Good (2008)

Komorní drama, které se může pochlubit velmi dobrou atmosférou a vyobrazením předválečného Německa, ale také Viggo Mortensenem, který se se svou rolí doslova sžil a podal famózní výkon. Bohužel i přes zajímavý námět mě tento film nedokázal příliš zaujmout, za což může tuctový příběh a nepřehledné přeskakování mezi jednotlivými sekvencemi, což celkový dojem z filmu velmi kazí. Moje hodnocení 55%

Školní sraz (2015)

Nudná a nezábavná komedie, která může sloužit pouze jako důkaz toho, že je Jack Black již nějaký ten rok za zenitem a pryč je jeho neustálý elán a nevšední smysl pro humor, na který utáhl kdejaký film, ve kterém se v dřívějších letech objevil. Na místo toho se pitvoří jako skrytý homosexuál v této naprosto nevkusné komedii a za celý film prohodí dva vtipy třetí cenové kategorie. Opravdu velké zklamání a pokud nejste sami skrytí homosexuálové, kteří chtějí impuls k tomu, aby se přiznali svým ženám, tak se tomuto počinu vyhněte velkým obloukem. Moje hodnocení 20%.

Luxus na talíři (2016) (pořad)

Herec s vizáží Pierra Tornada z Grand restaurantu pana Septima si s pomocí Romana Vaňka vzal na paškál českou kuchyni a já se při jejich práci bavím stejně tak dokonale, jak daný pán vaří. Každopádně musím pana Mikluše pochválit, jelikož svoji roli zvládá skvěle a člověk by ani neřekl, jaký má Roman Vaněk smysl pro humor. Moje hodnocení 80%.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Balkánská retro jízda, která chvílemi velmi dobře pobaví, ale na můj vkus je až moc bláznivá a přisprostlá. To vše by se dalo Emilu Kusturicovi odpustit, kdyby film lépe odvyprávěl či mu ho střihač lépe sestříhal, jelikož jednotlivé scény na sebe často nenavazují a celé to působí jako sled několika vtipných epizod, které jsou samostatně zábavné a nápadité, ale jako celek to zkrátka nefunguje. Moje hodnocení 60%.

Vítejte v New Yorku (2014)

Gérard Depardieu si roli chlípného starce, který si z MMF udělal svůj osobní bordel, patrně užíval a ani se mu nedivím, že za svoji účast nepožadoval žádný honorář. Bohužel film sám o sobě nemá žádnou vypovídající hodnotu a jediné, co se v něm dozvíte je to, že Dominique Strauss-Kahn byl pořádně zvrhlý jedinec, což je na dvou hodinovou stopáž opravdu málo. Každopádně pokud chcete vidět kupu nahých prsou či obnaženou zadnici Gérarda Depardieu, tak v tomto filmu naleznete obojí. Moje hodnocení 40%.

Dreamgirls (2006)

Velmi rozporuplný černošský muzikál, který v první půli překvapí neotřelým zpracováním, skvělým tempem a spoustou krásných písniček. Bohužel se z něho vzápětí stane nudné a tuctové drama o problémech v hudebním průmyslu, které hrozně nudí a navíc tu již bylo stokrát a v mnohem lepším zpracování. Každopádně je to škoda, jelikož herecké obsazení není vůbec špatné a Eddie Murphy zde po dlouhé době podal famózní výkon, na jehož navázání napjatě čekám více než deset let. Moje hodnocení 55%.

Lov na boháče (2006)

Romantická komedie o vypočítavé zlatokopce a naivním barmanovi, která je hloupá až to bolí, přesto je chvílemi poměrně zábavná a díky krásné Andrey Tautou se to dá v pohodě dokoukat. Každopádně nebudu zastírat, že jsem po slibném úvodu očekával daleko větší tah na branku. Moje hodnocení 50%.

Muž, který se směje (2012)

Poměrně temné zpracování jednoho z méně známých příběhů Victora Huga, které bohužel doplácí na slabší scénář, což se začne projevovat v druhé půli, ve které by se měl příběh postupně rozlousknout, ale v tomto případě tvůrci celou podstatu tohoto díla odbudou v pár na sebe nepříliš navazujících scénách. Každopádně po vizuální stránce to je působivé a potěší přítomnost Gérarda Depardieu, který si roli užívá a doslova táhne počáteční část filmu. Moje hodnocení 60%.

Krást se musí umět (1975)

Francouzská komedie ze staré školy s řadou legend komediálního žánru o partičce, která se snaží přes veřejné záchodky vykrást trezor v bance. Tento neotřelý příběh je doplněn skvělými hereckými výkony hlavních představitelů, celou řadou mini rolí v té době začínajících komiků a spoustou vtipných scén, kterým kraluje samotné dobývá trezoru, které dodnes považují za legendární. Moje hodnocení 75%.

Kandidát (2013)

Nápad skvělý, ale zpracování je pro mě velkým zklamáním. Ne ani tak po vizuální stránce, jelikož film i přes svůj nízký rozpočet vypadá velmi dobře, to samé se dá říci o hereckých výkonech, které jsou velmi nadprůměrné, a rozhodně oceňuji, že se tvůrci neostýchali obsadit méně známé obličeje. Největším problémem tohoto filmu je, že se na jednu stranu snaží hrát na drsný politický thriller a na tu druhou na komedii třetí cenové kategorie, což filmu značně škodí a ironické na tom je, že díky tomu působí vtipně i to, co by tak působit nemělo. Moje hodnocení 50%.