuje všechny svoje prachy, a začíná se okolo něj stahovat smyčka, tady se to zatím straní toho hlavního proudu okolo mimina.

Městečko Twin Peaks - Kóma (1990) (epizoda)

Poleno opět promluvilo, a tak může Major Briggs pokračovat v nastoleném trendu mysteriozního duchu. Mimozemšťani, sny... vše je možné. Lovestory mezi Jamesem a Donou patří podle mě k tomu slabšímu v Twin Peaks, prostě taková klasická teen pruda. Stejně tak Jamesům přihrátej song mě úplně nebere. Ještě štěstí, že scéna vyústí v další návštěvu Boba, a během okamžiku se z romance opět přesuneme do pořádně husté atmosféry.

Princezna a půl království (2019) (TV film)

Spíš než jako pohádka, tak mi to přišlo jako pokus o komedii v pohádkovém prostředí. Celý film stojí na humoru, a je tomu uzpůsobeno i obsazení. Parodují se klasické zaběhlé pohádkové pořádky, a jak je zmíněno i v samotném začátku filmu, tak se začíná vlastně pohádkovým koncem. Postavy jsou některé více, některé méně vtipné. Stejně tak i samotné vtipy, něco lepší, něco horší, nic, co by vás odrovnalo, nic, co by vás urazilo.

Městečko Twin Peaks - Obr s Tebou (1990) (epizoda)

Hned začátek tohoto dílu je takovou předzvěstí oné mysteriozně hypnotické stránky Twin Peaks, a seriálu tak přidává úplně nový rozměr. Zároveň je ale také i takovým způsobem absurdně zábavná. Jak jsem psal již dříve, tak právě tyto scény, u nichž si nejste jistý, jestli se máte smát, nebo brečet, dělají Twin Peaks tím čím je. A přesně takovou scénou je podle mě jedna z nejlepších scén seriálu, a to když šedivej Leland nakráčí s písní na jazyku do obýváku (https://www.youtube.com/watch?v=gkGhg4Q77hk&ab_channel=OwenNicholson). Děsivé, zábavné, znepokojivé, to všechno v jedné scéně. Snad všechny postavy už mají podivné sny, zvláště Major Briggs a jeho sen stojí za to, to je taky chvilka, kdy vám půlka mozku začne šrotovat nad úvahami světa, a druhá z toho bude emočně v háji. A sovy už nejsou tím, čím se zdají být.

Čtvrtá hvězda - Ochránce smečky (2014) (epizoda)

"Musim se vysrat". Tenhle díl se rozjíždí trochu pomalu. Ze začátku se točí hlavně kolem Jindry a Božky, což zas nejsou tak vtipné postavy. Když ale nastoupí bratr hluchavky se svou zásahovou jednotkou a zahájí vymlácení recepce, tak se opět dostáváme na úroveň nejlepších dílů.

Čtvrtá hvězda - Zázrak (2014) (epizoda)

Hodně sterotypní díl. Máme tu povedenou scénu s blbým policajtem, neschopným správně nastoupit do auta, ale taky je tu linka se Štěpánovou matkou, která zas až tak vtipná není. Smutný a jeho specialitka taky nebyli oproti jiným dílům takové terno.

Kobra 11 - Na život a na smrt (2007) (epizoda)

Osud Toma Kranicha byl znám již před vysíláním epizody, takže první půl hodina je pořádným nervákem, kdy se čeká na onen osudný moment. Tomova smrt je natočena výborně, a vyvolává spoustu emocí. Je to takový ten případ, že ikdyž koukáte opakovaně, tak furt doufáte, že to Semir tentokráte stihne včas, a nestihne... Potom už následuje velká akční jízda za pomstou. Semir se tu potkává s novým parťákem Chrisem. Pro Burkharda také trochu smůla, že jeho první díl je zároveň i ten nejlepší, a potom už to prostě není ono. V tomhle díle je také v intru naposled použita klasická znělka, a už tu bohužel není vůbec původní hudba, jen krátká variace na hlavní motiv. Na chvilku se také jakoby mimochodem mihne budoucí sekretářka Susanne.

Zkřížené meče (1998) (TV film)

Tvůrci se zřejmě zhlédly v Dumasových románech, a tak se rozhodli převést Mušketýry do našeho prostředí. Herci namaskovaný přesně dle dané tématiky (Čenský, Navrátil). K tomu se přidá Vilém Udatný jako dvojník Hugha Jackmana. Škoda poměrně mdlého příběhu, a opravdu laciné choreografie. Nepovedený nápadník je přehnaný kýč a stereotyp, z toho už jsme snad vyrostli...

Hnízdo - Epizoda 3 (2020) (epizoda)

Takhle dopředu bych si tipnul, že Geišberg a jeho připijání na "Mého syna" bude trochu víc doslovné, než si teď on sám myslí, a výsledným rozuzlením tak bude, že si vlastně adoptuje svého syna. Norisová bude mít asi co vysvětlovat...

Městečko Twin Peaks - Série 1 (1990) (série)

Označovat prvních 8 dílů jako první sérii je podle mého názoru trochu matoucí, osobně se přikláním k tomu, že první řada končí až o pár dílů později :). Každopádně tu máme ale začátek jednoho (a dost možná i nejvýraznějšího) televizního klenotu. Scén, které se divákovi vryjí do paměti, je zde nepočítaně. Hned od začátku se jede na 100%. Hororové vyznění některých scén podtrhuje geniální Badalementiho hudba (zjištění Palmerových o smrti Laury, nalezení Lauřina těla, pouštění videa z pikniku, pohřeb Laury...). Jednou z nejsilnějších stránek jsou také postavy, a jejich vzájemné vztahy, které se postupně prohlubují. Každá postava je zde velmi svérázný originál. Nadine jako jednooká rambo kutilka záclon, Dáma s polenem, hloupoučká kravka Shelly, dobrácký jouda Andy, stopař Hawk, správňácký šerif Trumann, rozmazlený spratek Audrey a pochopitelně prototyp toho nejlepšího možného agenta FBI, Dale Cooper, a k tomu mnoho dalších, kde si každý najde svého oblíbence. Mysteriozní stránka je tady ještě poměrně na pozadí, ale to se brzo změní :)