• Pohádka

Sherlock Holmes (2009)

Tak mě to bavilo více než dosti a hrozně mi to připomínalo seriál Sherlock. Asi tím, že Holmes je svým způsobem asociální a Watson není lehce přihlouplý přicmrndávač, ale zajímavý inteligentní chlap. Bavilo mě to, líbilo se mi to, Robert Downey výborný, Jude Law jakbysmet, Rachel McAdams šmrncovní a celé to spolu krásně šlape. Škoda, že není možné dát ještě půl hvězdičky. Kdyby to šlo, tak za mě 4a půl.

Zelená míle (1999)

Právě jsme to dokoukali. Nádhera, úžasné, skvělé. Dvojka King - Darabont udělala dva vynikající filmy, Shawshank a Míli a těžko soudit, který mě víc vtáhnul. Hloupé uvažování. Jeden je výborný, druhý vynikající. Jeden skvostný, druhý famózní...Jasných pět hvězdiček a lituju, že jich není možné dát víc.

Expozitura (2009) (seriál)

U mě po prvním dílu dobrý, takže za tři hvězdy. Jsem zvědavá na další díly, jestli budu s hvězdičkami ještě hýbat.

Rodinka (2011) (seriál)

Vzhledem k té spoustě odpadů mě moc těší, že trochu zlepším skóre. Já jsem viděla dva díly a rozhodně budu koukat dál. Je to příjemné, je to zábavné a jsou tam skvělí herci. K tomu fotka paní Rosůlkové na peřiňáku, Poldinky pod gaučem, podtrženo, sečteno, tři hvězdičky :-).

Sběratelé kostí (2005) (seriál)

Tenhle seriál a partička vědátorů je mi ohromně sympatický, baví mě a Kůstka je vždycky švihlá a někdy nádherně "sheldonoidní" (The Big Bang Theory). Prostě ten seriál hodně můžu, takže čtyři hvězdy.

Zítra vstanu a opařím se čajem (1977)

Nedávno jsem to viděla vlastně poprvé a skvěle jsem se bavila. Výborní herci, krásně využitá zápletka s cestováním v čase, chytrý humor. Prostě za čtyři. Za 5 jsou mí nejoblíbenější Světáci a na ty Čaj nedosáhl (pro mě). ale to je jediný důvod :-).

Muž a stín (2007) (TV film)

Moc se mi to líbilo, Miroslav Donutil byl přesný, Radek Holub jako inspektor Veverka mě bavil a dýchla na mě atmosféra první republiky, kterou mám ráda. Už se těším na další díly z této série. a nesmím zapomenout na krásnou Vilmu Cibulkovou. To je skutečně snad jediná naše herečka, které její "femfatalky" věřím.

JAG (1995) (seriál)

D.J.Elliot je nádherný chlap...na tři hvězdy stačí :-).

Black Books (2000) (seriál)

Prostě "pemferktní" :-))).