Zaklínač - Rozcestí (2002) (epizoda)

Za mě asi nejlepší díl seriálu. Silná předloha tady dost pomáhá, povídka o Strize patří k těm nejznámějším, a příjde mi, že souboj ze seriáli následně hodně inspiroval známé intro z první Zaklínačské hry. Poprvé taky vidíme Geralta dělat zaklínačská znamení, o kterých dosud nepadlo ani slovo, a neznalý divák tak pravděpodobně vůbec nepochopí, co to Geralt dělá. Děj v Cintře zas výrazně posune dopředu hlavní dějovou linku okolo Ciri, takže se posouváme dál i v tomto ohledu. Pobavila mě tam narážka na to, že Calanthe už neměla v novém manželství další děti, jaké překvapení, když je tu vykreslena jako stára bába... :D

Uvolněte se, prosím (2004) (pořad)

Kraus v životní formě, a nejlepší talk-show u nás. Ve své době tenhle pořad dokázal odbourat kariéru několika politikům, podnikatelům, celebritám...

Po životě - Epizoda 1 (2022) (epizoda)

No já nevim, zase první díl, a zase jsem spíš zklamaný, stejně jako u prvního dílu první řady, a prvního dílu druhé řady. Zase mám pocit, že jsme zpět na začátku, Tony je zas kokot, a všem se snaží nacpat svoje pocity a podělat jim den.

Expanze (2015) (seriál)

Psal se rok 2015, a já vybíral, jestli začít se sledováním Expanze, nebo Stranger things. Volba padla na toto, a nakonec svého rozhodnutí nelituji. Po skončení seriálu lze říci, že asi nejlepší sci-fi poslední dekády (ne že by byla nějaká velká konkurence). Ne že by kvalita všech serií byla konzistentní, vrchol seriálu přichází už v 2. - 3. řadě, a postupně spíš začne kvalita upadat. Seriál také trpí jedním z nejhorších castingů posledních let, co jsem měl možnost vidět (Strait, Chatham, Aghdashloo, Jane... všechno céčkoví herci), což prostě něco na kvalitě ubere, s tim se nedá nic dělat. Ale Expanze jinak prostě výborně šlape, akce je natočená na jedničku, seriál výborně balancuje mezi znázorněním klasické vztahovky mezi postavavami, a řešením větších problémů. Vize budoucnosti za mě na jedničku, od veškerých technických vychytávek, až přes politické problémy. Za mě jen houšť, a klidně nějaký další seriál / film z tohoto světa.

Přiznání - Epizoda 2 (2022) (epizoda)

Tak ta určitá tendečnost v tom vidět je, to je jasné, ale Angelica Sbouli opravdu válí, a její postava je velmi sympatická, a nevidim to v zas nějaké přehrnané moralizování nebo tak něco, jak kritizují někteří jiní. Dá se čekat, že se bude celá série odehrávat v podobném duchu, tak snad to nepřekočí nějakou únosnou mez, a nespadne to do přehnané agitky.

Zaklínač - Údolí květin (2002) (epizoda)

Tak minule si tvůrci nevystačili se základem povídky, a museli větvit v rámci jedné povídky, a tady už jim dokonce byla málo jedna povídka, tak vzali rovnou dvě. První část zfouknem za pět minut, a nedává vůbec žádný smysl vzhledem k dalšími ději dílu, a je to vlastně jen taková komická vsuvka. Pořádný příběh se rozjede až v druhé části, kdy se vesměs kopíruje slovo od slova děj z povídky, což neni vlastně na škodu. Škoda příšerného obsazení elfů, Filavandrel převzal roli nejhůře obsazené postavy, kdy jeho vzezření hospodského strejce, který někde zahodil vidle na poli, nahodil šílenou paruku, a odjel vést partu pošahanců je úplně mimo.

Devadesátky - Král diskoték (2022) (epizoda)

Tady už musím přecijen vyjádřit nějakou tu kritku. Furt to na mě působí hodně roztěkaně. Příjde mi, že by tvrůci potřebovali na odvyprávění všeho, co nám chtějí sdělit, mnohem více, jak šest dílů, protože tady se toho snaží do tohoto počtu dílů narvat co nejvíce, ale jako celek to pak působí dost rozházeně, a občas je problém se v tom orientovat.

Kingsman: První mise (2021)

Přišlo mi to, jakoby měli tvůrci v plánu nejméně další trilogii, ale nakonec jí museli celou vměstnat do jednoho filmu. Tempo zvratů je až šílené, a v rámci děje se furt přeskakuje od jednoho ke druhému. Postavy přibývají, a ubývají v ohromném tempu, což je pak ve výsledku vlastně na škodu, protože až na výjimky žádná z nich nedokáže pořádně zaujmout na tak malém poli působnosti. Snaha ukázat co nejvíc vlastně způsobila to, že se neukázalo skoro nic. Stále se občas podaří nějaký tem zajímavý kamerový kousek, nebo akční sekvence, ale na to už jsme zvyklý, a bez toho zbytku by se vlastně dalo v klidu obejít.

Zaklínač - Calanthé (2002) (epizoda)

Jak to tak vypadá, tak tvůrci mají tendenci popsat všechno úplně dopodrobna, a nevystačí si tak se samotnou úlohou Geralta v povídce, ale musí ho narvat v podstatě do všech částí dané povídky, které jsou v ní jen náznakem zmíněné, a rozvést tak příběh postav do nejmenších detailů. Ne že by to bylo nějak prospěšné, když pak ty stěžejní části vypadají řekněme chudě a nevýrazně. Ale celková podstava děje byla zachována, což je důležité i vzhledem k dalším dílům, a v podstatě nosné lince celého Zaklínačského světa.

Karel Gott 70 (2009) (koncert)

Záznam na naše poměry opravdu MEGA koncertu, který se pravidelně reprízuje na obrazovkách ČT, a nabízí přehlídku snad všech hudebních, ale i dalších osobností české populární scény. Pořad vcelku odsýpá, jedno vystoupení střídá druhé, Gottovi písničky jsou chytlavé, legendární, každý si tam najde tu svoji. Sehnat tolik hvězd, připravit takový pořad určitě dalo na jednu stranu dost zabrat, ale na druhou stranu je to scénáristicky vlastně úplně primitivní, a ideální na takové to puštění, kdy vám to doma běží na pozadí, a vy si u toho děláte nějaké jiné věci.