Yves Saint Laurent (2014)

[Sofia International Film Festival] Podivný spád vyprávění životního osudu modního velikána - nejzajímavějším a nejdůležitějším momentům je věnováno poměrně málo času (jak se sakra dostal YSL k Diorovi?!), a tak po odchodu z kina pravděpodobně o jeho životě nebudete vědět o moc víc, než před projekcí. Podívaná slušná, NE nudná, ale od filmu jež se prezentuje jako životopisný jsem očekával více.

Tokijské gangy (2011) (TV film)

Dokument omílá stále dokola 3 stejné informace, navíc nejsem fanoušek hraných scén (přepadení, sekání malíčku apod.) pro lepší znázornění. Nic moc nového jsem se nedozvěděl, celkově jsem čekal víc = průměr 5/10.

Holy Motors (2012)

NE. I kdyby v Cannes tleskali na 4krát ( údajně prý zde snímek zažil trojnásobné "vytleskání" ve stoje ), já na konci filmu budu jenom nevěřícně kroutit hlavou, co mi to bylo podstrčeno pod nos. Nepochopil jsem a co hůř, nudil jsem se. Hvězdičku dávám za naprosto fantastickou hudbu uprostřed filmu a za...... tak asi jen za tu hudbu. [KVIFF 2012]

Něvěrci (2012)

Kvalitní film, který ve vás doznívá ještě dlouho poté, co opustíte kinosál. Na jazyku otázky a v hlavě to šrotuje -> režisér má splníno. Srovnání s Four Lions je namístě. [KVIFF 2012]

Lidé na okraji (2012)

Po zhlednutí traileru byl právě tohle film, od kterého jsem hodně očekával - příběhy z prostředí betonových džunglí byly vždycky něco pro mě. Nicméně kýžené se nedostavilo. Na můj vkus až přespříliš zápletek, které ale ani nejsou dotažené. Slaboduchý myšmaš ( při dědečkově závěrečné řeči se mi oči začinaly pokukovat směrem k východu ze sálu ). Pro mě největší zklamání festivalu. [MFF KV 2012]

Banksy: Exit Through the Gift Shop (2010)

Dlouho jsem nehltal žádný dokument, jako je tento. Street art je mi velmi blízký a proto možná trochu neobjektivně za 5*. Banksyho tvorbu považuji vskutku za zdařilou a jsem velice rád, že u mě po tomto snímku nikterak neklesl na žebříčku hodnot - ba naopak.

Česko Slovenská SuperStar (2011) (pořad) odpad!

Těžko hledat televizní pořad, ke kterému mám větší averzi. Soutěž se tváří, jako startovací čára pro mladé talentované zpěváky, ačkoliv vrcholem jejich kariéry je bohužel den jejich posledního vystoupení v tomto pořadu. A to i přesto, že se zde najdou dobří zpěváci. Ti, kteří budou mít štěstí ( resp. slušně vzhlížející ,,fasádu,, ), těm nova poskytne možnost hrát v Ordinaci ( jaká výhra ). Celá soutěž je jednou velkou oslavou komerčního popíku a co je nejhorší, Nově to zatraceně sype, tudíž se nebojme, že tento díl byl poslední. TFUJ, jdu si pustit Supercroo a jejich podařenou ( ač nevybíravou ) recenzi již první řady této soutěže. Vám ostatním přeju, ať nemusíte dlouho čekat na Xtou řadu téhle reklamami prošpikované mánie.

Belvedere (2010)

I přesto, že pasáži s Big brotherem je věnována poněkud zbytečně velká část filmu, tak právě zařazení tohoto baravného kontrastu považuji za velice zdařilé. Ba dokonce scénu, kde se ptá Ruvejda své sestry, co že je to Big Brother a ta odpovídá: ,,simulace reálného života,, ,usadí se do rozpadlého kanape v rohu polorozbořené místnůstky o rozměru 2x2 metry a pustí televizor, kde na ní ,,vybafne,, přestylizovanost uměle vytvořeného prostředí BB, považuji ( ať už to byl záměr či nikoliv ) za slušný výsměch všem podobně stupidním pořadům :-) Bohužel mne však film jako celek nijak nenadchl a řadím jej do průměru. Slibované porozumění srbsko-bosenským vztahům se nedostavilo. Možná kdyby se srazil čas záběrů beznohého dědy sajícího alkohol na polovinu a tyto drahocenné minuty byly věnovány přiblížení postavy noblesního pána z města, bylo by hodnocení vyšší. Takhle jsou to pro mě 3*.

Hledání Země Nezemě (2004)

Popravdě rečeno jsem se k tomuto filmu nemohl přemluvit, jelikož jsem animovaného Petra Pana od Disneyho zrovna v lásce neměl. Nicméně osud tomu chtěl a dvd s tímto filmem se mi jakousi náhodou dostalo do přehrávače a já jsem si tento snímek velice oblíbil. Naprosto brilantní režie. Nemám žadných výtek. 5*

Otázky Václava Moravce (2004) (pořad)

Profesionální, kvalitní politický pořad vedený jedním z nejlepších moderátorů vůbec.