Canned Dreams (2012)

Precizně natočený dokument o historii plechovky raviol. Nehodnotící, nepolitický, ale nesmlouvavý, poetický a formálně čistý.

Ruby Sparks (2012)

Zoe je k sezrani a jeste k tomu to prej cely napsala ona...! no dobre, dobre, ten scenar by moh bejt lepsi, ale je to cely mily, Paul Dano je proste dobrej... a tak...

Bezvadíkyještěprosím (2010)

fajn... na tenhle film si nejspis za tyden nevzpomenu, ale beru to jako velmi prijemny prekvapeni, ukazku toho, ze po osmi letech s Tedem Mosbym mate trochu pokriveny videni sveta, ale zaroven dukaz toho, ze Josh na to ma... dejme mu par let na zotaveni a bude to dobry

Neznámý (2011)

fajn žánrovka, fajn Berlín... zápletka a detaily občas trohu drhnou, ale víc jsem od toho nečekal.

Lore (2012)

Ale tak jo... jen by na můj vkus neškodilo méně obilí a jehňátek a více děje. Téma se ale přesně strefuje do mýho vkusu, 4-

Vítejte v KLDR! (2008)

Po dlouhý době skvělej film, asi to dělá i následná diskuse s režisérkou. Mně vysloveně vadila hudba (ale chápu, že rozpočet nebyl vysokej). A vzhledem k tomu, že ten film byl o Češích (ne o Koreji), líbilo by se mi, kdyby je režisérka ještě v ČR posadila před plátno a s make-upem a střihem nechala mluvit trochu víc do hloubky. Chápu, že takhle nepracuje, ale podařilo se jí nastolit zásadní otázky, ale jaksi mimochodem a jaksi jen trochu a zůstává po tom filmu jakási pachuť nedořečenosti.

Saturnin (1994)

ukázkový příklad toho, jak může haprovat převádění knihy do filnu... 2-

Hra o kámen (2012)

Nevracím se oslněn a nadšen, ale nemám větších výtek. Téma důležité a nosné. Smutku dost.