Flashdance (1983)

O čem že to vlastně bylo? Už vím: kroutící se zadečky, upnuté dresy, zpocené holčiny a nejznámější vypalovačky let osmdesátých. Takže si z filmu pamatuji vše důležité :-)

47 róninů (2013)

Od filmu jsem čekal více a proto mohu konstatovat, že mě celkem zklamal. Roninům není co zásadního vytknout ale ani příliš za co je pochválit. Japonská tématika a mytologie mi přijde velmi pestrá a široká a měla by být lépe zpracována. Přesto v celku tvoří konstantní dílo, které potěší hlavně barvitostí a pestrostí japonského prostředí. Herecky exceluje především samuraj Sanada, který se role svých předků zhostil se ctí a úctou japonské tradici vlastní a ve všech směrech zastiňuje Reevese. Musím tedy říci, že na konec roku se jedná u příjemné překvapení a jsem za to rád.

Elysium (2013)

Docela slušný sociální drama. Podchycení světa elit a živoření zbytku světa, atmosféra zničené a přelidněné země a velikost třídních rozdílů se povedla. Film má grády a plyne slušným tempem pořád dál a nedává příliš prostoru na vydechnutí. Bohužel ke konci se scénáristé i režisér vyčerpali a divácký zážitek pomalu ale jistě upadá. Přesto se mi zpracování líbilo a hodnotím film nadprůměrně.

Scary Movie 5 (2013) odpad!

Prosím už ne, tohle bylo tak nehorázně trapný, vyčpělý, imbecilní a retardovaný. Z velmi dobré komedie se postupem času stal brak největšího ražení bez jakéhokoli humoru a nápadu.Jeden z nejhorších filmů a ztráta každé minuty, které jsem mohl věnovat třeba koukáním na stěnu.

Kick-Ass 2 (2013)

Krvavější, brutálnější, ostřejší, ale méně vtipné, originální a nápadité. Přesto celkem nářez.

Sinister (2012)

Poměrně atmosférický hutný horor. Chvílemi jsem pociťoval příjemné mražení a napětí a díky ponuré hudbě jsem stále čekal odkud co přiletí. Naštěstí však lekaček není zase tolik. Sinister hraje hlavně na temnost a nejistotu. V celém filmu si vystačí Ethan sám, sem tam mu někdo přijde na pokec aby se nenudil, ale jinak táhne děj osamocen a musím říci že dobře. Děj však nepřináší žádné velké překvapení a od začátku jsem tušil že to nakonec bude jak to bylo. Takže celkem dávám mrazivý lehký nadprůměr.

Oldboy (2013)

Korejská verze mě ve své době úplně dostala. jednalo se o ultimátní, šokový, netradiční a silný film. Toto vše se Američané ve své verzi pokusili napodobit. A musíme uznat, že se jim to povedlo tak napůl. Brolin odehrál hlavní postavu celkem uspokojivě, ale zbytek postav tak nějak zapadl a jediný kdo byl ještě vidět byl Samuel, který si střihl dalšího zjeva. Možná to bylo tím, že jsem už znal příběh, ale tentokrát mě film tolik nevtáhl. Prostě nová verze toho co se těžko překonává. A ten konec taky mohli nechat původní.

Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

Z filmu je cítit určitý posun. Přesto se nejedné o žádný zázrak ani trhák, který by mě položil do kolen. Do kina jsem šel ze zvědavosti a zklamaný jsem nebyl. Rozhodně jsem nebyl ani nadšený a jediný na co se dalo koukat byla Jennifer a ta naštěstí z plátna neslezla. Každopádně se na ní těším víc v nových X menech.

I pro lásku se zabíjí (2010)

Film by to byl pěkný, ale bohužel byl příšerně dlouhý, roztáhlý a místy hluchý a nudný. Bylo zde rozehráno mnoho osudů a postav, které se jen mihly a zase zmizely a nic neříkaly. Stejně tak hudebních vložek bylo dle mého přespříliš. Občas podkreslovaly děj, ale jindy byly navíc a pouze ho natahovaly a nudily. Zřejmě se mělo jednat o velké francouzské drama a místy jím i bylo, ale zbytek to zabíjí a uvrhá do šedě.

Apokalypsa v Hollywoodu (2013)

Teda nehorázná chujovina co nemá hlavu ani patu. Některé scény byly až zbytečně dlouhé a hádky nepřehledné. Přesto jsem se velmi dobře pobavil a nasmál jako dlouho ne. Absurdnost rolí, do kterých se "reální" herci situovali je až do očí bijící ale o to humornější. Takže jsem tak někde mezi. Domnívám se, že naše zhulená mládež tento kousek jistě docení více než já.