Problém tří těles - Odpočet (2024) (epizoda)

Zatiaľ nič moc. Nie úplne sympatické postavy, príliš pomalý rozbeh a až na poslednú scénu žiadne sci-fi lákadlo. Čakal som oveľa intenzívnejšie ponorenie do problematiky. Uvidíme, čo bude ďalej.

Rodina Sopránů - Série 6 (2006) (série)

finito. a veru, bude mi za nimi smutno. posledné séria pre mňa nezačala najlepšie, prvých pár epizód bolo naťahovaných a zbytočne sa točili okolo toho istého. to bolo asi prvýkrát, čo som sa pri Sopranovcoch nudil. našťastie, potom sa to rozbehlo a ku koncu to šlapalo jak lokomotíva. vrchol bol pre mňa asi predposledná epizóda, kde už išlo naozaj do tuhého. tá posledná bola naopak prekvapivo nezáživná a až na poslednú scénu (ktorá ma ako filmového strihača naozaj dostala) som neveril, že je to naozaj finále. každopádne, fantastický serál, v top 10 určite. Grazie!

Fallout (2024) (seriál)

Disclaimer: Fallout 2 je dodnes moja najobľúbenejšia hra. Že ma seriálový Fallout bavil bolo možné badať pri výkrikoch typu: "wow, to je Vertibird?" alebo "haha, stimpak vylieči všetko, presne ako v hre" či "ten pes sa MUSÍ volať Dogmeat!", prípadne ešte "neverím, že tam zakomponovali aj Enklávu!". Viac ako k samotným postavám (ktoré boli chvalabohu dobre castnuté) som si vytvoril vzťah k celkovému vizuálu - špinavému retro-futurizmu, postapo hrdzavosti a zhmotneným rekvizitám a easter-eggom. Podobne ako pri hrách, aj tu išiel hlavný príbeh paradoxne bokom a viac zaujali side-questy, no aj tento nadhľad a zmysel pre humor u tvorcov veľmi oceňujem. Ak mi tu niečo chýbalo, tak Ron Pearlman v cameo úlohe, deathclaws a supermutanti a trochu väčšia osudovosť a stávky. Ale to možno v druhej sérii :)

Rodina Sopránů - Série 5 (2004) (série)

serial si aj v piatej serii drzi latku kvality, dokonca by som povedal ze vie este stale prekvapit skvelymi epizodami a postavami. piata seria bola zatial najtemnejsia a najdrsnejsia, zaroven v niektorych veciach aj najoriginalnejsia.

Rodina Sopránů - Série 4 (2002) (série)

Madonna, dalsia skvela seria! podvedome som uz zacinal cakat, ci sa nedostavi nuda, alebo unava, ale kvalita sa nezaprie. a opat, hlavne ku koncu, silny tah na branu.

Sněhulák (2017)

dlhé, nudné, zle natočené, zle postrihané, zle castnuté, zle zrežírované. pritom predloha je fantastická.

Rodina Sopránů - Série 3 (2001) (série)

zatial rozhodne najlepsia seria, aj ked rozbeh bol pomalsi, ale zase zaver o to silnejsi.

Chudáčci (2023)

herecky skvelé, humor/satira občas tiež zafungovali. príbeh zaujme iba zo začiatku, následne chladné, bez emócií, rovnako ako hlavná hrdinka. hudobne skoro až spiatočnícke, vizuálom na hrane gýču. a aj keď nechceli, stále je strašne vidno, že predlohu, scenár, aj réžiu mali na starosti muži.

Rodina Sopránů - Série 2 (2000) (série)

konzistentnejsie nez 1. seria, kvalitativne vyrovnane. stale skvelo napisane a zahrane, viac dejovo previazane. ale cakal som este o trosiiiicku viac.

Rodina Sopránů - Série 1 (1999) (série)

Sonda do života mafiána, se vším všudy. Fantasticky napísané a zahrané, ani na milisekundu som nevnímal nikoho ako herca. Sympatické vďaka zmyslu pre humor a popkultúrnym referenciám, v správnych momentoch napínavé a krásne taliansky horkokrvné. Dúfam ale v mierny rozbeh v nasledujúcej sérii.