Lepší už to nebude (1997)

Herecká grácie a konzert Jacka Nicholsna. Pan nepřekonatelný herec. A ke všemu si zde našel plnohodnotného hereckého partnera- chlupaté koště v podobě psa.

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Pitomá kravina. proti tomuto je jednička hvězdné dílo (což podle mě vážně je). Jinak nemám co dodat, veškerá kritika tu již zazněla. Hvězda navíc za efekty.

Hotel Transylvánie (2012)

Patřim asi k menšině, ale mě se to líbilo. Prostředí nestvůr a potvor je z tohoto pohledu celkem neohrané a autoři vymysleli plno skvělých gagů. Po ptragédiích jako byl Madagaskar a Ice age se jedná o celkem milou záležitost a při srovnání s těmito dílky musim dát nejméně 4*.

Mládeži nepřístupno (2013)

Takovou sr*** jsem už dlouho nežral. Blbé, nudné, nevtipné, trapné. Zasmál jsem se tak třikrát a to je na komedii zatraceně málo. Nejlepší fór jsou scvrklé koule, za zbytek filmu bych se jako autor hluboce styděl a přemýšlel jestli si vybral správné povolání.

Jméno růže (1986)

překvapivě výborný film. Předlohu jsem nečetl ale filmové zpracování se mi moc líbí. Temný ponurý středovék, všude špína a hnus a nad vším ční klášter v podobě nedobytné pevnosti pln tajemství, ikntryk a vražd. Tato atmosféra se drží celý film a člověk si stále uvědomuje, že by měl být rád za dobu ve které se narodil. Schrnutě: výborný scénař, skvělé herecké výkony, špinavá atmosféra......... jako by tam člověk vážně byl.

Iron Man 3 (2013)

Jsem rád, že se vrátil Downeyho vtip a povedené hlášky. Oproti dvojce to je velmi pozitivní zjištění. Ale to je tak asi vše. Film je sice nadubaný akcema, plný robotů a bitek a tím to hasne. Pořád se odkazuje na Avangers a film v tomto duchu je i stavěn. Vzhledem k tomu, že Avangers mi přišli jako nehorázná kravina, tak mi nový Iron man na mě po chvíli působil stejně. Nebýt dobrého výkonu Dawneyho, který celý film táhne a scény bez něj najednou ztrácí štávu, musel bych hodnotit stejně jako Avangers, takhle si můžu dovolit o hvězdu více.

Beetlejuice (1988)

Čistá Burtonovská práce. Přesně tyhle filmy mám od něj rád, vtipné, temné a plné překvapivých nápadů a detailů, které potěší. Dokáže si dělat srandu z věcí jako je smrt s takovou lehkostí jako málo kdo. Velmi se mu povedlo i herecké obsazení, ale nad všemi vyniká Keaton jehož drzí, vlezlý a protivný Beetlejuice je nezapomenutelný. Škoda jen, že nedostal ještě více prostoru.

Podivuhodný případ Benjamina Buttona (2008)

Velmi dojemný, silný, citový a propracovaný příběh. Chvílemi jsem si připadal jako že koukám na dalšího Foresta, ale milostná linie v příběhu je natilik silná a tragická, že se film v druhé půli posouvá na jinou úroveň . Musim ocenit vše, od scénáře, po režii a hereské výkony. Tomuhle řikám pravá filmařina.

Argo (2012)

Zajímavý politický triller. Téma studené války mám rád a o tété akci jsem vlastně nikdy neslyšel a bylo zajímavé jak kreativní američané jsou, když vymýšlí nějakou frašku. Filmově, herecky, režijně se jedné o slušnou práci, scénač taky super, ale přesto si nemůžu pomoci a něco mi chybí. Pokuď to strovnám s "Jeden musí z kola ven" tak je to ještě trochu víc té špionážní hry a víc charakterní hrdina. Za oscara nevim............ já bych volil jinak.

Kameňák 2 (2004) odpad!

Jak někdo mohl dovolit natočit dvojku od megasračky jako je Kameňak? To producenti ten film neviděli? Pánové, peníze nejsou vše. Zde již jde o čest českého filmu. A u tohodle se mi chtělo vážně zvracet.