Mama (2013)

Při pohledu do filmotéky dnešních hororů patří Mama k tomu nejlepšímu, co bylo za poslední dobu natočeno. Prostředí je správně temné, atmosféra tajmená a hororové výjevy natočené s nápaditostí. Nejedná se teda o klasickou lekačku, ale atmosférický film z kterého chvílemi mrazí. Ale má i své slabé stránky, děj je často čitelný a herecké výkony mě nepčesvědčili. Ale za závět filmu tleskám, překvapivé vyvrcholení.

Pacific Rim - Útok na Zemi (2013)

Pacific Rim má mnoho chyb, je plný klišé a rozhodně to není nejlepší del Torův film, ALE já jsem si ho užil jako malý kluk. Bylo to přesně takové jak jsem čekal, skvělé a vymakané bojové sekvence, vyhrané kulisy, skvělá kamera a celkem dost vtipných a odlehčujících scén. Pokud člověk chce na skvělý prázdninový blockbuster musí vypnout mozek a logiku a nechat se unášet světem, který autoři vytvořili. A buď to sedne nebo ne. Ale se tento svět gigantických robotů moc líbil. Charlie Hunnam mi potvrdil, že je rostoucí herec a líbilo se mi s jakou lehkostí hrál. Perlmam opět neodolatelný drsňák :-). Tenhle film byl prostě MEGA HUGE a rozhodně jsem ho neviděl naposled. P.S. Jsem rád, že to neskončilo závěrečnou líbačkou, to už by bylo i na mě moc.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Těžká blbost...... pro děti děsný horor a pro dospělé děsná kravina. Netuším, jak si autoři představují čarodějnice, ale tyhle ohyzdné jako kanál mluvící kreatury mě vážně nepřesvědčili. Jinak děj byl čitelný, herecké výkony mdlé a jediné o co šlo byly výstřiky nadávek a krve. No tak viděl jsem a znova už nemusím.

Osamělý jezdec (2013)

Podle mě velmi zábavná jízda na léto. U Rangera jsem se bavil od začárku do konce a z tohoto důvodu mu odpouštim i umělé natahování a některé zdlouhavé scény. Verbinski se jednoznačně snažil navázat na své Piráty a koncept filmu byl podobný. Změna prostředí však jezdci pomohla a divoký západ byl v této podobě velmi vítaným zpestřením.

Muž z oceli (2013)

Snyder natočil velký pompézní film, který byl od počátku brán jako začátek gigantické ságy o tomto superhrdinovi. Epochální bitvy, bechderoucí záběry, hluboků příběh, který je pojat tak silně, že chvílemi člověk ani nedutá a nechává se vsát vývojem a proměnami Clarka, který poznává sám sebe a hledá cestu jak svou jinakost využít a hlavně jak s ní žít. V okamžiku, kdy se film zlomí do druhé půlky, která představuje jednu velkou destrukční řež, kde se ničí vše a vším se divák ponoří neuvěřitelně efektivních bojových sekvencí, které posouvají vše zase o kus dál. I pojetí Cavilla jako supermana se mi líbilo a celkové obsazení bylo správně zvolené. Abych to shnul, na Supermana jsem se těšil, nezklamal ale naopak mě nadchl. Už se moc těším na pokračování, jestli si zachová aspoň půlku z tohoto dílka, nemůže zklamat. P.S. Proč pořád všíchni řeší tu rodinku nakonci? Je přece jiné když můžete zachránit lidi, kterým koukaté do tváře a máte tu moc, než když Vás hodí do baráku a nemůžete s tim nic dělat. A ano, je to o tom, že superman si má vážit každého života, který muže zachránit i za cenu toho, že poruší své principy.

Jen Bůh odpouští (2013)

V tomhle filmu mi asi něco uniká. Buď jsem byl v jiném sále, kde běžel jen nesmyslný klip plný krve a násilí nebo vážně nevim co bylo vlastně účelem. Všeho bylo prostě moc a dohromady to nedávalo nic.

Star Trek: Do temnoty (2013)

Nejsem žádný fanoušek star trecku a ze seriálu jsem viděl asi dva díly a velmi dobře jsem se u nich pobavil (spíš v negativním slova smyslu). Každopádně nová verze mě skutečně dostala a rozmlsala. Proto jsem šel do kina s velmi vysokým očekáváním. Laťka byla skutečně velmi vysoko. No a musim říct že jsem dostal přesně to, co jsem chtěl a čekal. Sice se již nejednalo o tak neomezený zážitek, který jsem dostal napoprvé, ale přesto je jedná o špičkové, zábavné a nápadité sci-fi. Nečekejte žádné překvapení, žádný hluboký příběh ano oscarové výkony, prostě se ponořte do krásných a nápaditých scén, promyšlené akce a velmi dobré kamery. Poté si Star treck skutečně užijete.

Dlouhé vítání, krátké sbohem (1999)

Bože to bylo velmi špatné. Jestli si autor mysle, že vytvoří vychytralou gangsterku ve stilu Ritchieho nebo Tarantina tak se hodně přepočítal. Tyto chlápci jsou ojedinělí a o tento film by si neutřeli ani nohu své režisérské židle.

Velký Gatsby (2013)

Velké, nápadité, surrealistické, stylové. Velký Gatsby by chtěl být rozsáhlým dílem se širokým záběrem vypravující jeden starý a celosvětově známý příběh. Film je pojetý podle mého až komiksově, kdy jsou scény a pozadí často dokreslovány barevnou pastelkou a jindy zase šedě a nepříjemně. Jedná se o vyprávění z doby, kdy si byhotí mysleli, že můžou vše a také podle toho žili. Přesto že se jedná o dobu prohibice, alkohol teče proudem a všichní se baví a žijí ve velkém. Odrazem tohoto amerického snu je cena, za kterou je toto vče vykoupeno a temná stránka lidského pozlátka. Vše vrcholí velmi efektní a nadmíru povedenou závěrečnou scénou. Velký Gatsby je krásný film u kterého se musíte položit do vyprávění a užívat se herecké výkony na velmi vysoké úrovni. příběh plyne jako řeka a i přes to, že všichni víme jak to dopadne, čekáme na to, co se na plátně bude nadále odehrávat. Do pěti hvězd chybí jen málo, ale bohužel i to málo je ve srovnání důležité.

Neúplatní (1987)

Tenhle film mám moc rád. Úžasné herecké obsazení, skvělá atmosféra a pořádná gangsterka. Jeden z nejlepších Costnerových filmů a jeden z mích nejoblíbenějších vůbec.