The Mandalorian - Kapitola 23: Spiknutí (2023) (epizoda)

nechápem, ako môže ten seriál vyzerať tak luxusne. celé tretia séria Mandaloriana má neskutočný vizuál (za mňa lepší ako nová trilógia) a táto epizóda bola zatiaľ vrcholom. v úvode som krochkal blahom z obrovských Blade Runner vibes, pri "no no no" scéne som sa nahlas rehotal a v závere ma (ne)príjemne zamrazilo. a tá hudba!!! rozmýšľam, kedy naposledy som niečo takéto cítil vo svete Star Wars. a bohužiaľ si neviem spomenúť. kedy teda napáliť ten plný počet, keď nie teraz?

Mighty Morphin Power Rangers: Jednou provždy (2023)

MMPR sú môj guilty pleasure. Vidieť ale zostarnutých, prehrávajúcich hercov v hodinovom snore-feste so zlými efektami som nepotreboval. Nostalgia bokom, toto nevyšlo.

Vyproštění (2020)

"jednozáberovka" bola celkom cool, ale ten zvyšok...filmu by sedela min. o pol hodku kratšia stopáž, prepracovanejší scenár (alebo aspoň prepracovaný), nejaký ten zvrat a dôraznejšia réžia.

Ďáblova hodina (2022) (seriál)

uff, oooooveryhyped. nemozem tomu upriet fakt, ze ma to celkom chytilo, ALE - vobec mi nesadol casting (hlavna postava nesympaticka, maleho som mal tiez dost), ma to asi o epizodu/dve viac ako by malo a ten zaver...mal potencial. ale nakoniec sa z toho vyklula len dalsia pseudo-realisticka mystery bachorka vycucana z prsta. skoda.

She-Hulk: Neuvěřitelná právnička - Kváknu a fláknu (2022) (epizoda)

v sekunde, ked Jen na Matta povedala do kamery "who's the asshole?" (rly, slepého urážať je funny?) som vedel, že tento seriál už nič nezachráni :( tri hviezdy za Matta a prvé dva podarené jokes z celého seriálu ("am I wearing pants?" + "ketchup and mustard suit"), ale aj to sa musím extrémne premáhať.

Bod varu (2021)

dobré a zaujímavé (už nikdy nebudem v reštike nedočkavý), ale akosi som čakal ešte väčšiu drámu a väčší emočno-stresujúci masaker. na druhej strane fakt, že ide o one-take film bez skrytých strihov, som veľmi ocenil, paráda.

Hellraiser (1987)

v tej dobe to musela byt bomba. aj dnes stale “pekne” hnusne (pribehovo aj vizualne, aj ked ten kecup nieje tazke odhalit), herecky sice miestami podivne/drevenne, ale atmosferu tomu nemozno upriet.

Sandman (2022) (seriál)

prvych 6 epizod skvelych (aj ked pomalsi rozbeh), Tom Sturridge nahodou vyborny, rovnako ako aj celkovy vizual a doslovnost voci predlohe. ale akonahle doslo na priserne roztahany a nezaujimavy pribeh s Rose Walker, klesla ta kvalita niekde do vod sediveho podpriemeru. z krasneho sna do nocnej mory, bravo. je to ale velka skoda, lebo prva polovica mala nasliapnute na serial roka a kludne by som si toho pozrel v takom style viac. na druhej strane chapem ze sa tvorcovia chceli drzat predlohy.