Zločiny Velké Prahy - U zdi (2021) (epizoda)

Docela zívačka. Z pomalu plynoucího, nikam nevedoucího vyšetřování dokáže vytrhnout aspoň na chvíli linka s Langmajerovou neteří (dcerou), ale i ta ve výsledku vlastně nikam nevede. Sem tam nějaké pomrknutí na poměry tehdejší doby celý díl neutáhnou.

Bílá královna - Láska a smrt (2013) (epizoda)

Když prostě srovnám intriky zde, s jinými historickými seriály, tak tady je to prostě slabej odvar. Všechno se tváří strašně důležité, ale vesměs je to zatím jen taková levná vztahovka v historických reáliích. K tomu další velmi autentický porod...

Městečko Twin Peaks - Čas poznání (1990) (epizoda)

Tak s Leem jsem se minule trochu unáhlil, a úplně zapomněl, že je ještě spousta věcí, které má vykonat. Tenhle díl je Leo skoro v hlavní roli, a rozjíždí si svojí akční jízdu s odstřelovačkou (RIP Waldo). Největším tahounem tohohle dílu je pro mě ale amatérská parta vyšetřovatelů James - Dona - Maddy. Skoro až hororové pojetí scény převtělení Maddy do Laury skrze telefonám Jacobymu, další z vrcholů první řady. Audrey jakožto další amatérský vyšetřovací prvek je mi prostě krajně nesympatická, a za mě by potřebovala dostat pár facek, klasické rozmazlené, znuděné dítě bohatých rodičů.

Hnízdo - Epizoda 2 (2020) (epizoda)

Tak narození kluka odbouralo mojí teorii s více časovými liniemi, ale linka Norisové je tedy opravdu silná, a diváka donutí věnovat jí 100% pozornost. Jsem zvědavý, kdo z ostatních teda bude otcem tohoto nechtěného dítěte :) Největší ironií by bylo, kdyby to byl nakonec Geišberg z páru, který se snaží o adopci... Šebová zatím tak proplouvá mezi linkama, zajímalo by mě, k čemu bude dál její linka s Jackuliakem, nebo to bude jen výplňovka.

V karavanu po Česku (2021) (seriál)

Řekl bych, že o trochu horší, než Slovenská variace s Gondíkem. 6 dílů je na ČR prostě málo, a tak se na jednu stranu spěchá od jednoho místa k druhému, kdy se prostě v rámci dané stopáže nedá stihnout vše zajímavé, ale na druhou stranu se někdy i zbytečně brzdí dlouhými dialogy na daném místě. Škoda, že tu nebylo také větší zapojení Hámy do jednotlivých atrakcí, výzev či něčeho podobného. Koncept je pochopitelně dobrý, a dá se určitě využít i dál, ale drobné úpravy by neškodili :)

Městečko Twin Peaks - Cooperovy sny (1990) (epizoda)

Děsivý tanec Lelanda, kdy nevíte, jestli se máte smát, nebo brečet je další z Twin Peaksovských scén, které toto dílo dělají tak nezapomenutelným. Leo také konečně dojde ke svému spravedlivému trestu. V případu sice k žádnému velkému posunu, ačkoliv Cooper konečně vyzpovídá poleno, ale jinak se věci hýbou ve velkém. Audrey jako rozmazlená lolitka rozjíždí akce hned na několika frontách. Výborný hudební motiv při příchodu kriminalistů do opuštěné chaty, to máte prostě pocit, že jste někde ve snu...

Řachanda (2016)

Obdivuju schopnost některých tvůrců či producentů získat pro některá díla tolik známých herců, ačkoliv kvalita filmu je dosti nevalná. Stejně tak je tomu i u tohoto filmu, kde v podstatě v každém roli je nějaký známý herec, ale film je prostě zoufale zbytečně dlouhý, nevtipný a bez jakéhokoliv zajímavého nápadu.

Městečko Twin Peaks - Jednoruký muž (1990) (epizoda)

Po nabouchaném rozjezdu se v tomto díle trochu zpomalí tempo. V tomhle díle se toho až tolik nestane. Nejlepší a nejpůsobivější scéna je určitě potkání Jamese a Maddy. Jinak se ale spíše pohupujeme na stejném místě, případ se v podstatě nikam neposunune. Poprvé je tu konfrontace hlavních postav s Jednorukým Mikem, ale jeho důležitost tu zatím není vůbec vidět. Ale na druhou stranu, kdy si budete moct koukat z očí do očí s Lamou :)?

Čtvrtá hvězda - Vyhazov (2014) (epizoda)

"Uděláme z něj čevabčiči". Tichý se Smutným to berou do vlastních rukou, ve snaze zabránit podvonickým praktikám Františka (či Grand Smutný - Koláček)... ("Spí, blbeček";... "Otevři, ty vole!") Povedené řešení problematiky okolo pracovních smluv.

Čtvrtá hvězda - Zásek (2014) (epizoda)

Dvojka Čapek - Csaplár v dnes již značně archivní vizuální podobě Studia fotbal jsou takovou třešničkou na dortu tohoto podařeného dílu. Fotbalový fans se vyvedli, ale zábava je tu tentokrát na několika frontách. Ať už vyústění výtahové scény a přisahání na Ježíše (doslova) nebo potitulková scéna s řešením, kdo poslal tu palmu, a po čem je cejtit.