Hunger Games (2012)

Nedá se říci, že se jedná o špatžný film. Prostě další z milostných příběhů určených především pro teenagery. Překousl bych i jednoduchý děj, i nevýrazné herecké výkony a naivitu celého snímku, ale co mě deptalo byla roztěkaná akční kamera během soubojů. Vůbec jsem si je neužil, nevim kdo koho mlátí a proč. Vše se najednou roztřáslo a najednou někdo leží na zemi. Takže viděl jse, ale fanouškem této řady rozhodně nikdy nebudu. Přesto pořád lepší než Stmívání nebo Obyčejné bytosti.

Jack a obři (2013)

Nejsem si jist, jestli to byla pohádka pro děti, ale asi bych je na to nevzal. Obávám se, že bych každé ráno měnil vlhká prostěradla. Jinak film patřící k nižšímu průměru. Moc nenadchne, ale také úplně neurazí. Prostě jak to dnes bývá, celý to je postavené na efektech a i ty jsem viděl už lepší. Na Singera velmi slabé a hloupé dílo.

Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Mnohem lepší než konkurenční Madagaskar a přitom taky nic extra. Musí se však nechat, že jsem se párkrát zasmál a ochrnuty Sid byl asi best. Jinak dětská, předvídatelná a jednoduchá zábava co se dá vidět, ale nenadchne.

Pomsta mrtvého muže (2013)

Nečekaně kvalitní thriller. Čekal jsem více akce, ale vůbec mi nevadila psychologické zaměření filmu. Podle mého jedno z největších překvapení roku. Nechápu že si nešlo cestu do našich kin.

O myšce a medvědovi (2012)

Krásný jemný pohádkový příběh. V originálním znění vynikla nevinnost příběhu v doprovodu s krásnou klasickou animací. Moc se mi líbila mytologie světa myší a medvědů. Sice jsem již odrostl dětským střevícům, ale na takovéto čisté, hřejivé a přitom vtipné animáky se vždy rád podívám.

Wolverine (2013)

Nejsem ani nadšen a převládá spíše zklamání. Nemůžu dát více než tři bodíky, protože jsem asi čekal víc a přijde mi, že nebylo dostatečně využité prostředí, které Japonsko poskytovala. Pár scén se povedlo a když divák úplně vypne nároky na děj, jedná se o solidní film, ale na Wolverina dosti slabý počin. Nejlepší scény se dočkáte až mezi závěrečnými titulky. Z jarních trháků zatím asi nejslabší.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Musím říct, že hodnocení se odvíjí asi od toho, že jsem čekal úplně něco jiného. Původně jsem myslel, že půjde o špionážní akci ve stylu MI, té jsem se ani vzdáleně nedočkal. Poté jsem čekal zápletku na styl politického thrilleru a ve výsledku šlo jen o slepé dálnice. Možná se tedy jednalo o dobrý film, ale mé očekávání nenaplnil. Mnoho se kecalo, mnoho se dumalo a ve výsledku se člověk ani nedověděl komu o co šlo.

Krev mojí krve (2009)

Šeď a nuda. Celou dobu jsem čekal, kdy se film rozjede a nakonec přijde trapný závěr po totálně nepromyšlené ráně. Kravina.

Pád Bílého domu (2013)

Přesně to co jsem čekal. Plno demolice, plno sentimentálních keců, plno klišé a plno amerikanismu. Nedostal jsem nic extra, nic co by z tohoto filmu dělalo aspoň průměr. Prostě vyšťavená slátanina, kde všichni brečí nad zmláceným prezidentem a rozstřílenou vlajkou.