Idioti (1998)

málo známý, ale pro mě suverénně nejlepší Trierův film, síla a krása Dogmatu v praxi... ruční kamera a nejčistší možná forma film povyšuje na brutalistické umělecké dílo

Nuda v Brně (2003)

neuvěřitelný výbuch originality v českém neutěšeném rybníku... přitom výsostně české a obyčejné, neformální a pravdivé... pro mě nejlepší český (přinejmenším porevoluční) film

Smrtonosná past (1988)

můj nejoblíbenější akční film, naprostá klasika, co by měla bejt v televizi každý Vánoce, 4+

Na dotek (2004)

o nejdůležitějších věcech člověka... skvělý scénář, jednoduchá forma, 3-4 excelentní herci... výborná komedie (?) a - ano - romantický film pro dospělé... viděno více než desetkrát (přiznávám, v tomhle případě jsem trochu nekritický)

Fontána (2006)

Aronofského šlápnutí vedle... doufám... obrázky o ničem, někdy i téměř směšné kostýmy a prostředí

Pianistka (2001)

aneb esenciálně evropský film... tohle nikdy nevznikne ani v Americe, ani v Asii... skvělé prostředí, skvělí herci, skvělý Schubert...

2001: Vesmírná odysea (1968)

ten nejzvláštnější a největší snímek, co znám... naprosto svébytný způsob vyprávění, naprosto svébytný způsob výstavby děje, film z jiného světa

Crash (2004)

z tohohle mi v hlavě neutkvělo takřka nic, jen, že to bylo "docela dobrý"

Annie Hallová (1977)

asi nejlepší (protože nejosobnější a nejcivilnější) allenovka, 5-

Million Dollar Baby (2004)

příběh, kterej mě vůbec nezaujal a od začátku mi přišel směšnej a nedokázal jsem z hlavy dostat pocit, že už to někdo předtím natočil... postavy, který byly jen figurkami... konec, u kterýho jsem asi měl brečet, ale opět jsem se jen smál... asi špatnej den, ale všeobecný nadšení rozhodně nesdílím...