Jako kníže Rohan (1983) (TV film)

Inscenace, které díky skvělému scénáři a fascinujícímu Vladimírovi Menšíkovi odpustíte i to do očí bijící televizní zpracování. Chytré, skvěle obsazené a až mrazivě pravdivé. Každopádně nechci shazovat výkony dalších představitelů, ale to, jak tuto dramatickou roli zahrál pan Menšík, zaslouží poklonu. Moje hodnocení 75%.

Jo (1971)

Jo je ztřeštěná situační komedie, která bohužel nedosahuje kvalit, kterých by s Louis de Funésem dosahovat měla. Mistr je v této roli celkem ztracený, jelikož jeho postava je šíleně hloupě napsaná a celé je to například oproti Oskarovi hrozně přihlouplé. Každopádně jednou za deset let se to přežít dá, potěší plejáda slavných francouzských komiků a pár vtipných konfrontací s altánkem. Zároveň musím ocenit dabing pana Císlera, který to daboval po svém, ale z nástupců Františka Filipovského asi nejlépe. Moje hodnocení 55%.

Svatby pana Voka (1970)

Skvělý Miloš Kopecký, který si roli starého svůdníka užívá a já jsem se jeho kreacemi a zběsilými útěky skvěle bavil. Bohužel se to samé nedá říci o všem ostatním v tomto filmu, kterým se probojovat pro mě bylo utrpením odpovídajícím císařské zácpě, kterou prožívá Pavel Landovský v roli Rudolfa II. Moje hodnocení 40%.

Země bez zákona (2012)

Poctivě natočený žánrový film, se kterým mám bohužel jeden problém a to, že na klasické drama to nemá vypilovaný příběh a lépe napsané postavy, kterým by se dalo fandit. Celý film mi proto bylo jedno, jak to s danými bratry dopadne, a jelikož se ve filmu nachází pouze minimum akčních scén a přestřelek, tak jsem se u tohoto jinak skvěle obsazeného krimi filmu začal v druhé polovině již značně nudit. Moje hodnocení 55%.

Orel Eddie (2016)

Jedno z největších překvapení letošního roku a jeden z nejzábavnějších sportovních filmů všech dob, který se může hrdě zařadit po bok Kokosů na sněhu, mimochodem řadících na stejné olympiádě. Orel Eddie je přesně ten typ filmu, od kterého nic nečekáte, ale dostane něco ,co mile překvapí a ještě vykouzlí skvělou náladu. Typický britský humor a zdařilou hru s divákovými city navíc doplňují výborné herecké výkony v čele s Hugh Jackmanem, kterého jsem ještě v takto zábavné roli hrát neviděl. Každopádně by filmu slušelo zhruba o patnáct minut méně, jelikož v některých částech je to zbytečně natahováno, což tuto skvělou jízdu trochu brzdí. Moje hodnocení 75%.

Ave, Caesar! (2016)

Pokud bych na tento film nešel kvůli bratrům Coenům, kteří natočili spoustu mých oblíbených komedií, tak bych po shlédnutí tohoto filmu nikomu neuvěřil, že to mají na svědomí zrovna oni a že mohou klesnout tak hluboko, jelikož tento film je jedním slovem špatný. Chybí mu ta typická hravost a nápaditost, kterou jsem na jejich filmech vždy miloval. Samozřejmě vizuálně je to povedené a to i přes nízký rozpočet, rovněž s hereckým obsazením jsem neměl sebemenší problém a je vidět, že se herci snaží, ale k čemu to je, když je to celé absolutně o ničem a neskutečně nudné. Moje hodnocení 40%.

Špinaví, prohnilí lumpové (1988)

Steve Martin v nejlepších letech balící prachaté paničky na cestě po západní Evropě, to jednoduše nemohlo dopadnout špatně a také, že ne. Jedná se o pohodovou situační komedii s několika vtipnými gagy a skvělou ústřední dvojicí, kteří se výborně doplňují a doslova to mezi nimi jiskří. Jenom škoda, že to ve druhé půli ztratilo tempo.Moje hodnocení 65%.

Bitva o Sevastopol (2015)

Drama o sovětské vojačce, které překvapí vizuální stránkou a technickým zpracováním, ale z hlediska té příběhové to celé působí jako naivní pohádka, což není pro válečné drama příliš dobrá vizitka. Nevím do jaké míry je to natočeno podle skutečnosti, ale pokud byla Ljudmila Pavličenková alespoň z půlky takovou zapálenou bojovnicí, jak jí líčí tento snímek, tak by si zasloužila mnohem lepší film, než kterým je tento. Každopádně těch pár bojových scén, které film nabízí, je natočeno velmi zručně a o to více mě mrzí ta nezáživná omáčka kolem, jelikož celá ta zápletka na pozadí tlačí kvalitu filmu hodně dolů. Moje hodnocení 55%.

Pohádkář (2014)

Další z řady pokusů o český romantický film, který chtěl přinést něco nového a doposud nevídaného, ale výsledek působí jako sto patnáctá epizoda venezuelské telenovely, kterou napsal scénárista při léčbě drogové závislosti. Film totiž nedává absolutně žádný smysl, je o ničem, plný špatně použitého Product Placementu, hrozných hereckých výkonů, nevkusných a nudných dialogů. Tvůrci by si navíc měli uvědomit, že Jiřímu Macháčkovi už není dvacet let a tyto role neodolatelného svůdníka mu již nejenže nesedí, ale vypadá v nich hrozně směšně. Moje hodnocení 15%.

Láska a odpuštění (2014)

Legendární chlapecká skupina Beach Boys, ale i samotný Brian Wilson, by si zasloužili mnohem lepší film, než kterým je tento nový počin režiséra Billa Pohlada, jelikož se jedná o tuctový a šíleně nudný životopisný film, ve kterém se dozvíte pouze to, že byl Brian Wilson jedinec trpící psychickými poruchami. To je bohužel málo a nezpraví to ani zdařilé přetočení a přezpívání legendárních písniček, jelikož k tomuto účelu si je lepší pustit originální videoklipy. Moje hodnocení 40%.