Black Widow (2021)

skoro ma to dostalo. tri a pol hviezdy. ústredná trojica postáv (Johansson, Pugh, Harbour) prekvapivo skvelá a ich vzájomné interakcie pobavili, aj chytili za srdiečko. keby nedosrali mojho milovaného Taskmastera, pálim bez debaty 4 hviezdy.

Sebevražedný oddíl (2021)

naozaj nič svetoborné. frajerstvom a "srdiečkom" vynikali viac Guardians, R-kovým ratingom a nekorektným humorom zase Deadpool. takmer nulový character development, všetko je skratkovité, stopáž prepálená (zíval som asi trikrát) a totálne nevýrazná hudba. kritizujem hlavne preto, že to má úplne zbytočný hype a povesť "najlepšieho DC filmu za posledné roky", čo filmu škodí. čo bolo fajn bol Bloodsport (vlastne, všetko čoho sa dotkne Idris je minimálne fajn), King Shark (konečne niekto to Slyovo mumlanie využil vo svoj prospech), Flag a aj ten Cena, aj keď som čakal, že bude jeho postava trochu viac komplexnejsia. pár fajn scénok, pár dobrých jokeov, sem-tam celkom cool akcia, ale stále je to málo. nevyužitý potenciál.

Tři vteřiny (2019)

pomalší rozbeh, fajn jadro, napínavý záver...a aj tak to vyšumelo do prázdna. nechápem, kde nechali scenáristi logiku a prečo to celé dopadlo tak, ako dopadlo. Kinnaman našťastie super, Common stále drevenný, ale Pike to zachránila. len nerozumiem, prečo tam hrala tá pribratá Miley Cyrus...

Rozhněvaný muž (2021)

do veľkej miery predvídateľné, ťahá sa to jak sopel z nosa, v úvode nevie čím to chce byť (vážna hudba sa bije s typicky Ritchieovskými ľahkovážnymi dialógmi), v scenári to tiež škrípe (od momentu, kedy Statham prvýkrát ožije je už každému jasné, ako to celé dopadne) a herecky je to len-tak-tak. skrátiť, prepísať, prestrihať a preobsadiť a mohlo to byť aspoň tak dobré ako napríklad Dragged Across Concrete. ale svoje momenty to má.

Drahokam (2019)

skôr chaotický, ako napínavý. skôr ukričaný ako energický. a ešte aj príliš dlhý a nesympatický...3* a pol vďaka koncu. PS: Ak Sandler vo vážnej roli, tak jednoznačne Reign Over Me.

Pravdivý příběh (2015)

pekne natočený film, ktorý sa neustále tvári, že na vás čoskoro vytasí nejaké veľké prekvapenie, ale v skutočnosti to neurobí ani raz. Hill úplne nevýrazný, Franco ako vždy super.

Warcraft: První střet (2016)

Krásny vizuál, uveriteľné triky, fajn hudba. Napriek tomu vidím dva veľké problémy tohto filmu: scenár a casting. Fimmel je úlisný hajzlík a s tými očami by nezahral sympaťáka asi nikdy. To isté Foster, aj keď ho mám rád. Cooper a Patton fajn, ale hrozne chýbala vedúca osobnosť s charizmou typu Aragorn / John Snow. Čo sa týka príbehu, posledná tretina dopadla dosť nečakane a mám pocit, že ani sami tvorcovia nevedeli, akým smerom sa ubrať. Jasné bolo jediné - že si nechávajú obrovské otvorené vráta pre pokračovania. Hups.

Tenet (2020)

Milujem Nolana, no nejak si posledné roky nerozumieme. Má môj obdiv, snahu natočiť ďalší techno-thriller a prekonať Inception oceňujem. Ale tam to končí a ja zostávam chladný, podobne ako celý Tenet. Drevený Washington (fakt mal celý film rovnaký výraz?) hrajúci tak neplastickú a nezaujímavú postavu, že by si nezískala moje sympatie ani záchranou svorky psov z horiaceho domu v úvode filmu, je pre mňa nepochopiteľnejší, než celý dej. Možno aj preto vedľa neho vyznieva Pattinson ako poloboh, i keď zahral iba pár úsmevov. Komplikovanú rafinovanosť, ktorú som na Inception tak obdivoval (again, spolu s postavami, na ktorých divákovi záleží), tu strieda nedotiahnutý chaos, ktorý je vzhľadom na mená kameramana a skladateľa aj audio-vizuálne prekvapivo neatraktívny. Ach, a to sa z toho dalo toľko vyťažiť! Škoda. Uvidíme, či po druhej projekcii nezmením názor, ale momentálne by som bol možno radšej, keby som sa časom vrátil na úvodné titulky.

Kozoroh 1 (1977)

Tie najlepšie možné momenty (fejkovanie letu a život na Marse, survival v púšti) vo filme vlastne ani neboli, nehovoriac o tom, že to bolo nechutne dlhé. Námet dobrý, priemerné spracovanie, aj na rok '77.