Hitman: Agent 47 (2015)

Naložit takhle s tak zajímavým námětem a doslova zneuctít jednoho z nejikoničtějších zabijáků v herní historii? To lze nazvat uměním, bohužel rozhodně ne v lichotivém smyslu. Zatímco první zpracování byla příjemná blbina na odreagování, která sice neměla s herní předlohou téměř nic společného, ale rozhodně danou herní sérii nikterak nepoškodila a dalo se na to pohlížet jako na průměrný akční film, tak toto je urážka celé herní série a zneuctění všeho, na čemž si dané hry zakládaly. Hlavní hrdina, který si mimochodem ani nebyl schopný oholit pořádně hlavu, se chová v rozporu s jakoukoliv logikou a nepozorovaného nájemného zabijáka připomíná asi tak jako strom na náměstí, doprovod mu dělá jeho ženská kopie, která se chová ještě dementněji a korunu tomu nasadí neprůstřelný hlavní záporák alá Terminátor. Pokud filmu prominete výše zmíněné a jste například diváky, kteří herní sérii neznají, tak bohužel ani v tomto případě nedostanete nic jiného než sled několika podprůměrných akčních scén jak vystřižených z osmdesátkového bijáku. Moje hodnocení 20%.

Bláznivá dovolená (2015)

Jako fanoušek původní série musím uznat, že to nedopadlo tak hrozně, jak jsem očekával, nicméně to nic nemění na tom, že se jedná o velmi nevyrovnaný film s hloupým scénářem a tím nejjednodušším humorem, což bohužel nespraví pár vyvedených gagů ani cameo role Chevy Chase. Jinými slovy není důvod sahat po této verzi, jelikož její o více než třicet let starší bratříček nabízí to samé, ale v mnohem lepším a zábavnějším provedení. Moje hodnocení 35%.

Show Leoše Mareše (2015) (pořad)

Typický příklad toho, jak to dopadá, když se česká produkce snaží o "Ameriku", ale bohužel Leoš Mareš není Jimmy Fallon. Celé to působí amatérsky, trapně a sladěné je to asi jako tlustá žena v minisukni, na kterou je beztak zábavnější pohled než na tuto show. Na druhou stranu je třeba uznat, že se to v průběhu lepší a jednou to třeba bude snesitelné každý den. Moje hodnocení 35%.

Eddie Murphy Delirious (1983) (pořad)

Skvělé vystoupení Eddie Murphyho, který střílí do všech stran a dělá si srandu ze všeho, co se hýbe. Nutno dodat, že já se královsky bavil a některé jeho imitace či narážky jsou bezkonkurenční. Moje hodnocení 75%.

San Andreas (2015)

Katastrofický film, který láká na skvělé efekty, ale začne digitálním pádem auta ze skály, za který by styděl i začínající vývojář počítačových her, přestože zbytek filmu je z tohoto hlediska opravdu nabytý a efekty působí velmi reálně. Tato skutečnost bohužel doprovází celý film, ačkoliv má skvělý nápad, vynikajícího hlavního představitele, slušný příběh, napínavou zápletku, tak u každého bodu lze najít jeden nedostatek, který celkový dojem kazí. Výsledkem je tedy lehce nadprůměrný katastrofický film popírající všechny fyzikální zákony, nabytý klišé scénami a nepřesvědčivými výkony převážně ženského osazenstva. Moje hodnocení 60%.

Společenská pravidla (2009)

Rozhodně nejhorší film s mým oblíbeným komikem Dany Boonem, který v žádném případě není komedií, ale spíše parodií na milostný život a partnerské vztahy, kde několik nesympatických postav sype své rádoby modra a vtipy, ale výsledkem je pouze otřesně nudná slátanina, kterou do konce dokoukají jen opravdu silné povahy. Moje hodnocení 20%.

Válka policajtů (2004)

Skvělá žánrovka, která proti sobě svede mé dva oblíbence a velikány francouzského filmu Gérarda Depardieu a Daniela Auteuila, kteří do svých rolí nejenže skvěle sedli, ale rovněž podávají obdivuhodné výkony. Válka policajtů má vše, co jsem miloval na francouzských krimi filmech z osmdesátých let, neboli atmosféru, napětí, zvraty, skvělý příběh a tempo, které zastaví až závěrečné titulky. Moje hodnocení 80%.

Kanadská slanina (1995)

Nekompromisní satira se skvělou politickou zápletkou, která si s ničím nebere servítky, ani s bratrovražedným soubojem mezi USA a Kanadou. Kanadská slanina je nejenom skvělou parodií na patriotismus a militantní myšlení mnohých Američanů, ale zejména skvělou komedií se skvěle napsanými a zahranými postavami, které sypou jednu štiplavější hlášku za druhou, a přestože se jedná o poslední roli velkého Johna Candyho, tak je rozhodně jednou z těch nejlepších. Na druhou stranu je škoda, že z filmu do všech stran čiší jeho spíše televizní zpracování a zřejmě i velmi nízký rozpočet. Moje hodnocení 65%.

Správná dvojka (2015) (seriál)

Sitcom, který by jakoby zaspal dobu a působí jakoby jste se probudili zpět v devadesátých letech, kdy seriálů stojících na nevrlém hlavním hrdinovi vznikalo velké množství. Ano, je to remake úspěšného filmu a seriálu ze sedmdesátých let, což ovšem většině diváků může být jedno, jelikož u nás příliš známý není. Každopádně jedno Matthew Perrymu upřít nelze, opravdu se snažil zachovat kouzlo a atmosféru předlohy, nicméně ono to působí dosti kostrbatě a bohužel daný komik stále stojí ve stínu Chandlera a nepomůže k tomu ani poměrně vtipný kolega. Moje hodnocení 55%.

Město 44 (2014)

Poláci se snažili o svého "Zachraňte vojína Ryana", ale výsledkem je spíše Stmívání nad Varšavou, jelikož takto dodělat tak zajímavé téma, chce velké umění. Fajn chápu, že se tvůrci snažili válku přiblížit mladým, ale zakládat film na hloupém románku dvou slizkých puberťáků, kteří se líbají mezi kulkami ve zpomalených záběrech, to je opravdu silné kafe. Ono nebýt právě dvou hlavních hrdinů a nesmyslných zpomalených scén. tak se jedná o skvělý válečný film, který by se mohl měřit s tou největší konkurencí, jelikož atmosféra, digitální efekty, kulisy a samotné vyobrazení války uprostřed hlavního města naších sousedů snese ta nejpřísnější kritéria. Moje hodnocení 65%.