Čtvrtá hvězda - Zásek (2014) (epizoda)

Dvojka Čapek - Csaplár v dnes již značně archivní vizuální podobě Studia fotbal jsou takovou třešničkou na dortu tohoto podařeného dílu. Fotbalový fans se vyvedli, ale zábava je tu tentokrát na několika frontách. Ať už vyústění výtahové scény a přisahání na Ježíše (doslova) nebo potitulková scéna s řešením, kdo poslal tu palmu, a po čem je cejtit.

Hnízdo - Epizoda 1 (2020) (epizoda)

Klasický rozjezdový díl, kde se hlavně seznamujeme s postavami. Postav je tu zatím kupa, a občas je zatím problém se v nich orientovat. Ale příběh vypadá směrem do dalších dílů slibně. Že by více časových linií?

Ajťáci - Série 2 (2007) (série)

Na druhou sérii se tu docela pějí ódy, ale mě teda přišla horší, než první. Zklamalo mě zabití Denholma, a jeho nahrazení o dost méně vtipným Douglasem. Okolo Douglase se bohužel točí hned několik dílů, a hlavní dvojice IT expertů je tak několikrát upozadněna. Nejlepší je určitě první epizoda, odehrávající se v divadle.

Hlava Medúzy - Královny krásy (2021) (epizoda)

Tenhle díl je úplně klasický Renč. Technická a stylová vykrádačka všemožných světových tvůrců, od Boylea po Finchera. Hlavní případ prapodivně překombinovaný.

Ukradni, co můžeš! (2001)

Těžce uchopitelný i stravitelný film. Komedie? - Ani ne, i-když jízda tankem přes město je teda nářez... Drama? - Ani ne, nezajímavý děj i postavy.... Válečné krimi? - Ani ne. Všude se fetuje, ale nikdo to vlastně pořádně nevyšetřuje.

Zločiny Velké Prahy - Loutkohra (2021) (epizoda)

Nejsem expert na dobovou patologii, nebo mluvu, ale ta pitevna a patolog mi na tehdejší dobu přišli znalostmi tedy dost hi-tech, že by se od nich mohl učit i Dr. Robins. Mluva podle mého názoru dost moderní, o několik desetiletí napřed. Zajímavé zakončení případu, nechává diváka zvědavého, jestli se ještě v případu bude pokračovat??? Vrah nejasný, Mihulová? Pokud byl vrah opravdu Vondráček, tak vůbec nedává smysl, že by nevyhodil ty brejle, a schovával to oblečení u sebe doma.

Pan herec Miroslav Donutil (2021) (TV film)

Klasický dokument se vzpomínkami mluvících hlav a záběry na díla dané osobnosti. Donutil je super herec, určitě si takový pořad zaslouží. Vzhledem ke konceptu to ale není nic převratného.

Bílá královna - Válečná vřava (2013) (epizoda)

Tady se konečně začne něco pořádně dít, a naroste tempo seriálu. Příjde mi, že minulé díly se mohli vejít tak do dvou epizod, jako takový úvod, jelikož tady se to teprve rozjede.

Půlnoční slunce (2016) (seriál)

Víc než krimi je to pokus o sociální drama. Jako u většiny severských krimi, co jsem viděl (zatím jsem pořád nepropadl tomu kouzlu, jako mnozí, kteří je doslova žerou) se tu hodně řeší rasismus, a poměry ve společnosti (za mě až moc), což odvádí děj od hlavních linek. Jsou tu tak sice krásné záběry krajiny, nebo několik zajímavých zvratů, ale na druhou stranu si tu člověk nenajde vztah k postavám, a finální rozuzlení ho pak nechává chladným.

Mank (2020)

Než jako pohled do minulosti Hollywoodu pomocí scénáře či režie, tak mnohem víc je tento film fantastickou prací kameramanů či zvukařů, díky kterým se divák cítí jako ve filmu ze 40. let. Příběh není až tak zajímavý, ale herci ho dokážou tahat nahoru, takže se nejedná jen o prázdné bezduché dílo, vyplněné technickými hříčkami. Určitě to není nic pro běžného diváka, ale spíše jen okruh fandů filmů ze 40. let. Jasný kandidát na ocenění za technické kategorie.